^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Dzień świetlika

dzienswietlika23 czerwca w naszej świetlicy zostały wręczone dyplomy i nagrody wzorowym świetlikiem za aktywny udział w zajęciach świetlicowych. To już taka nasza „mała tradycja” , że nagrody otrzymują uczniowie klas trzecich za trzyletnią współpracę. W tym roku byli to: Lena Loraj, Oliwia Januś, Patrycja Kądzielowa, Zofia Rogóz, Małgorzata Garncarz, Zofia Żelazny, Katarzyna Piasecka z klasy III a, Julia Wierzbicka, Aleksandra Gała z klasy III c, Sylwia Wąż z klasy III d. Uroczystego wręczenia nagród dokonała dyrektor szkoły p. Anna Fido wraz z kierownikiem świetlicy p. Małgorzatą Gawlik. Serdecznie gratulujemy!

Galeria

M.Gawlik

Dzień Zabawek w oddziałach przedszkolnych, klasie III c i III d oraz w świetlicy szkolnej

dzienzabawekswietlica

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubi zabawek i zabawy z nimi. Dzięki zabawkom pomału uczymy się wkraczać w dorosłość. To nasze lalki uczą nas być dobrymi opiekunami, troszczenia się o innych oraz wyobrażania sobie, jak to jest być dorosłym. Zabawki pobudzają nas do kreatywnych zabaw tematycznych w dom, szkołę, sklep ...
Dlatego też, 10 czerwca, w ramach Dnia Zabawek, w oddziałach przedszkolnych, klasach III c i III d, a także na świetlicy szkolnej, gościliśmy panią Agnieszkę Ciećko, która zaprezentowała nam wycinek ze swojego bogatego zbioru lalek, pajacyków i innych zabawek. Podczas spotkania opowiedziała uczestnikom między innymi o swojej wielkiej pasji, o tym jak narodziło się jej hobby oraz o historii lalek i ich funkcji na przestrzeni lat.
Dzieci dowiedziały się, że przygoda p. Agnieszki z lalkami zaczęła się w Krakowie na wystawie starych zabawek w okolicy 1976 roku, kiedy mama i babcia zabrały ją na wystawę lalek. Wówczas zakiełkowało w niej marzenie posiadania własnej kolekcji. Około 1990 roku dostała pierwszą zabytkową lalkę od babci, która pochodziła z 1958 roku, była wykonana z perłowej masy i włosów ze sznurka.
Dzisiaj jej kolekcja liczy około 500 lalek, 300 pajacyków, Baby Jagi oraz zabawki z lat PRL-u. Lale są różnorodne: od dam dworskich, poprzez lalki dzidziusie bardziej współczesne, lalki pozytywki i oczywiście dwa reborny - lalki delikatne, dzidziusie, do złudzenia przypominające realne noworodki. W skład jej kolekcji wchodzą również wózki dla lalek - jeden z 1930 r. , 1982 r. i 1983 r. Bardzo dużo lalek posiada swoje certyfikaty autentyczności. Wśród nietypowych lal wyróżnić warto: lalki żydowskie z gwiazdą Dawida, staroangielskie, weneckie, a też tzw. Minki, Baby Jagi i tzw. Reborn, a też perełki ze zbiorów z unikatowej kolekcji Jolandy Bello.
Ta wspaniała kolekcja zajmuje cały pokój tarasowy w jej domu, specjalnie zbudowany przez tatę i męża p. Agnieszki. To jej „królestwo”, gdzie uspokaja się i relaksuje w trudne dni. Często siada wtedy na bujanym fotelu i słucha melodii z pozytywek.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji, oglądały prezentowane lalki i inne zabawki, jak też zadawały pytania, na które pasjonatka z przyjemnością odpowiadała.
Dziękujemy p. Agnieszce za umożliwienie obejrzenia tej wyjątkowej kolekcji, a także ciekawą lekcję historii lalek.
M.Gawlik, R.Klimek, A.Krawczyk

Światowy Dzień Oceanów

dzienoceanowŚwietliki obchodziły Światowy Dzień Oceanów, który został oficjalnie ustanowiony przez ONZ w 2009 roku. Był to odpowiedni moment, aby przypomnieć dzieciom, że życie na Ziemi jest uzależnione od wody. Oceany zajmują ponad 70% powierzchni naszej Planety. Regulują klimat, produkują tlen oraz stanowią ważne źródło pożywienia. Ich los zależy od naszych działań.!!!

Galeria

M.Gawlik

Radość nie do opisania! Kolejna wygrana w MegaMisji!

megamisjawygranawpwŚwietliki mają ogromną frajdę podczas zajęć MegaMisji. Dzięki aplikacji Fundacji Orange "MegaMisja z Psotnikiem", dzieci w prosty i przyjazny sposób dowiadują się czym są prawa autorskie, jak weryfikować informacje, co jest reklamą, a co kampanią społeczną. Poznają również podstawy bezpiecznego poruszania w cyfrowym świecie. Rozwiązujemy zadania, relacjonujemy, podpowiadamy Psotnikowi i wygrywamy. Dziś dotarła kolejna nagroda, z której bardzo cieszymy się. Nasza przygoda z MegaMisja nadal trwa.

Galeria

M.Gawlik

Świetlicowe pozdrowienia

switlicoepozdrowieniaNasza świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskiej akcji wysyłania pocztówek. Otrzymujemy, ale i też wysyłamy kartki z życzeniami do odległych zakątków naszego kraju. Dziś otrzymalismy kolejną kartkę, tym razem od świetlików z Pionek, która zostanie umieszczona na specjalnie przygotowanej w tym celu mapie Polski. Pozdrawiamy ich mocno. Czekajcie cierpliwie, my też wkrótce do Was wyślemy!

M.Gawlik

Majowe święto w świetlicy

majoweswietoswietlicaNa zajęciach świetlicowych dzieci z kl.2a dowiedziały się dlaczego świętujemy 3 maja, co to jest Ojczyzna, jakie są symbole narodowe. Przypomniały sobie tekst hymnu państwowego. Była to okazja do rozwijania postaw patriotycznych. Dzieci narysowały flagi Polski.

Galeria

M.Krok

Pisanka-fotobudka

fotobudkapisankaWe wtorkowe przedpołudnie, uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej (grupa II) poczuli atmosferę zbliżającej się Wielkanocy. Już od pierwszych wykonanych ozdób świątecznych w sali zrobiło się pięknie, kolorowo i radośnie. Żółte kurczątka oraz mega pisanka to tylko część naszych wielkanocnych ozdób . Oto efekty twórczej pracy świetlików!

Galeria

M.Gawlik

Wielkanocne pisanki

pisankiswietlicaW tym tygodniu wychowankowie świetlicy przygotowują się do Świat Wielkanocnych.
Po przypomnieniu tradycji związanych z Wielkanocą oraz przejrzeniu ilustracji, świetliki wykonały projekty pisanek wyorzystując różne techniki plastyczne.Prace uczniów -po zaprezentowaniu, ozdobiły salę świetlicową.

Galeria

J.Miś

Dzień puzzli w świetlicy szkolnej

puzzlesweitlica22W tym dniu świetliki układały puzzle świetnie bawiąc się.
Przy okazji rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną, ćwiczyły pamięć oraz zdolności manualne. Skorzystaliśmy z tych klasycznych puzzli ale mnóstwo radości sprawiło im również stworzenie własnych wielkanocnych puzzli. Uczniowie, którzy najstaranniej i najszybciej wykonali zadanie zostali nagrodzeni brawami oraz smakołykiem. Niemniej jednak wszyscy pracowali wspaniale.

Galeria

Smaczne zajęcia w świetlicy

smacznezajeciaswietylica1 kwietnia, oprócz żartów primaaprilisowych odbyły się w naszej świetlicy kolejne smaczne zajęcia. Mianowicie przyrządziliśmy samodzielnie popcorn o różnych smakach: maślany, solnym, karmelowym. Aż trudno było się zdecydować, których spróbować. Do miseczek ze smakołykiem ustawiały się długie kolejki, ale popcorn zaspokoił apetyty wszystkich świetlików.

Galeria

J.Wróbel, M.Gawlik

Dzień Popcornu w świetlicy

popcorn22Wtorkowy dzień w świetlicy rozpoczęliśmy od przygotowania popcornu. Ta popularna, najczęściej słona przekąska towarzyszy nam na co dzień, szczególnie podczas oglądania ulubionych filmów w domu czy kinie. Świetliki uruchomiły swoje dwa zmysły SMAK i ZAPACH i pośród zrobionych popcornów wybierały te, które najbardziej lubią. To był smakowity dzień.

Galeria

M.Gawlik, P.Pisarski

Mega Misja a bezpiecznie korzystają z technologii cyfrowej

megamisjanagrody22Miło nam poinformować, iż świetliki otrzymały trzecią nagrodę - książki i gry planszowe. Pracujemy wytrwale i sumienne wykonujemy zadania wynikające z programu Mega Misja. Każdorazowo z wykonanych misji piszemy relację. Trud się opłacił!!! Bardzo cieszymy się z nagrody i bierzemy się za kolejne zadania.

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.