Zajęcia w naszej Graciarni

graciarnia2024We wtorek odbyło się spotkanie w Szkolnym Klubie Gier Planszowych "Graciarni", podczas którego uczyliśmy się między innymi zasad do Wikings Gone Wild - czyli zwariowanej planszówki z uniwersum fantasy czerpiącego pomysły z mitologii skandynawskiej. Podczas rozgrywki przetwarzamy surowce z kart i własnych budynków i kupujemy albo oddziały herosów ( oczywiście do podbojów) albo kolejne budynki zwiększając produkcję i napędzając silniczek swojej frakcji. Należy pilnować wielu elementów gry naraz i umiejętnie łączyć strategie, żeby uzyskać przewagę nad innymi graczami. Wikings Gone Wild od nieistniejącego już wydawnictwa Games Factory Publishing to jedna z pierwszych gier deckbuildingowych na naszym rynku i praktycznie pierwsza taka mocno rozbudowana planszówka rozłożona w naszym klubie w tym roku. Na stołach wylądowały też ulubione przez naszych klubowiczów między innymi Dixit od @rebel i Sen od @naszaksięgarnia.