^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny „Każdy inny – wszyscy równi”

kazdyinny

Świetliki naszej szkoły aktywnie uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”, który realizowany był od października 2023 r. do maja 2024 r.
Celem projektu było uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji, likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami oraz przygotowanie do współuczestnictwa w życiu społecznym. W ramach projektu uczniowie realizowali co miesiąc jedno zadanie, które przybliżało im różne aspekty tych zagadnień.
Harmonogram realizowanych zadań:
Październik: Zdrowie psychiczne Tematem przewodnim października było zdrowie psychiczne, pod hasłem „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest ich psychika i jak należy o nią dbać.
Listopad: Tolerancja W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci rozmawiały o tym, czym jest tolerancja, empatia, szacunek i akceptacja.
Grudzień: Osoby z niepełnosprawnościami Grudzień był miesiącem poświęconym Międzynarodowemu Dniu Osób z Niepełnosprawnościami. Celem obchodów tego dnia było przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnościami oraz ukazanie, jak można im pomagać i wspierać ich w codziennym życiu.
Styczeń: Światowy Dzień Braille’a W styczniu uczniowie poznali historię i znaczenie alfabetu Braille’a. Zrozumieli, jak ważne są narzędzia komunikacji dla osób niewidomych i jak alfabet Braille’a umożliwia im naukę i samodzielne funkcjonowanie.
Luty: Światowy Dzień Chorego Luty był miesiącem poświęconym osobom chorym. Uczniowie dowiedzieli się, jak można wspierać osoby chore, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Rozmawialiśmy o empatii, współczuciu i różnych formach pomocy.
Marzec: Światowy Dzień Serca W marcu uczniowie uczestniczyli w działaniach związanych ze Światowym Dniem Serca. Dowiedzieli się, jak dbać o zdrowie serca poprzez zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i unikanie stresu.
Kwiecień: Autyzm – wystarczy zrozumieć Kwiecień był miesiącem świadomości autyzmu. Uczniowie poznali, czym jest autyzm, jakie są jego objawy i jak można wspierać osoby z autyzmem w codziennym życiu. Przeprowadziliśmy również warsztaty na temat zrozumienia i akceptacji różnic.
Maj: Emocje mają moc W maju skupiliśmy się na emocjach. Uczniowie uczyli się rozpoznawania i wyrażania swoich emocji oraz radzenia sobie z nimi w zdrowy sposób. Podkreślaliśmy, jak ważna jest świadomość własnych uczuć i jak wpływają one na nasze relacje z innymi.
Dzięki zaangażowaniu uczniów w te różnorodne zadania, projekt przyczynił się do zwiększenia ich świadomości społecznej, rozwijania empatii i zrozumienia dla osób z różnorodnymi potrzebami.

Aktywne Świetliki - radość i zabawa na świeżym powietrzu

aktywneswietlikiŚwietliki w pełni wykorzystują słoneczne dni i spędzają je na świeżym powietrzu. Ich ulubioną zabawą jest budowanie zamków z piasku oraz kopanie skarbów. Są również miłośnikami gier sportowych, powstają także liczne kąciki tematyczne, zgodnie z ich zainteresowaniami. Każdy dzień to nowa przygoda, pełna radości i uśmiechów!

Galeria

Wystawa plastyczna „Odkrywając sztukę”

odkrywaćsztukę

W naszej szkolnej świetlicy odbywa się wyjątkowa wystawa plastyczna „Odkrywając sztukę”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga licznych odwiedzających. Ekspozycja prezentuje prace młodego artysty Dominika Kamińskiego, chłopca pełnego talentu i pasji, który w trakcie trwania wystawy dostarczył kolejne swoje dzieła.
Nauczyciele świetlicy zapraszają chętnych uczniów do odkrywania i prezentowania swoich różnorodnych talentów i zainteresowań w ramach III edycji cyklu „Mam Talent”. Wspólnie odkrywajmy i wspierajmy talenty oraz zainteresowania naszych uczniów.
Nauczyciele świetlicy

„Wspólnie Mocniejsi” - odkrywanie pasji i integracja - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny 2023/2024

wspolniemocniejsi

W roku szkolnym 2023/2024 świetliki uczestniczyły w niezwykłej inicjatywie - Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wspólnie Mocniejsi - Uczymy się przez integrację”. Ta fascynująca inicjatywa skupiała się na rozwijaniu różnorodnych umiejętności oraz tworzeniu silniejszych więzi między uczestnikami.
W strefie edukacyjnej, gdzie rozwijano pasje, kreatywność, promowano naukę i wrażliwość na różnice między ludźmi, projekt ten wyróżniał się nie tylko swoim zasięgiem, ale przede wszystkim podejściem. Celem głównym było zintegrowanie zespołu świetlicowego poprzez wspólne działania, a także rozwijanie umiejętności, odkrywanie talentów oraz promowanie aktywnego spędzania czasu.
Pod kierunkiem M. Gawlika, projekt skupiał się na różnorodnych tematach, od ekologii po sporty, od języka po plastykę, tworząc przestrzeń do wszechstronnego rozwoju uczestników. To nie tylko czas poświęcony na zdobywanie wiedzy, lecz również okazja do eksperymentowania, kreatywności i integracji, co sprawiło, że każde kolejne wykonane zadnie było pełne fascynujących odkryć i inspirujących doświadczeń.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wspólnie Mocniejsi - Uczymy się przez integrację” nie tylko wzbogacił życie uczestników o nowe umiejętności i pasje, lecz także okazał się niezapomnianą podróżą po świecie nauki i współpracy, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich naszych świetlików.
M. Gawlik

Spotkanie autorskie z Katarzyną Gacek w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

spotkanieautorskie

Świetliki, zawitały dziś do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, by spotkać się z pisarką i autorką scenariuszy, Panią Katarzyną Gacek.
Podczas tego magicznego spotkania , Pani Gacek opowiadała dzieciom tajniki swojego rzemiosła. Świetliki miały okazję zgłębić tajniki powstawania książek oraz scenariuszy do filmów. Pisarka dzieliła się nie tylko swoimi doświadczeniami, ale także inspiracjami, które kierują nią w procesie twórczym.
Na zakończenie spotkania czekała niespodzianka, która na długo zapadła w pamięć dzieciom. Wspólne zdjęcia oraz autografy od autorki, a wśród nich specjalna dedykacja: „Dla Świetlików od świetlika - Katarzyna Gacek”. To wyjątkowy gest, który podkreślił magiczny klimat tego spotkania autorskiego i z pewnością na długo zapadnie w sercach małych czytelników.
M. Gawlik

Wystawa Dominika Kamińskiego w ramach cyklu „Mam Talent”

MamTalent24

Z przyjemnością informujemy, że w świetlicy szkolnej została otwarta fascynująca wystawa plastyczna pod tytułem „Odkrywając sztukę”, prezentująca prace młodego artysty Dominika Kamińskiego. Dominik, chłopiec pełen talentu i pasji, stworzył 22 obrazy wykorzystując różnorodne techniki malarskie. Ta niezwykła ekspozycja jest kolejną w ramach cyklu „Mam Talent”, organizowanego przez świetlicę szkolną, która zaprasza wszystkich do odkrywania i prezentowania swoich różnorodnych talentów.
Wystawa będzie otwarta do 22 maja 2024 roku, dając wszystkim zainteresowanym możliwość podziwiania talentu młodego artysty. Dominik opowiada gościom o swoich obrazach, dzieląc się historiami o ich powstawaniu, długości procesu twórczego oraz napotkanych przeszkodach. Jest to nie tylko okazja do podziwiania sztuki, ale również do zainspirowania się pasją i determinacją młodego twórcy.
Z nieukrywaną radością przyjęliśmy na naszej wystawie pierwszego gościa honorowego - Panią wicedyrektor Małgorzatę Wódkę. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy i dołączenia do nas w odkrywaniu i celebrowaniu talentów młodych artystów.
Nauczyciele świetlicy

Spotkanie świetlików z magią literatury - celebracja Dnia Bibliotekarza

celebraciadniabibliotekarza

Świetliki, z okazji Dnia Bibliotekarza, odwiedziły również naszą szkolną bibliotekę i złożyły serdeczne życzenia oraz laurki naszym kochanym paniom bibliotekarkom. Ich obecność jest jak promień światła w naszym szkolnym środowisku.
Tego dnia odbyło się również inspirujące spotkanie czytelnicze w świetlicy szkolnej. Pani Danusia, nasza niezrównana bibliotekarka, podzieliła się wspaniałymi fragmentami z książek, które poruszyły nasze serca i umysły. Jej interpretacja oraz pasja do literatury sprawiły, że każdy z nas zanurzył się w magicznym świecie słów.
To wyjątkowe wydarzenie przypomniało nam, jak ważne jest czytanie książek. Literatura nie tylko rozwija naszą wyobraźnię i wzbogaca wiedzę, ale również rozwija empatię i kreatywność. Dzięki książkom możemy podróżować w czasie i przestrzeni, poznawać różnorodne kultury i punkty widzenia.
Ponadto, pani Danusia opowiedziała nam o bogactwie zbiorów bibliotecznych oraz o niezwykłym dziedzictwie, jakim są książki. Nawet Miłoszowi udało się zgadnąć, ile jest książek w naszej szkolnej bibliotece, co świadczy o naszym wspólnym zainteresowaniu literaturą i czytaniem.
Dziękujemy Jeszce raz za miło spędzony czas oraz za przypomnienie, że książka wzbogaca nasze życie i otwiera przed nami niezliczone możliwości. Niech literatura zawsze będzie naszym towarzyszem i przewodnikiem w podróży przez świat słów i idei.
Nauczyciele świetlicy

Odwiedziny Świetlików w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Okazji Dnia Bibliotekarza

dzienbibliotekarza

Dziś, z okazji Dnia Bibliotekarza, świetliki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, przynosząc serdeczne życzenia dla dyrekcji oraz pań z oddziału dla dzieci. Złożyły im laurkę, pełną wdzięczności i uznania za ich niezwykłą pracę oraz poświęcenie, jakie codziennie wkładają w promowanie czytelnictwa i kształtowanie umysłów młodych czytelników.
Niezwykłe jest to, że nasza świetlica od lat utrzymuje owocną współpracę z Dąbrowską Książnicą, co przynosi niezapomniane chwile spędzone nad książkami oraz podczas kreatywnych warsztatów. Dziękujemy za Waszą pracę, która sprawia, że nasze serca są bogatsze o magiczne przygody i mądrość, jaką książki przynoszą. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!
Nauczyciele świetlicy

Włoska podróż świetlików - muzyka, taniec i odkrywanie kultury

ItaloDisco

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, Świetliki zrealizowały kolejne fascynujące zadanie, poznając muzykę i taniec charakterystyczny dla Włoch. Fantastyczna zabawa, w której wszyscy mogli spróbować swoich sił w tańcu przy włoskiej muzyce, stanowiła niezapomniane doświadczenie.
Podczas naszej podróży po Włoszech, nie ograniczaliśmy się jedynie do poznawania geografii i symboli narodowych. Dzieci miały okazję odkrywać bogactwo kultury włoskiej - od tradycyjnych bajek po lokalne zwyczaje, a także zanurzyć się w charakterystycznej florze i faunie śródziemnomorskiej. Eksplorując włoską muzykę i taniec, otworzyliśmy przed nimi drzwi do wielu fascynujących aspektów włoskiej tradycji.
Nasza podróż po tym pięknym kraju jest nie tylko lekcją geografii, ale także niezwykłym doświadczeniem kulturowym, wzbogacającym nasze zrozumienie języka, historii i tradycji włoskich.

Serdeczne pozdrowienia od świetlików z SP nr 36 w Bielsku-Białej

swietlicowepozdrowienia

Świetliki otrzymały wspaniałą przesyłkę od uczniów klasy 3 z SP nr 36 w Bielsku-Białej! Koperta, którą dostaliśmy, zawierała serdeczny list oraz cztery urocze pocztówki. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tę miłą niespodziankę. Bardzo się cieszymy, że nasi przyjaciele z Bielska-Białej biorą udział w organizowanych przez nas konkursach ogólnopolskich. To niesamowite uczucie dzielić się naszą radością z tak utalentowanymi i zaangażowanymi młodymi ludźmi.
Nasza „Ściana Świetlicowych Pozdrowień” ciągle się rozrasta, a ta przesyłka z Bielska-Białej z pewnością znajdzie w niej szczególne miejsce. To inspirujące otrzymywać wsparcie i pozytywne emocje od innych społeczności, które są częścią naszej ogólnopolskiej rodziny świetlicowej.
Dziękujemy jeszcze raz uczniom z SP nr 36 w Bielsku-Białej za ich ciepłe gesty i życzymy im dalszych sukcesów oraz wielu radosnych chwil w szkolnej przygodzie!

Dzień Głośnego Czytania

dzieńGlosnegoCzytaniaW świetlicy szkolnej odbyło się kolejne nietypowe święto „Dzień Głośnego Czytania”, podczas którego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje ulubione teksty. Niektórzy musieli pokonać tremę, ale dzięki wsparciu kolegów i nauczycieli odważyli się wystąpić. Czytając fragmenty swoich ulubionych książek, sprawili radość sobie i innym, promując przyjemność czytania oraz odwagę w publicznym występowaniu. Czytanie jest kluczowym elementem rozwoju intelektualnego i emocjonalnego każdego dziecka, dlatego też warto podkreślać jego znaczenie poprzez takie nietypowe święta.

Galeria

Świetliki biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym!

zzyciapszczol

Świetliki, grupa młodych entuzjastów zainteresowanych naturą i ekologią, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Z życia pszczół”. Celem konkursu było zgłębienie środowiska życia i zwyczajów pszczół oraz zrozumienie współzależności pomiędzy ludźmi a tymi owadami. Zaproszenie do udziału w konkursie nadeszło ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 82 we Wrocławiu.
Na konkursie prace plastyczne wykonali:
Talar Luiza, uczennica klasy 2C,
Wiktor Pamuła, uczeń klasy 1A,
Zofia Zych, uczennica klasy 1A,
Maria Banaś, uczennica klasy 1C.
Każdy z twórców miał możliwość wyrażenia swojej wyobraźni i zrozumienia tematu konkursu poprzez własne spojrzenie na świat pszczół i ich relacje z ludźmi. Ich prace stanowiły nie tylko wyraz artystycznych talentów, lecz także głębsze zrozumienie ekosystemu i roli, jaką pełnią pszczoły w naszym życiu codziennym. Ich zaangażowanie zasługuje na najwyższe uznanie!

Europejskie zabawy w świetlicy szkolnej.

europejskiezabawy

Z przyjemnością informujemy, że świetliki zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja”. Tym razem postanowiliśmy zgłębić kulturę i tradycje Włoch, czego efektem była niezwykle udane zabawy, która sprawiła wiele radości dzieciom.
Podczas naszych zajęć przygotowaliśmy typową włoską pizzę, która okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła ogromnym zainteresowaniem . Po „pysznym poczęstunku” przyszła pora na aktywność fizyczną. Zabawiliśmy się w tradycyjne włoskie gry, a zwłaszcza w Trigon, które okazały się niezwykle wciągające i pełne radosnej nastroju. Było super fajnie i sportowo, co sprawiło, że każdy z nas czuł się fantastycznie. Zapraszamy do śledzenia naszych działań!
Nauczyciele świetlicy

Tornado Marchewkowe w świetlicy szkolnej

tornadomarchewkowe

To był niezapomniany tydzień w świetlicy szkolnej! Wreszcie nadszedł czas, aby podsumować nasze marchewkowe przygody, a dziś zawody były absolutnie fenomenalne! Nie tylko mogliśmy cieszyć się różnorodnym sprzętem świetlicowym, ale też mieliśmy okazję wykorzystać nasze ukochane warzywo - marchewkę!
Wspaniałe warunki pogodowe sprawiły, że atmosfera była jeszcze bardziej elektryzująca. Na boisku szkolnym, w promieniach słońca, odbywały się emocjonujące wyścigi rzędów berek oraz biegi na czas. To było coś niesamowitego - dzieciaki przepełnione energią, ścigające się i dopingujące się nawzajem przy każdym kroku. To właśnie ta aktywność sprawiła, że ten tydzień był tak niezapomniany.
Nie tylko uczestniczyliśmy w zabawach, ale również czerpaliśmy z nich mnóstwo radości i uczyliśmy się, jak ważna jest zdrowa aktywność fizyczna. Nie możemy się doczekać, aby znowu spotkać się na kolejnych takich wydarzeniach!
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.