^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Dzień pizzy w świetlicy szkolnej

pizza swietlica2022W piątek, świetliki obchodziły “ Dzień pizzy”. Tego dnia sala świetlicowa zamieniła się we włoską pizzerię. Świetliki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiło smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni. W oczekiwaniu na pizzę dzieci poznały jej historię, dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Następnie z wielkim apetytem próbowały wykonanej przez siebie pizzy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza.

Galeria

M.Gawlik

Międzynarodowy Dzień Koszuli – świetlica szkolna

dzienkoszuli13 stycznia był wyjątkowym dniem w naszej świetlicy, bo obchodzilismy “Dzień koszuli”. Jest to uniwersalny element męskiej i damskiej garderoby, który ma swoje święto właśnie w styczniu. Koszula to ponadczasowy element ubrania, poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Tak świetliki świętowały Międzynarodowy Dzień Koszuli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria

M.Gawlik

„Wybieram kolej, bo dbam o środowisko” – konkurs ogólnopolski

kolejPKP Polskie Linie Kolejowe zaprosiło uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Wybieram kolej, bo dbam o środowisko”. Celem konkursu była promocja transportu kolejowego jako przyjaznego środowisku środka transport oraz zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, już od najmłodszych lat. Dziękujemy uczniom, którzy podjęli się przygotowania prac.

Galeria

M.Gawlik

Wygrana w ogólnopolskim konkursie literackim.

listdomikolajaW grudniu 2021 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkursu Literacki ”List do Świętego Mikołaja”. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i aktywności twórczej dzieci poprzez tworzenie wypowiedzi pisemnych. Tematem listu były refleksje oraz pragnienia dzieci. Na konkurs nadesłano 349 prac – listów.
Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IV a Maja Sternal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.Gawlik

“Świetlicowe Pozdrowienia” – ogólnopolska akcja pocztówkowa

pocztowka swietlica swietaW tym roku szkolnym nasza świetlica aktywnie kontynuowała udział w ogólnopolskiej akcji pocztówkowej, która polega na wysyłaniu między sobą pocztówek, listów i pozdrowień odblaskowych( nasz pomysł). Nasze świetliki pisały wspaniałe pozdrowienia na kartkach pocztowych i z niecierpliwością oczekiwały odzewu z innych świetlic. Dzieciom bardzo spodobała się akcja, chętnie szukają na mapie Polski miejsc, do których kartki zostały wysłane. Tablica “Świetlicowe Pozdrowienia” ciągle się powiększa. Mamy już pocztówki nawet z najbardziej odległych zakątków naszego kraju. Czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Galeria

M.Gawlik

Świetliki wzięły udział w akcji MEiN #Razem na Święta

razemnaswietaswietlicaMinister Edukacji i Nauki zachęcał wszystkie placówki oświatowe do udziału w kolejnej edycji akcji #Razem na Święta. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Świetliki dostrzegały potrzeby i problemy innych. Brawo!!!

Galeria

Odwiedziny dietetyka w świetlicy szkolnej „Zdrowe żywienie - to mądre myślenie”

dietetyk swietlicaŚwietliki z klas I mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z dietetykiem pod hasłem „Zdrowe żywienie - to mądre myślenie”, które w ciekawy sposób poprowadziła p. Anna Wiśniewska – Strzałka. Z roku na rok zwiększa się świadomość zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego i zbilansowanego odżywiania się. Dziś zajęliśmy zdrowym drugim śniadaniem. Świetliki, już wiedzą co smacznego i zdrowego zapakować do swoich śniadaniówek. Przepisy wykorzystamy. Dziękujemy pani dietetyk z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Dąbrowie Tarnowskiej za pouczające warsztaty i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Galeria

M. Gawlik, J. Wróbel , J. Miś

DZIEŃ GUZIKA w świetlicy szkolnej

dzien guzika

"Guzik tu, guzik tam
guzik krąży tu i tam.
Jak to miło i wesoło,
kiedy guzik krąży w koło" - taką oto właśnie rymowanką w grudniowe popołudnie świetliki rozpoczęły zajęcia. Dlaczego? Otóż guziki również mają swoje święto, które przypada na 12 grudnia. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje guziki liczyło się tuzinami lub groszami, a przypadało ich akurat 12. Zabawa guzikami może być naprawdę interesująca.
M.Gawlik

Malowanie bombki XXL

bombkaxxlW piątek 3 grudnia 2021 roku w naszej świetlicy odbyło się świąteczne zajęcia – „Malowanie bombki XXL”. Świetliki miały okazję samodzielnie, według własnego pomysłu, pomalować i udekorować kawałek bombki w dowolny sposób. Zajęcia przyniosły mnóstwo radości, uwolniły w dzieciach kreatywność i twórczą wyobraźnię. Było super.

Galeria

M.Gawlik

Piszemy listy do św. Mikołaja

witaj mikolaju swietlicaW grudniu św. Mikołaj ma bez wątpienia pełne ręce roboty, więc to chyba ostatni moment, aby napisać do niego list. Bo choć ulubiony przez wszystkich święty wie, że każde dziecko zasługuje na najpiękniejszy prezent, warto mu podpowiedzieć, co chcielibśmy dostać. Świetliki przygotowały własnoręcznie wykonane liściki. Z niecierpliwością czekamy na prezenty i odpowiedź Mikołaja.

Galeria

M.Gawlik

Odwiedziny w przedszkolu

odwiedzinywprzedszkolu

Jak co roku Kubuś Puchatek obchodzi swoje święto. Ten sympatyczny miś o małym rozumku towarzyszy świetlikom nie tylko w dniu jego święta. Bardzo lubimy jego ponadczasowe “powiedzonka” np:
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. / Alan Alexander Milne, „Kubuś Puchatek”/
Świetliki wysłuchały opowiadania o przygodach niezwykłego misia, które przeczytał nasz świetlicowy Kubuś Puchatek (Lena Loraj). Dzieci na całym świecie kochają tego misia, bo Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości.
Kubuś Puchatek wraz ze świetlikami odwiedził również odziały przedszkolne w naszej szkole. Przedszkolaki wielkimi oklaskami przywitali sympatycznego gościa i z wielkim zaciekawieniem wysłuchały jego przygód. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały magnesiki na lodówkę, które zostały samodzielnie wykonane przez świetlików.
M.Gawlik

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bajki ubiegłego wieku”.

konkursplastycznyswietlicaŚwietliki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym po hasłem „Bajki ubiegłego wieku”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z bajkami z drugiej połowy XX wieku, odkrycie wartości przekazywanych w dawnych bajkach oraz integracja międzypokoleniowa. Zainspirowane świetliki wykonały przepiękne prace plastyczne, które wyślemy do organizatorów konkursu. Życzymy powodzenia.

Galeria

M.Gawlik

Dzień Pluszowego Misia - świetlica

pluszowymisswietlica

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Upłynął on rzeczywiście w bajkowej atmosferze, gdyż dzieci przyniosły z domu swoje ulubione pluszaki i bawiły się wspólnie w rytm piosenek np. o 4 małych pluszowych niedźwiadkach. Główną atrakcją imprezy była fotobudka, w której chętni fotografowali się ze swoimi ulubionymi maskotkami. Nie zabrakło zajęć plastycznych, gdyż dzieci wykonały misiowe magnesiki jako prezent dla swoich młodszych kolegów z przedszkola.

Chętnie kolorowały obrazki i szukały w labiryncie drogi do ukrytego miśka.

Rozwijały swoją kreatywność podczas rozwiązywania zagadek z kodowania.

W ramach relaksu Świetliki przypomniały sobie dobranocki o Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku, Misiu Colargolu i Misiu Yogi. Był to wesoły i pełen wrażeń dzień.

M. Gawlik, J. Miś, P. Pisarski, J. Wróbel

Porozmawiajmy o Prawach Dziecka

prawa dzieciJak co roku, 20 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały swoje święto. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, wypełnione dziecięcą radością i zabawą. Życzymy wszystkim naszym świetlikom, aby ich prawa, były szanowane, przestrzegane i chronione.

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.