^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Poczytajmy (2)

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”.

Podczas czytelniczego spotkania dzieci ze Świetlicy Szkolnej poznały niezwykłą historię małej Asiuni. Dla dziewczynki wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia stara się jak najwięcej zrozumieć, choć jest to dla niej bardzo trudne.

Ta wzruszająca opowieść o ciężkich wydarzeniach z czasu wojny, jest opowiedziana językiem dostosowanym do poziomu najmłodszych czytelników. Bezpiecznie wprowadza dzieci w historię II wojny światowej bez wywoływania silnych emocji. Książkę napisała Joanna Papuzińska - autorka „Naszej mamy czarodziejki”.

Książka została zakupiona do Biblioteki Szkolnej ze środków finansowych pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Opracowanie: Nauczyciele Świetlicy i Biblioteki Szkolnej

Programu „Poczytajmy” i „Kopnięte Królestwo”

W pierwszy dzień po feriach - dn. 28.01.2019r, Świetliki wzięły udział w realizacji programu „Poczytajmy”.

Z książki pt. „ Kopnięte Królestwo”, praktykantka Aneta przeczytała Świetlikom dwie bajeczki matematyczne: „Rekordziści” oraz „Nie drażnić czarodzieja”. Na końcu każdej czytanki były zagadki do rozwiązania. Tylko te osoby, które uważnie słuchały treści, mogły podać poprawną odpowiedź, a do rozwiązania zagadki potrzebna była wiedza matematyczna. Chętnych, którzy zgłaszali się do odpowiedzi typowała p. Małgosia Gawlik. Świetliki, którym udało się udzielić poprawnej odpowiedzi zostały słodko wynagrodzone. 

Następnie uczniowie przejęli obowiązki czytania bajeczek i w ten sposób kontynuowali świetną zabawę, do której z pewnością będziemy powracać.

Galeria

M.Gawlik

Laurka dla babci i dziadka - konkurs ogólnopolski

Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił świetlików do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Laurka dla babci i dziadka”.

Te wyjątkowe święto obchodzone 21 i 22 stycznia sprawia, że wnuczęta chcą pokazać dziadkom, jak bardzo ich kochają. Ostatecznie konkursowe kartki z życzeniami wykonały: Zuzia Kubacka, Zuzia Rogóż, Liliana Ritter i Madzia Sytoń. Serdecznie gratulujemy!!! 

Galeria

M.Gawlik

"Gwiazdeczki" tańczą taniec menuet.

Świetlica szkolna w tym roku właczyła się w przygotowanie występu teatralnego zainicjowanego przez wychowawców klas trzecich pod tytułem "Kopciuszek". Przedstawienie teatralne zostało zaprezentowane na Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tetralnych "Laur Melpomeny " organizowanym przez Dąbrowski Dom Kultury. Świetlicowy zespól taneczny "Gwiazdeczki" zaprezentował taniec menuet. 

Galeria

J.Miś

Marzycielska Poczta dla Wiktorii

Tuż przed świętami świetliki po raz kolejny wzięły udział w akcji pisania listów i wysyłania kartek do dzieci chorych w ramach „Marzycielskiej Poczty”. Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Świetliki po zapoznaniu się z bieżącymi profilami podopiecznych fundacji ostatecznie wybrali Wiktorię. Powstało wiele interesujących prac. Dzieci starały się nie tylko przekazać słowa wsparcia, ale także na pięknych kartkach świątecznych napisane zostały życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.

Na stronę Marzycielskiej Poczty z pewnością jeszcze zaglądniemy. Cieszymy się, że możemy choć w taki sposób pomóc dzieciom, które walczą z ciężkimi chorobami.

Galeria

M.Gawlik

Świetlicowy konkurs muzyczny „Jaka to melodia ?”

W ostatnim czasie nauczyciele świetlicy zorganizowali świetlicowy konkurs muzyczny „ Jaka to melodia?”. Konkurs ten wzorowany był na znanym i bardzo popularnym Quizie telewizyjnym. Wzięło w niej udział pięć drużyn dwuosobowych z klas I-IV. Duety tworzyli:

1.Oliwier Potoczny kl 3a

Ignacy Świętek kl.3a

2.Milena Lizak kl.3a

Zuzanna Kubacka kl. 3a

3.Dariusz Knutelski kl.3a

Nikodem Pikul kl.3a

4.Marcelina Kogut kl. 3b

Zuzanna Nuta kl.3b

5. Daria Domin kl.3b

Daria Wiśniewska kl 4e

Konkurs polegał na odgadywaniu piosenek po zagraniu pierwszych taktów piosenek na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Utwory grał na keyboardzie p. Kamil Banaś . Piosenki grane były w kilku kategoriach: kolędy, filmowe, dziecięce oraz patriotyczne. Liczył się refleks i znajomość utworów. Ostatecznie największą liczbę punktów otrzymały Marcelina Kogut i Zuzia Nuta. O II i III miejscu zdecydowała dogrywka. I tak II miejsce zajął duet:Dariusz Knutelski i Nikodem Pikul , a III – Oliwier Potoczny i Ignacy Świętek. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki. Wkrótce odbędzie się kolejna edycja tego popularnego quizu.

Galeria

M.Gawlik, J.Miś, K.Banaś

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magiczne Anioły”

Świetliki zostały zaproszone do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Magiczne Anioły” organizowanym przez Świetlicę Szkolną przy Szkole Podstawowej
Nr 30 im. Marii Zientary - Malewskiej w Olsztynie

Celem konkursu była prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej, rozwijanie sprawności manualnej dziecka, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej oraz dziecka wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych między świetlicami.

Na konkurs zostały wysłane prace następujących świetlików:

                  

Zofia Twardy

Madzia Sytoń

Milena Lizak

Julia Kolarczyk

Karolina Janowiec

Maja Bartoń

Zuzanna Rogóż

Sylwia Więcław

Zuzanna Kubacka

Marcelina Kogut

Życzymy sukcesów. Powodzenia

M.Gawlik

Konkurs plastyczny i literacki „ Mój ulubiony miś” – rozstrzygnięty

Konkursy zostały ogłoszone przez świetlice szkolną w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia i adresowane były do uczniów klas I-III. Udział w konkursie był okazją do skonfrontowania swoich umiejętności plastycznych na tle grupy rówieśniczej, promowania żywiołowej ekspresji plastycznej dziecka. Zadaniem uczniów klas I – II było wykonanie postaci misia dowolną techniką, a uczniów klas III opisanie swojego ulubionego misia. Ogółem na konkurs wpłynęło 118 prac plastycznych i 23 prace literackie z klasy 3 a.

Uczestnicy plastycznych i literackich zmagań wykazali się kreatywnością i kolosalną wyobraźnią, a komisja konkursowa, która oceniała dzieła artystów miała bardzo ciężkie zadanie z wybraniem najlepszych prac.

Dyplomy w konkursie plastycznym otrzymali:

KLASY I

KLASY II

Sebastian Żołądź klasa 1 a

Zofia Ciećko klasa 1 a

Maja Sternal klasa 1 a

Nadia Bobek klasa 1 a

Przemysław Biedroński klasa 1 b

Julia Kułaga 1 b

Nadia Rubacha klasa 1 b

Karolina Bezak klasa 1 b

Zuzanna Babiarz klasa 1 c

Filip Kołton 1 c

Nikola Wałaszek klasa 1 c

Lena Knapik klasa 1 c

Krystian Osak klasa 1 c

Sebastian Sambor klasa 1 c

Weronika Majka klasa 1 c

Emilia Motyka klasa 1 c

Julia Florek klasa 1 c

Walentyna Jasak klasa 1 c

Nikodem Kmieć klasa 2 a

Klaudia Kochanek klasa 2 a

Kacper Warias klasa 2 a

Kamila Minorczyk klasa 2 a

Karolina Szkutnik klasa 2 a

Milena Kawa klasa 2 b

Oliwier Kochanek klasa 2 b

Marcel Motyka klasa 2 b

Maksymilian Morawiec klasa 2 b

Sebastian krawczyk klasa 2 a

Emilia Celak klasa 2 b

Kamil Adamczyk klasa 2 c

Hanna Budzyń klasa 2 c

Zuzanna Rogóż klasa 2 c

Jakub Kądzielawa klasa 2 c

Emilia Mosio klasa 2 c

Oliwier Wajda klasa 2 c

Dyplomy w konkursie literackim otrzymali:

Klasy III

  1. Wojciech Sternal 3 a

  2. Kaja Piekielniak klasa 3 a

  3. Weronika Grabka klasa 3a

  4. Tymek Piekielniak klasa 3 a

  5. Nikodem Pikul klasa 3 a

  6. Ignacy Świętek klasa 3 a

  7. Ksawery Działowski klasa 3 a

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Dziękujemy również nauczycielom za nagłośnienie wśród uczniów i rodziców idei naszego konkursu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Prace zostaną wyeksponowane w świetlicy szkolnej i będą stanowić przepiękną dekorację.

Galeria

M.Gawlik

Dzień pluszowego misia

Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa
i właśnie w listopadzie obchodziliśmy jego urodziny. Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki. Świetliki zaprosiły swoich misiowych przyjaciół do wspólnych zabaw przy muzyce, z chustą animacyjną. Nie zabrakło misiowych zadań plastyczno – technicznych oraz misiowych portretów. To był bardzo misiowy i roześmiany dzień.

Galeria

M. Gawlik, K. Banaś, B. Kowal

Misiowe konkursy

Już wkrótce Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego Świetlica szkolna zaprasza uczniów z klas 1 – 3 do wspólnej zabawy, bo któż może o nich wiedzieć najwięcej jak nie dzieci. Te urocze pluszaki od lat towarzyszą dzieciom w różnym wieku i w różnych zakątkach świata.

Klasy 1 i 2 prosimy o wykonanie portretu swojego ulubionego misia. Natomiast klasy 3 prosimy o napisanie opowiadania o swoim misiu - za co go lubisz, skąd go masz, jak się nazywa… ? i co tylko chcecie.

Prace należy złożyć do 28 listopada u wychowawców klas. Najpiękniejsze, najfajniejsze i najciekawsze prace wyróżnimy i nagrodzimy.

 

Kierownik świetlicy M. Gawlik

„Pasowanie na Świetlika”

W dniu 21 listopada br. roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetlika”, którą poprowadziły uczennice klasy III b: Marcelina Kogut i Weronika Świerzyńska pod kierunkiem p. Katarzyny Matusiak - Kapuściak. Jak co roku było to dla świetlików ogromne przeżycie. Uroczystość swoją obecnością uświetniła dyrektor szkoły p. Anna Fido.

Pierwszoklasiści, aby dołączyć do świetlicowej rodziny musieli przejść test wiedzy z regulaminu świetlicy i wiedzy ogólnej. Poczynania adeptów oceniało jury złożone ze starszych koleżanek i kolegów. Nie trudno się domyślić, że wszyscy chrzest świetlicowy przeszli z uśmiechem, po czym złożyli uroczystą przysięgę.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani muśnięciem symbolicznej różdżki na świetlika przez kierownika świetlicy p. Małgorzatę Gawlik. Na pamiątkę spotkania każdy świetlik otrzymał dyplom – certyfikat przyjęcia do gromady świetlicowej oraz drobny upominek.

Życzymy nowym Świetlikom dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.

Galeria

K. Matusik – Kapuściak, M. Gawlik

Poszukiwane imię dla koleżanki kota Mleczysława

Świetlica szkolna wzięła udział w konkursie organizowanym w ramach projektu ”Mam kota na punkcie mleka”, którego celem było wymyślenie imienia dla koleżanki kota Mleczysława. Główną nagrodą jest spotkanie z kotem Mleczysławem, więc Świetliki aktywnie poszukiwali najbardziej odpowiedniego imienia, które miało być oryginalne, fantazyjne, nieprzeciętne, nawiązujące do mleka i produktów mlecznych. Każdy wychowanek mógł wymyślone przez siebie imię wrzucić do pudełeczka. Wyboru imienia dokonała higienistka szkolna p. Agata. Zwycięskie imię dla koleżanki kota Mleczysława wymyślił Dominik Wajda z klasy III a. Jesteście ciekawi jakie to imię? „Jogurtyna” :)

Gratulujemy!

W tym projekcie bierzemy udział już drugi rok. Od organizatorów otrzymujemy również materiały dydaktyczne, które wspierają pracę świetlicy. 

Galeria

M.Gawlik

Kolorowe pająki

Dzisiaj znowu plastycznie, a to dlatego, że w Świetlicy to jedna z najbardziej lubianych form spędzania czasu w sposób kreatywny. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia i kreowania, ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Tym razem stworzyliśmy kolorowe pająki z tektury i papieru samoprzylepnego. Ciągle doskonalimy nasze umiejętności w tym zakresie, jednak jesteśmy dumni z wykonanych prac.

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.