^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień pluszowego misia

Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa
i właśnie w listopadzie obchodziliśmy jego urodziny. Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki. Świetliki zaprosiły swoich misiowych przyjaciół do wspólnych zabaw przy muzyce, z chustą animacyjną. Nie zabrakło misiowych zadań plastyczno – technicznych oraz misiowych portretów. To był bardzo misiowy i roześmiany dzień.

Galeria

M. Gawlik, K. Banaś, B. Kowal

Misiowe konkursy

Już wkrótce Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego Świetlica szkolna zaprasza uczniów z klas 1 – 3 do wspólnej zabawy, bo któż może o nich wiedzieć najwięcej jak nie dzieci. Te urocze pluszaki od lat towarzyszą dzieciom w różnym wieku i w różnych zakątkach świata.

Klasy 1 i 2 prosimy o wykonanie portretu swojego ulubionego misia. Natomiast klasy 3 prosimy o napisanie opowiadania o swoim misiu - za co go lubisz, skąd go masz, jak się nazywa… ? i co tylko chcecie.

Prace należy złożyć do 28 listopada u wychowawców klas. Najpiękniejsze, najfajniejsze i najciekawsze prace wyróżnimy i nagrodzimy.

 

Kierownik świetlicy M. Gawlik

„Pasowanie na Świetlika”

W dniu 21 listopada br. roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetlika”, którą poprowadziły uczennice klasy III b: Marcelina Kogut i Weronika Świerzyńska pod kierunkiem p. Katarzyny Matusiak - Kapuściak. Jak co roku było to dla świetlików ogromne przeżycie. Uroczystość swoją obecnością uświetniła dyrektor szkoły p. Anna Fido.

Pierwszoklasiści, aby dołączyć do świetlicowej rodziny musieli przejść test wiedzy z regulaminu świetlicy i wiedzy ogólnej. Poczynania adeptów oceniało jury złożone ze starszych koleżanek i kolegów. Nie trudno się domyślić, że wszyscy chrzest świetlicowy przeszli z uśmiechem, po czym złożyli uroczystą przysięgę.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani muśnięciem symbolicznej różdżki na świetlika przez kierownika świetlicy p. Małgorzatę Gawlik. Na pamiątkę spotkania każdy świetlik otrzymał dyplom – certyfikat przyjęcia do gromady świetlicowej oraz drobny upominek.

Życzymy nowym Świetlikom dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.

Galeria

K. Matusik – Kapuściak, M. Gawlik

Poszukiwane imię dla koleżanki kota Mleczysława

Świetlica szkolna wzięła udział w konkursie organizowanym w ramach projektu ”Mam kota na punkcie mleka”, którego celem było wymyślenie imienia dla koleżanki kota Mleczysława. Główną nagrodą jest spotkanie z kotem Mleczysławem, więc Świetliki aktywnie poszukiwali najbardziej odpowiedniego imienia, które miało być oryginalne, fantazyjne, nieprzeciętne, nawiązujące do mleka i produktów mlecznych. Każdy wychowanek mógł wymyślone przez siebie imię wrzucić do pudełeczka. Wyboru imienia dokonała higienistka szkolna p. Agata. Zwycięskie imię dla koleżanki kota Mleczysława wymyślił Dominik Wajda z klasy III a. Jesteście ciekawi jakie to imię? „Jogurtyna” :)

Gratulujemy!

W tym projekcie bierzemy udział już drugi rok. Od organizatorów otrzymujemy również materiały dydaktyczne, które wspierają pracę świetlicy. 

Galeria

M.Gawlik

Kolorowe pająki

Dzisiaj znowu plastycznie, a to dlatego, że w Świetlicy to jedna z najbardziej lubianych form spędzania czasu w sposób kreatywny. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia i kreowania, ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Tym razem stworzyliśmy kolorowe pająki z tektury i papieru samoprzylepnego. Ciągle doskonalimy nasze umiejętności w tym zakresie, jednak jesteśmy dumni z wykonanych prac.

Galeria

M.Gawlik

Świetliki uczciły niepodległość Polski

W naszej świetlicy dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce historycznej związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne o tematyce patriotycznej. W tym tygodniu przygotowały motyw godła, korzystając z techniki origami kołowego. Prace ozdobiły naszą świetlicę.

Pamiętajmy, że Ojczyzna to dobro najwyższe i trzeba je ciągle umacniać, i stać na jej straży. Nie zapominajmy…”.

Galeria

M.Gawlik

 

Jesienne zabawy w parku

 

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona świetlików z klas drugich do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew,zbierały liście. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci świetnie bawiły się w zabawy terenowe.

Galeria

J.Miś

Grupa klas pierwszych zajęcia świetlicowe spędza w "radosnej szkole".

Dekoracja klasy "radosnej szkoły" grupy świetlicowej klas pierwszych.
 Grupa najmłodszych dzieci w trakcie swego pobytu w świetlicy, oprócz różnego rodzaju aktywności fizycznej, bardzo lubi pokazywać swoje talenty artystyczne. Dzieci uwielbiają malować farbami, rysować kredkami, pisakami, czy wyklejać z plasteliny. Powstają przepiękne dzieła, które już od jakiegoś czasu ozdabiają sale "radosnej szkoły". Zapraszam do galerii, by podziwiać efekty prac artystycznych.

Galeria

K.Liro

Zajęcia w grupie świetlicowej pierwszoklasistów.

Grupa klas pierwszych zajęcia świetlicowe spędza w "radosnej szkole". Tam wielkim powodzeniem cieszą się duże miękkie kolorowe klocki, z których dzieci uwielbiają budować piękne zamki, tworzyć tory przeszkód i inne ciekawe konstrukcje. 
W trakcie pobytu pierwszoklasistom bardzo przypadła do gustu dyskoteka, gdzie oni sami wybierali muzykę z komputera i wspólnie tańczyli. 
Umilaliśmy sobie też czas organizując teatrzyki kukiełkowe-gdzie dzieci same odrywały wspaniałe scenki. 

Wśród tej grupy świetlików znalazła się też ekipa, która bardzo lubiła układać drewniane klocki i budować wspaniałe pomysłowe budowle.
Zapraszam do galerii zdjęć- gdzie można podziwiać efekty pracy i dobrej zabawy.

Galeria

K.Liro

W roku szkolnym 2018/2019 grupa świetlicowa klas pierwszych swoje zajęcia spędza w klasie tzw. "radosnej szkole"

W roku szkolnym 2018/2019 grupa świetlicowa klas pierwszych swoje zajęcia spędza w klasie tzw. "radosnej szkole". W trakcie pobytu na świetlicy,pod kierunkiem Katarzyny Liro, uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań, rozwiązywania zadań domowych, doskonalą umiejętności rysowania, malowania, wyklejania plasteliną w trakcie zajęć plastycznych. Trenują też swoją spostrzegawczość układając puzzle, rozwiązując różne łamigłówki, zagadki i rebusy. Mają tez możliwość zagrania w gry planszowe i poczytania książek, albumów oraz bajek edukacyjnych. Do swojej dyspozycji mają także różnego rodzaju klocki -z których chętnie korzystają. Przy sprzyjającej aurze korzystają z ruchu na świeżym powietrzu i zabaw integracyjnych na boisku szkolnym.
Większość zgromadzonych w "radosnej szkole" pomocy edukacyjnych, przyborów plastycznych, farb, kredek, plasteliny, gier, puzzli, bajek i książek do czytania, albumów do oglądania udostępniła Katarzyna Liro ze zbiorów prywatnych.
W galerii można podziwiać prace naszych najmłodszych uczniów i sposób spędzania czasu po skończonych zajęciach lekcyjnych. Zachęcam do obejrzenia efektów pracy naszych najmłodszych świetlików.

Galeria

K.Liro

Papierowe laleczki

Świetliki ciągle coś tworzą. Dzisiaj zajęły się rękodziełem, a dokładniej wykonaniem laleczek z dostępnych materiałów. W ruch poszły nożyczki, flamastry i pędzle. Do swoich dzieł wykorzystali papierowe rolki. Niby prosta rzecz, która zagwarantowała nam godzinę uciechy. Świetliki przycinały, doklejały i malowały swoje cudeńka. Brawo za tak kreatywne wykorzystanie odpadków. Uwieńczeniem naszej zabawy był konkurs na najładniejsza lakę. 

Zapraszamy do galerii

M.Gawlik

Świetlicowe zajęcia na niepogodę.

Po kilkunastu pięknych, słonecznych dniach, w czasie których wychowankowie świetlicy większość czasu spędzali na świeżym powietrzu, nastała chłodna, pochmurna aura. Wówczas świetliki na dobre zagościły w salach świetlicowych. W czasie pobytu dzieci aktywnie spędzały czas, wykonując różne ciekawe prace, m.inn. prace plastyczne. Jednym z nich były wyklejanki i malowanki na temat: „Owoce jesieni”.Najładniejsze prace ozdobiły świetlicową galerię II grupy.

Galeria

J.Miś

Regulamin świetlika

Świetliki powróciły do swojej Świetlicy po wakacyjnej przerwie. Na początku naszego pierwszego spotkania wspólnie zasiedliśmy do utworzenia nowego „Regulaminu Świetlika”. Uczęszczając na różnorodne zajęcia - plastyczno-techniczne, czytelnicze, muzyczne oraz ruchowe, muszą pamiętać o tym, jakie zasady obowiązują w naszej grupie. Po zaakceptowaniu reguł, wszyscy zgodnie stwierdzili, że przyjemniej bawić się i spędzać czas kreatywnie, wiedząc , że przestrzegając ustanowionych zasad – wszystko będzie działać sprawniej.

Życzymy wszystkim Świetlikom, samych przyjemnych chwil spędzonych na Świetlicy.

Galeria

 M.Gawlik

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.