^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

"Tak rodzi się tradycja” - warsztaty plastyczne jako inspiracja dla rozwoju regionalizmu i kultury lokalnej

tradycjaswietlica

Zajęcia świetlicowe były pełne kreatywności i radości dla uczestniczących dzieci. Podczas ostatnich warsztatów plastycznych, dzieci miały okazję zainspirować się pięknem "Wsi malowanej" w Zalipiu i stworzyć swoje własne prace. Każde dziecko wykazywało się indywidualnym stylem i pomysłem, co pozwoliło na rozwijanie talentów artystycznych.
Podczas zajęć dzieci podjęły również wielkanocne wyzwanie i wykonały jaja oraz kurczęta, które są symbolami Wielkanocy. Dzięki temu mogły poznać i zrozumieć istotę tego ważnego święta oraz tradycje i obyczaje z nim związane. Tworzenie jajek i kurcząt pozwoliło dzieciom na rozwijanie swoich zdolności manualnych i estetycznych, a także na wykorzystanie swojej wyobraźni.
Takie zajęcia plastyczne mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci na wielu płaszczyznach, a także dostarczają wiele satysfakcji i radości z wykonanej pracy. Wychowanie dzieci w sposób kreatywny i przyjemny jest niezwykle ważne i stanowi wspaniałe uzupełnienie tradycyjnego nauczania.
M.Gawlik

Odkrywanie przyrody w świetlicy - nasz zielony raj.

wiosnaswietlica23

W czasie ostatnich zajęć świetlicowych dzieci miały okazję zająć się uprawą roślin na niewielkiej przestrzeni. Podczas zajęć dzieci siały rzeżuchę, owies i sadziły cebulki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, poznawały sposoby hodowli roślin. Efektem ich pracy jest piękny zielony parapet, który z dnia na dzień wygląda coraz piękniej. Świetliki dbają o swoje rośliny poprzez regularne podlewanie i z wielką fascynacją obserwują ich wzrost.
W naszej świetlicy ciągle poszukujemy tematów, które zainteresują i zaangażują dzieci. Poprzez udział w eksperymentach i doświadczeniach, dzieci zapamiętują więcej i chętniej angażują się w różnego rodzaju działania. Bardzo cieszy nas fakt, że świetliki biorą aktywny udział w zajęciach i z pasją podejmują się nowych wyzwań.
M.Gawlik

Kocie zabawy w świetlicy szkolnej

kotswietlica17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji świetliki na zajęciach zamieniły się w kociaki. To zarówno święto kocich pupili, jak i wyjątkowy czas dla wszystkich wielbicieli kotów. W tym dniu wysłuchały kilka opowieści o kotkach, z których dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe kocie zabawy jak ”Kocie polowanie”, ”Kocie grzbiety”, “Gdzie jest kotek?”. Również na SKK „Gotuj z pasją” było „kotkowo”. W świetlicy została także utworzona mini biblioteczka z „kocią literaturą”, z której każdy świetlik mógł skorzystać w dowolnym czasie. Książki wypożyczone zostały z Biblioteki Szkolnej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Główny cel jaki nam przyświecał podczas obchodów tego święta, to uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie.

M.Gawlik

Spotkanie hobbystyczne na świetlicy

hobby3Tak się składa, że stała już grupka chętnych na te zajęcia cały czas wybiera gry planszowe. I obecnie tutaj tak jak w starszej grupie króluje wesoła przepychanka na planszy Kragmortha z wydawnictwa #galakta A dlaczego może się podobać? Bo proste zasady i rywalizacja z dużą dozą humoru zawsze się sprawdzają! A my tylko zacieramy ręce i wskazujemy alternatywne formy rozrywki wobec powszechnego przeelektryzowania i przeekranizowania.

Galeria

Polak, który "zatrzymał słońce i poruszył ziemię"

Kopernikswietlica

Dzisiaj świetliki rozmawiały o znanym Polaku, który "zatrzymał słońce i poruszył ziemię". Wymienialiśmy się wiedzą na jego temat i poznawaliśmy ciekawostki oraz słowa jakie nam zostawił. W sali zrobiliśmy mały kącik Mikołaja Kopernika.
Kim on był? Był mężczyzną o wielu zainteresowaniach i zdolnościach. Brał również aktywny udział w obronie Polski i w trosce o nią.
R. Świątkowska-Wrona, A. Augustyńska

 

Dzień pisania piórem

pióroTradycja pisania piórem sięga XIX wieku, kiedy to w 1884 roku w Nowym Jorku, Lewis Edson Waterman opatentował pierwsze wieczne pióro. To nasze świetlicowe świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii piśmiennictwa oraz napisania listów do zaprzyjaźnionych świetlic. Pisanie piórem ma w sobie "to coś" choć nie jest proste. Mimo, iż trzeba było się nieco więcej natrudzić, pobrudzić (atrament często się rozlewa) to i tak zdecydowanie warto.

Galeria

M.Gawlik

Konkurs plastyczny "Kubuś Puchatek - mój wyjątkowy przyjaciel"

kubus konkursplasrytyczny

Na świetlicy odbył się konkurs plastyczny "Kubuś Puchatek - mój wyjątkowy przyjaciel".
Jego celem było ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie zdolności manualnych oraz promowanie młodych talentów. Wpłynęło do nas dużo prac za co dziękujemy. Niestety nie każdy mógł zostać zwycięzcą. W imieniu nauczycieli świetlicy i swoim Pani kierownik wraz z Panią Dyrektor wręczyły nagrody zwycięzcom
Wyniki:
Miejsce I
Magdalena Tatarska
Amelia Banaś
Karol Banaś
Miejsce II
Oliwia Uberman
Liliana Nowak
Amelia Morawiec
Miejsce III
Oliwia Bałut
Wiktor Socha
Luiza Talar

Światowy Dzień Łamigłówki

lamiglowkaW ostatnim przed feriami dniu nauki, dzieci na świetlicy obchodziły Światowy Dzień Łamigłówki. W małych zespołach rozwiązywały rebusy, krzyżówki i logiczne łamigłówki. Poprzez taką zabawę miały okazję poćwiczyć pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Uczniowie obiecali, że w wolnym czasie częściej będą sięgać po tego typu zabawy.

Galeria

Światowy Dzień Bałwana

balwanswietlicaJednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bałwan. Również i on ma swoje święto. W naszej świetlicy był to dzień pełen wspaniałych pomysłów. Świetliki tym razem zabawiły się w grę "Wyturlaj bałwana" i powstały bardzo ciekawe niepowtarzalne bałwanki.

Galeria

M.Gawlik

Kubusiowa fotobudka w świetlicy szkolnej

fotobudkakubusiowaŚwietlicowy Dzień Kubusia był doskonałą okazją do wykonania fotobudki z wizerunkiem patrona naszej świetlicy. Każdy świetlik mógł zrobić sobie zdjęcie. Sympatyków misia, który uwielbia miód, zapraszamy do zdjęć.

Galeria

Nauczyciele świetlicy

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.