^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Dzień ciasta

piernikCorocznie 26 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Ciasta. Pierwsze obchody tego wyjątkowego dnia odnotowano w Stanach Zjednoczonych. To wyjątkowy dzień dla wszystkich entuzjastów wypieków i jest też idealną okazją, by przygotować domowe słodkości. Po lekcjach w ramach zajęć kulinarnych „Gotuj z pasją” świetliki przemieniły się w małych kucharzy i wspólnie przygotowały ciasto. Wybór padł na piernika. Dzieci były zachwycone i w świetnych nastrojach doczekały przepysznego akcentu końcowego, czyli naszego pierniczka. Aby upiec pyszne ciasto, wcale nie trzeba być mistrzem cukiernictwa. Wystarczy dobry przepis i trochę serca.

Galeria

M.Gawlik

Świetlicowy Dzień Dyni

dyniaŚwietliki kolejny raz obchodziły nietypowe święto. Tym razem był to Dzień Dyni. DYNIA to ogromne, radośnie kolorowe warzywo kojarzące się nieodmiennie z jesienią ale najwięcej radości dostarcza dzieciom. Na zajęciach dzieci poznawały dynie zewnątrz i od środka upiekły dyniowe babeczki. Wszystkie sale zostały udekorowane portretami dyni wykonanymi na zajęciach plastycznych. Również z okazji „dnia dyni” odbyły się różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Nauczyciele przygotowali wcześniej fotobudkę. Sesja zdjęciowa to dla dzieci atrakcja i świetna pamiątka. To był bardzo wesoły dzień w świetlicy nie tylko ze względu na różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym.

Galeria

B. Chmielewska, M. Gawlik, B. Kowal, R. Świątkowska - Wrona

Dzień Rzodkiewki

rzodkiewkaW świetlicy zorganizowaliśmy już kolejne nietypowe święto tym razem w roli głównej wystąpiła rzodkiewka. Dzień Rzodkiewki rozpoczął się od zapoznania się z wartościami odżywczymi rzodkiewki. Te smaczne warzywa zawierają dużo potasu, witaminy C a chrupane między posiłkami stanowią niskokaloryczną przekąskę. Każdy kto chciał mógł przygotować sobie kanapkę z tym warzywem. Chętnych do skosztowania nie brakowało. Na zakończenie zajęć każdy świetlik wykonał pracę plastyczna z rzodkiewką, które zawisły w naszej świetlicowej galerii.

Galeria

M.Gawlik

 

9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego

poczta

9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego i jest to kolejne nietypowe święto, które znajduje się w naszym świetlicowym kalendarzu. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ dokładnie tego dnia w 1874 r. w Bernie, powołano jedną z najstarszych na świecie organizacji międzynarodowych – Światowy Związek Pocztowy. W Polsce Dzień Znaczka obchodzony jest od 1956 r.
W ramach obchodów tego święta świetliki wykonały okolicznościowe znaczki pocztowe. Zanim rozpoczęły się zajęcia uczniowie podziwiali znaczki pocztowe, które świetliki zbierają od kilku lat. Wykonane znaczki posiadały różnorodną tematykę, tj.: roślinną, zwierzęcą, astronomiczną, morską i bajkową. Niestety dziś łatwiej jest wysłać sms-a lub e-maila niż list w kopercie ze znaczkiem. Taki sposób komunikowania odchodzi w przeszłość, lecz nie w naszej świetlicy. Piszemy listy, ślemy pozdrowienia do naszych zaprzyjaźnionych świetlic w całej Polsce.
M. Gawlik, B. Chmielewska, B. Kowal

Kasztanowe cudeńka

kasztanyW ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Święta typowe i nietypowe” świetliki zorganizowały „Dzień Kasztana”. Z przyniesionych kasztanów wykonały różne ciekawe stworki. Na świetlicowym parapecie zamieszkały gąsienice, ślimaki i biedronki. Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością. Dzieci wzbogaciły również wiedzę o właściwościach kasztanów i kasztanowcach oraz konieczności ochrony tych drzew.

Galeria

M.Gawlik

„Wymiana pocztówkowa trwa”

pocztowka20Już drugi rok nasza świetlica szkolna bierze czynny udział w akcji wymiany pocztówek. „Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie pocztówek do świetlic szkolnych w różnych regionach kraju. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie mają okazję poznać inne miasta, miasteczka czy też najciekawsze zabytki danego regionu oraz ich położenie na mapie Polski. Poza tym dzieci uczą się jak prawidłowo adresować kartki i wspólnie z nauczycielem redagują pozdrowienia. Do każdej kartki dołączamy coś ekstra od nas, bo przecież każdy lubi niespodzianki. Dziękujemy bardzo p. Dyrektor Annie Fido za pomoc w zakupieniu znaczków. We wrześniu otrzymaliśmy kartki od świetlików z CYBINKI, BYDGOSZCZY i NOWEGO TOMYŚLA. Bardzo dziękujemy. Nasze już wysłaliśmy. 

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.