^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Świetlicowe pozdrowienia

„Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie pocztówek do świetlic szkolnych w różnych regionach kraju. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zaangażowali się w tą niezwykłą kampanię wypisując pozdrowienia na kartkach pocztowych z Dąbrowy Tarnowskiej. Ponieważ Odblaskowa idea jest dla naszej szkoły wyjątkowo ważna, dlatego kolejny raz wyszliśmy poza małą ojczyznę Dąbrowę Tarnowską i do pocztówek dołączyliśmy „odblaskowe kartki” wykonane przez uczniów naszej szkoły. Odblaskowe pozdrowienia to nie tylko edukacja, to pokazanie, że i MY SAMI mamy wpływ na bezpieczeństwo. Wysłaliśmy ponad 200 kartek odblaskowych. Szkoły odpowiedziały i również przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i bycia odblaskowym. Z otrzymanych kartek stworzyliśmy odblaskową mapę Polski. Ta wymiana pocztówkowa trwa i ciągle napływają nowe odblaskowe pozdrowienia, za które serdecznie dziękujemy.

Galeria

M. Gawlik, M. Panek- Sojka

Dzień Pluszowego Misia (2)

Co roku 25. listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Wykonane zostały napisy i gazetka oraz ciesząca się dużym powodzeniem fotobudka. Świetliki wykonywały różne prace plastyczne: kolorowanki, kodowanie, rysowanie z zamkniętymi oczami misiów, misiowe zakładki do książek. Nie zabrakło również zajęć ruchowych i muzycznych. Dzieci nauczyły się piosenki z pokazywaniem, na sali gimnastycznej odbyły się zabawy ruchowe z akompaniamentem na żywo oraz chustą animacyjną. Do zabawy włączeni zostali wszyscy uczniowie klas 1-3 – na przerwach Kubuś Puchatek wraz z Tygryskiem przeprowadzali krzyżówkowy konkurs. Spośród prawidłowych rozwiązań wylosowano 3 nagrody, które wręczono zwycięzcom.

Galeria

Nauczyciele świetlicy szkolnej

21.11 obchodzony jest jako Dzień Życzliwości.

21.11 obchodzony jest jako Dzień Życzliwości. Z tej okazji nasza świetlica przygotowała na korytarzu szkolnym "Drzewo Życzliwości", na którego listkach Świetliki wypisały różne zwroty grzecznościowe. W akcję włączyli się także inni uczniowie z klas 1-4. Również na drzwiach świetlicy zawisły karteczki z uprzejmymi zwrotami i pozytywnymi emocjami. Oprócz tego we współpracy z panią psycholog Anitą Nowak powstały "Cukierkowe Motyle", aby rozweselić smutnych i zrobić coś miłego dla innych.

Galeria

M.Gawlik, A.Świerczek

„Pamiętamy…”

1 listopada – Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych. W naszej szkolnej świetlicy również „Pamiętamy…”. Świetliki zrobiły piękne witraże prezentujące znicze oraz wspólnie wykonały obraz rozmiarów XXL, na którym przedstawiły swoje skojarzenia związane ze świętem zmarłych.


M.Gawlik, A.Świerczek, W.Rarus- praktykantka

Konkurs „Parasole”

W ten słoneczny, ale chłodny czwartek uczniowie klas III oraz IV uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w konkursie pt.,, Parasole” przygotowanym przez panią kierownik Małgorzatę Gawlik. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej osobę wraz z parasolem. Prace były bardzo kolorowe i staranne. Pan Kamil Banaś stanął przed nie lada wyzwaniem, którym było wyłonienie 4 najlepszych prac. Autorzy najpiękniejszych „Parasoli” dostali słodką nagrodę.  

Galeria

M.Gawlik

Pasowanie na Świetlika

,,Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym,

uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów,
dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
Obiecuję bawić się, uczyć się odrabiać lekcje.

Sprzątać, troszczyć się o świetlicę.
I oczywiście kochać swoje panie!
“Ślubujemy!”

         Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  -  „Pasowanie uczniów klas I na Odblaskowego Świetlika”. Wszystkie przygotowania akademii prowadzone były przez uczennice klasy IIIc, które przygotowała pani Aleksandra Świerczek wraz z praktykantką Weroniką Rarus oraz uczniów klasy IIa, którzy zaśpiewali piosenkę przygotowaną przez panią Ewę Więcek.

Kandydaci na świetlików musieli wykazać się różnymi umiejętnościami i logicznym myśleniem, które wzbudziły wiele emocji wśród uczestników. Uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania 5 Prób
(Mądrości, Uśmiechu, Sprzątania we Dwoje, Dokładności i Bezpieczeństwa) oraz zaliczyć ABC Wzorowego Świetlika. Zwieńczeniem uroczystości było uroczyste ślubowanie i akt pasowania przez Panią kierownik Małgorzatę Gawlik. Ten dzień był dla Świetlików pełen wrażeń i emocji. Dla takich chwil warto żyć!

Życzymy naszym Świetlikom pomyślności oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

Galeria

M.Gawlik, A.Świerczek, W.Rarus – praktykantka.

W szkolnej świetlicy szczególnie promujemy bezpieczeństwo na drodze.

W szkolnej świetlicy szczególnie promujemy bezpieczeństwo na drodze. W naszej krainie bezpieczeństwa odbyły się zajęcia, na których uczniowie doskonalili znajomość znaków drogowych, utrwalili wiedzę dotyczącą oznakowania przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej oraz bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci aktywnie debatowały na temat: "Jak uniknąć wypadków drogowych?" Ważną rolę w tej kwestii odgrywa stosowanie elementów odblaskowych na ubraniach, zwłaszcza teraz, gdy wcześniej robi się ciemno. Nasze świetliki obiecały, że na co dzień będą pamiętać o odblaskach.

Galeria

A.Świerczek

Nasz świetlicowy kontrakt.

W tym tygodniu świetliki poznały zasady jakie panują w naszej świetlicy. Wspólnie przeanalizowaliśmy jak należy zachować się i postępować w świetlicy szkolnej. Każdy świetlik już wie , że musi posprzątać po sobie, wysłuchać innych oraz pomóc młodszym. Podsumowując nasze zajęcia podpisaliśmy świetlicowy kontrakt. A potem przyszedł czas na wesołe zabawy ruchowe i integracyjne.

Galeria

M.Gawlik

„Być jak Ignacy- zostań bohaterem nauki”

W roku szkolnym 2018/2019 świetliki klas III wzięły udział w trzeciej edycji programu „Być jak Ignacy”. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nasi uczniowie wybrali się w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. W tej edycji poznali dorobek:

  • Jana Szczepanika - wynalazcę nazywanym „polskim Edisonem”, autora ponad 50 wynalazków.

  • Kazimierza Funka – wybitnego badacza i twórcy nauki o witaminach.

  • Mariana Rejewskiego – kryptologa, który złamał kod Enigmy.

  • Henryka Manguskiego – polskiego inżyniera, który przyczynił się do powstania krótkofalówki.

Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się dzieciom i w kolejnym roku szkolnym również przystąpimy do programu "Być jak Ignacy".

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.