^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

ŚWIETLIKI MYŚLAMI I SERCEM Z AUSTRALIĄ!

W naszej szkolnej świetlicy na bieżaco poruszane są na zajeciach aktualne tematy. Tym razem myślami i sercem byliśmy w Australii. Trwajace już tam od kilku miesięcy pożary dotykają ludzi i zwierzęta. Po przeczytaniu kilku prasowych artykułów i ogladnięciu krótkich telewizyjnych reportarzy, poruszone tym tematem Świetliki z grupy III wykonały prace plastyczne. Ukazały w nich busz australijski, najbardziej dotknięte tragedią koale i kangury oraz przyczyny powstawania pożarów. Uczniowie na pewno zapamiętają, czego nie wolno robić w lesie, aby uniknąć takiej tragedii.

Galeria

 

A.Świerczek

Tydzień w Stumilowym Lesie

Wtorek, to kolejny dzień spędzony na czytaniu w „Stumilowym Lesie”. W tym dniu gościliśmy p. Marzannę Pikul, która zaprezentowała całą serię książeczek o Kubusiu Puchatku i przeczytała jedną z nich pt. „Marchewka dla wszystkich!”.
Ciekawość dzieci została tak rozbudzona, że samodzielnie wyruszyły w dalszą bajkową podróż sięgając po kolejne opowieści o uroczym misiu i drużynie jego leśnych przyjaciół. Kto tu mówi, że dzieci nie chcą czytać?
Po spotkaniu każdy mógł obejrzeć wystawkę bajek o Kubusiu Puchatku wypożyczonych ze szkolnej biblioteki i chwilę sobie poczytać na specjalnym fotelu dla czytelników.
Już wiemy, że odbędą się kolejne spotkania z ulubionymi książeczkami. Z niecierpliwością na nie czekamy.

Galeria

M.Gawlik, M.Pikul

"Tydzien w Stumilowym Lesie"

18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia w 1882 roku urodził się twórca uwielbianego przez wszystkich, sympatycznego Kubusia Puchatka - Alan Aleksander Milne. Dlatego też nasza świetlica mając za patrona Kubusia Puchatka przygotowała cykl zajęć "Tydzień w Stumilowym Lesie". W pierwszym dniu Świetliki zapoznały się z historią Kubusia, a następnie w poszczególnych grupach malowały farbami przygody Kubusia Puchatka, kolorowały oraz tworzyły komisy z bohaterami i cytatami z bajek Milne. Na tą okoliczność powstała fotobudka oraz gazetka z pracami naszych uczniów. Na zakończenie dnia dzieci obejrzały film "Kubuś Puchatek i święta". Ciekawe, co nasz jeszcze spotka w tym tygodniu w "Stumilowym Lesie"?

Galeria

M.Gawlik, R.Klimek, B.Kowal, A.Świerczek, E.Więcek

„Świetlicowe pozdrowienia"

Od września dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zaangażowały się w niezwykłą akcję – świetlicową wymianę pozdrowień. Mijają kolejne miesiące a my nadal wysyłamy i otrzymujemy pocztówki z różnych regionów naszego kraju. Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy życzenia od Szkoły Podstawowej w Bysławiu, Szkoły Podstawowej nr 18 w Bielsku-Białej, Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziękujemy! My również przygotowaliśmy i wysłaliśmy życzenia i listy do zaprzyjaźnionych świetlic. Dzieci z dużym zapałem podpisywały się na pocztówkach, kartkach świątecznych i pisały listy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Galeria

M.Gawlik, A.Świerczek

Zimowa stołówka

Na kolejnych zajęciach konstrukcyjnych z panem Bogdanem Kowalem mali majsterkowicze zbudowali karmnik dla ptaków. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w budowie domków dla ptaszków. W ruch poszły piły, młotki, kątowniki, gwoździe, papier ścierny, oczywiście pod czujnym okiem pana Bogdana. Powstały przepiękne i niepowtarzalne domki, które uczestnicy warsztatów wraz z opiekunem kółka i kierownikiem świetlicy szkolnej p. Małgorzata Gawlik powiesili w przyszkolnym ogródku. Ponadto świetliki dowiedziały się dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą, czym można je karmić oraz jakie ptaki przylecą do naszych karmników. Poznały również najważniejszą zasadę, że jeśli zaczynamy dokarmiać ptaki musimy to robić regularnie, gdyż ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego pokarmu i miejsca. Była to świetna okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na los zwierząt.

Galeria

B.Kowal M.Gawlik

Sztuka puka do świetlicy

„Aby malować, musisz zamknąć oczy i zacząć śpiewać” (Pablo Picasso)

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma aktywności świetlików, która wyrabia pamięć wzrokową i zręczność manualną. Ponadto podczas tworzenia dzieci mogą odreagować napięcie i rozwijać twórcze myślenie. Świetliki tym razem zapoznały się z twórczością Pabla Picasso, którego styl charakteryzuje się wieloma uproszczeniami i sprowadzaniem wszystkiego do geometrycznych schematów. Powstałe„ rozbijane” prace są nieprawdopodobnie kolorowe i dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.

Galeria

M.Gawlik

Świąteczne życzenia od świetlików

Świetliki wybrały się dzisiaj do pani dyrektor Anny Fido, aby złożyć świąteczne życzenia. W imieniu świetlików życzenia złożyła Hania Ćwierz. Pani dyrektor była mile zaskoczona i bardzo ucieszyła się z naszej wizyty. Odwiedziliśmy również p. wicedyrektor Małgorzatę Wódkę i panią sekretarkę Małgorzatę Kozakę. Wszystkiego dobrego na święta życzą świetliki.

Galeria

M.Gawlik

Świetlicowe pozdrowienia

„Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie pocztówek do świetlic szkolnych w różnych regionach kraju. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zaangażowali się w tą niezwykłą kampanię wypisując pozdrowienia na kartkach pocztowych z Dąbrowy Tarnowskiej. Ponieważ Odblaskowa idea jest dla naszej szkoły wyjątkowo ważna, dlatego kolejny raz wyszliśmy poza małą ojczyznę Dąbrowę Tarnowską i do pocztówek dołączyliśmy „odblaskowe kartki” wykonane przez uczniów naszej szkoły. Odblaskowe pozdrowienia to nie tylko edukacja, to pokazanie, że i MY SAMI mamy wpływ na bezpieczeństwo. Wysłaliśmy ponad 200 kartek odblaskowych. Szkoły odpowiedziały i również przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i bycia odblaskowym. Z otrzymanych kartek stworzyliśmy odblaskową mapę Polski. Ta wymiana pocztówkowa trwa i ciągle napływają nowe odblaskowe pozdrowienia, za które serdecznie dziękujemy.

Galeria

M. Gawlik, M. Panek- Sojka

Dzień Pluszowego Misia (2)

Co roku 25. listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Wykonane zostały napisy i gazetka oraz ciesząca się dużym powodzeniem fotobudka. Świetliki wykonywały różne prace plastyczne: kolorowanki, kodowanie, rysowanie z zamkniętymi oczami misiów, misiowe zakładki do książek. Nie zabrakło również zajęć ruchowych i muzycznych. Dzieci nauczyły się piosenki z pokazywaniem, na sali gimnastycznej odbyły się zabawy ruchowe z akompaniamentem na żywo oraz chustą animacyjną. Do zabawy włączeni zostali wszyscy uczniowie klas 1-3 – na przerwach Kubuś Puchatek wraz z Tygryskiem przeprowadzali krzyżówkowy konkurs. Spośród prawidłowych rozwiązań wylosowano 3 nagrody, które wręczono zwycięzcom.

Galeria

Nauczyciele świetlicy szkolnej

21.11 obchodzony jest jako Dzień Życzliwości.

21.11 obchodzony jest jako Dzień Życzliwości. Z tej okazji nasza świetlica przygotowała na korytarzu szkolnym "Drzewo Życzliwości", na którego listkach Świetliki wypisały różne zwroty grzecznościowe. W akcję włączyli się także inni uczniowie z klas 1-4. Również na drzwiach świetlicy zawisły karteczki z uprzejmymi zwrotami i pozytywnymi emocjami. Oprócz tego we współpracy z panią psycholog Anitą Nowak powstały "Cukierkowe Motyle", aby rozweselić smutnych i zrobić coś miłego dla innych.

Galeria

M.Gawlik, A.Świerczek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.