^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

swiatowydzienmisia25 listopada (piątek) w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś był motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w tym dniu w świetlicy szkolnej. Świetliki zostały zapoznane z historią powstania maskotki, wysłuchali bajki o pluszowym misiu, przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne przedstawiające niedźwiadki, a pracami udekorowano sale. Dla naszych świetlicowych misiów wymyśliliśmy imiona, które w tym dniu towarzyszyły nam w kreatywnych zabawach. Dzień Pluszowego Misia z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Galeria

M. Gawlik, B Kołodziej

Dzień Pluszowego Misia

misswietlikiNa świetlicy rozmawialiśmy o naszych ulubionych misiach i ich zaletach oraz historiach. Oglądaliśmy również krótką bajkę o misiowych perypetiach. Kolorowaliśmy też wizerunki wybranych misiów. Później każdy stał się na chwilę Misiem lub Misią.

Galeria

A. Augustyńska, R. Świątkowska-Wrona,
J. Wróbel, P. Pisarski.

Z bajką przez Francję

zbajkaprzezfreancje

Świetlicowa podróż po Francji nadal trwa. Tym razem nasz pociąg zatrzymał się na stacji “Bajka”. Świetliki odwiedziły bibliotekę , wypożyczyły książki znanego francuskiego pisarza Charles'a Perraulta.
Chętnych do głosnego czytania nie brakowało. Potem wykonaliśmy bajkowe obrazy na świelicowy konkurs a zwycięzcy wybrali nagrody z “koszyka rozmaitości”.
M.Gawlik

Dzień życzliwości – życzliwość ma moc.

dzienzyczliwosciswietlica21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Tego dnia świetliki przygotowały gazetkę tematyczną, na której zawiesiły bilbord z hasłem ”Napisz coś miłego”. Każdy mógł na nim napisać miłe słowo do koleżanek i kolegów lub nauczycieli. Świetliki wykonały również kartki z pozdrowieniami do przyjaciół z Warszawy, Gdyni i Wojkowic w ramach prowadzonej od lat akcji “Świetlicowe pozdrowiena”. Świetliki uczestniczyły również w zabawie “Weź ze sobą dobre słowo”, której celem było przekazanie wzajemnej sympatii i życzliwości oraz wywołanie uśmiechu na ustach innych. Wykonały także w grupach rozmaite zadania i tematyczne kolorowanki.

Galeria

M.Gawlik, E.Więcek

Pocztówki świetliki wysyłają

pocxztowkiswietlikkiŚwietliki nadal tworzą pocztòwkową mapę Polski. Tym razem kartki dotarły z Gdańska, Mrągowa i Łomży, za które bardzo dziękujemy. Czekamy na następne. Nasze już w drodze. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na twarzach naszych przyjaciół.

Galeria

M.Gawlik

Świetlica śpiewa dla Niepodległej

spiewdlaniepodleglej

Na świetlicy odbył się konkurs pieśni i piosenek patriotycznych. Udział wzięli w nim: Emila Taraska,
Oliwia Uberman, Magdalena Kmieć, Krzysztof Jaworski, Otylia Marszałek, Wiktoria Rej, Mają Fraczek, Zuzanna Grabka. Serdecznie gratulujemy.
Uczestnicy wybierali nagrody ufundowane przez nauczycieli świetlicy.

R. Świątkowska-Wrona, M. Gawlik, A. Augustyńska, P. Pisarski

Świetlicowe pozdrowienia

swietlicowepozdrowienia22W ostatnim czasie do naszej świetlicy dotarły pocztówki z miejscowości Bielsko – Biała i Słubic. Świetliki niezwykle chętnie angażują się w tego typu zajęcia, a zwłaszcza podczas redagowania pozdrowień. Po otrzymaniu pocztówki wspólnie z dziećmi odnajdujemy daną miejscowość na mapie i umieszczamy tam otrzymaną kartkę. Nasza mapa pozdrowień ciągle się powiększa. Wymiana pocztówkowa to jednak nie tylko widokówki! Wysyłamy również listy i prace plastyczne. Zawsze ze zniecierpliwieniem czekamy na każdą nową pocztówkę. Takie zajęcia to prawdziwa lekcja geografii w praktyce!

Galeria

M.Gawlik

Innowcja pedagogiczna “ Europa i ja” w świetlicy szkolnej

francjaswietlikiW świetlicy szkolnej realizowana jest innowcja pedagogiczna “ Europa i ja”. Na początku przygody z innowacją uczniowie poznają pierwszy karaj europejski – Francję. Wybiorą się pociągiem do poszczególnych stacji, na których odkryją ważne informacje oraz ciekawostki o tym państwie. Na pierwszych zajęciach świetliki zatrzymały się na stacji “symbole narodowe”. Odszukały na mapie stolicę Francji - Paryż. Następnie poznały jej symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn. Przed nami kolejna stacja “zwierzęta i rośliny”. Już wkrótce.

Galeria

M.Gawlik

Jesienne drzewa

jesiennedrzewa

Rozpoczynając zajęcia, dzieci wymieniły zjawiska, które możemy zauważyć jesienną porą. Zdecydowana większość zgodziła się, że ich pierwszym skojarzeniem z jesienią są zmieniające kolory liście. Zadaniem dzieci było namalowanie farbami przy pomocy patyczków pięknych, kolorowych koron drzew.
Każde drzewo było wyjątkowe i niepowtarzalne!
Studentki pedagogiki, M.Gawlik

Przed nami wyjątkowy czas

1listopada swietlica

Podczas popołudniowych zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o Dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Wymienialiśmy się również wiedzą o naszych świętych patronach. Zrobiliśmy też symboliczne makaronowe znicze.
Zachęcamy do znalezienia odrobiny czasu, by zatrzymać się chwilę z najbliższymi i powspominać tych, którzy juz odeszli.

Świetlica śle pozdrowienia

pozdrowieniaswietlica„Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie kartek pocztowych do świetlic szkolnych w różne rejony kraju. Ponieważ i w tym roku szkolnym nasza szkoła przystapiła do konkursu “Odblaskowa Szkoła” do pocztówki z Dąbrowy Tarnowskiej dołączyliśmy pakiet odblaskowy - odblaskową kartkę, list do seniorów oraz list do pieszych. Odblaskowe pozdrowienia to nie tylko edukacja, to pokazanie, że my uczniowie też mamy wpływ na bezpieczeństwo. Ta wymiana pocztówkowa trwa i ciągle napływają nowe odblaskowe pozdrowienia, za które serdecznie dziękujemy.

Galeria

M.Gawlik

Europa i Ja #Francja #Świetlica szkolna

francjaW roku szkolnym 2022/2023 w świetlicy szkolnej realizowana jest innowacja pedagogiczna o nazwie „Europa i ja” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego o tej samej nazwie, autorstwa Ilony Broniszewskiej. Założeniem innowacji jest poznanie przez uczniów wybranego kraju Europy, jego symboli, języka, sztuki, kultury, muzyki, kuchni, przyrody, a także kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec obywateli oraz kultury i tradycji innych państw europejskich. W tym tygodniu odbyliśmy podróż do Francji. Na początku zobaczyliśmy na mapie, gdzie leży Francja oraz poznaliśmy jej symbole narodowe – flagę, godło i wysłuchaliśmy hymnu. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem flagii Francji. Zadania 1 zaliczone. Super.

Galeria

M.Gawlik

Dzień Krasnala

dzienkrasnalaW piątek świetliki świętowały "Dzień Krasnala". Podczas zajęć plastycznych wykonały portrety krasnali, które udekorowały salę.Piosenka i tańce wprowadziły świetlików w wspaniały nastrój, a zabawy zręcznościowe i sportowe ukazały zwinność "krasnali". Dzień krasnala dostarczył dzieciom wspaniałych przeżyć. Każdy moment, każda okazja jest dobra, by uczyć się poprzez zabawę!

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.