^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Jesienne zabawy w parku

 

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona świetlików z klas drugich do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew,zbierały liście. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci świetnie bawiły się w zabawy terenowe.

Galeria

J.Miś

Grupa klas pierwszych zajęcia świetlicowe spędza w "radosnej szkole".

Dekoracja klasy "radosnej szkoły" grupy świetlicowej klas pierwszych.
 Grupa najmłodszych dzieci w trakcie swego pobytu w świetlicy, oprócz różnego rodzaju aktywności fizycznej, bardzo lubi pokazywać swoje talenty artystyczne. Dzieci uwielbiają malować farbami, rysować kredkami, pisakami, czy wyklejać z plasteliny. Powstają przepiękne dzieła, które już od jakiegoś czasu ozdabiają sale "radosnej szkoły". Zapraszam do galerii, by podziwiać efekty prac artystycznych.

Galeria

K.Liro

Zajęcia w grupie świetlicowej pierwszoklasistów.

Grupa klas pierwszych zajęcia świetlicowe spędza w "radosnej szkole". Tam wielkim powodzeniem cieszą się duże miękkie kolorowe klocki, z których dzieci uwielbiają budować piękne zamki, tworzyć tory przeszkód i inne ciekawe konstrukcje. 
W trakcie pobytu pierwszoklasistom bardzo przypadła do gustu dyskoteka, gdzie oni sami wybierali muzykę z komputera i wspólnie tańczyli. 
Umilaliśmy sobie też czas organizując teatrzyki kukiełkowe-gdzie dzieci same odrywały wspaniałe scenki. 

Wśród tej grupy świetlików znalazła się też ekipa, która bardzo lubiła układać drewniane klocki i budować wspaniałe pomysłowe budowle.
Zapraszam do galerii zdjęć- gdzie można podziwiać efekty pracy i dobrej zabawy.

Galeria

K.Liro

W roku szkolnym 2018/2019 grupa świetlicowa klas pierwszych swoje zajęcia spędza w klasie tzw. "radosnej szkole"

W roku szkolnym 2018/2019 grupa świetlicowa klas pierwszych swoje zajęcia spędza w klasie tzw. "radosnej szkole". W trakcie pobytu na świetlicy,pod kierunkiem Katarzyny Liro, uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań, rozwiązywania zadań domowych, doskonalą umiejętności rysowania, malowania, wyklejania plasteliną w trakcie zajęć plastycznych. Trenują też swoją spostrzegawczość układając puzzle, rozwiązując różne łamigłówki, zagadki i rebusy. Mają tez możliwość zagrania w gry planszowe i poczytania książek, albumów oraz bajek edukacyjnych. Do swojej dyspozycji mają także różnego rodzaju klocki -z których chętnie korzystają. Przy sprzyjającej aurze korzystają z ruchu na świeżym powietrzu i zabaw integracyjnych na boisku szkolnym.
Większość zgromadzonych w "radosnej szkole" pomocy edukacyjnych, przyborów plastycznych, farb, kredek, plasteliny, gier, puzzli, bajek i książek do czytania, albumów do oglądania udostępniła Katarzyna Liro ze zbiorów prywatnych.
W galerii można podziwiać prace naszych najmłodszych uczniów i sposób spędzania czasu po skończonych zajęciach lekcyjnych. Zachęcam do obejrzenia efektów pracy naszych najmłodszych świetlików.

Galeria

K.Liro

Papierowe laleczki

Świetliki ciągle coś tworzą. Dzisiaj zajęły się rękodziełem, a dokładniej wykonaniem laleczek z dostępnych materiałów. W ruch poszły nożyczki, flamastry i pędzle. Do swoich dzieł wykorzystali papierowe rolki. Niby prosta rzecz, która zagwarantowała nam godzinę uciechy. Świetliki przycinały, doklejały i malowały swoje cudeńka. Brawo za tak kreatywne wykorzystanie odpadków. Uwieńczeniem naszej zabawy był konkurs na najładniejsza lakę. 

Zapraszamy do galerii

M.Gawlik

Świetlicowe zajęcia na niepogodę.

Po kilkunastu pięknych, słonecznych dniach, w czasie których wychowankowie świetlicy większość czasu spędzali na świeżym powietrzu, nastała chłodna, pochmurna aura. Wówczas świetliki na dobre zagościły w salach świetlicowych. W czasie pobytu dzieci aktywnie spędzały czas, wykonując różne ciekawe prace, m.inn. prace plastyczne. Jednym z nich były wyklejanki i malowanki na temat: „Owoce jesieni”.Najładniejsze prace ozdobiły świetlicową galerię II grupy.

Galeria

J.Miś

Regulamin świetlika

Świetliki powróciły do swojej Świetlicy po wakacyjnej przerwie. Na początku naszego pierwszego spotkania wspólnie zasiedliśmy do utworzenia nowego „Regulaminu Świetlika”. Uczęszczając na różnorodne zajęcia - plastyczno-techniczne, czytelnicze, muzyczne oraz ruchowe, muszą pamiętać o tym, jakie zasady obowiązują w naszej grupie. Po zaakceptowaniu reguł, wszyscy zgodnie stwierdzili, że przyjemniej bawić się i spędzać czas kreatywnie, wiedząc , że przestrzegając ustanowionych zasad – wszystko będzie działać sprawniej.

Życzymy wszystkim Świetlikom, samych przyjemnych chwil spędzonych na Świetlicy.

Galeria

 M.Gawlik

Sportowy piątek

Świetliki podczas sprzyjającej aury wychodzą na boisko szkolne, gdzie biorą udział w zajęciach sportowych, które mają charakter ogólnorozwojowy. Uśmiechnięte twarze podczas zawodów są najlepszym dowodem na to jak aktywnie można spędzić czas na świetlicy.

Galeria

M.Gawlik

Świetlicowa rodzinka

W ramach świetlicowych zajęć uczniowie klas III
w kreatywny sposób wykonali pracę plastyczną pt
,, Świetlicowa rodzinka” przy tym dobrze się bawiąc
i ucząc pracy
w grupie. Później był czas gier i zabaw na szkolnym boisku przy wrześniowych promieniach słońca.

 

Katarzyna Matusik-Kapuściak

Zakończenie roku szkolnego w świetlicy szkolnej

We wtorek, 20 czerwca, odbyło się zakończenie roku w świetlicy szkolnej. Na początku uroczystości odbył się szkolny konkurs piosenki Karaoke przygotowany przez nauczycieli świetlicy. W konkursie wzięło udzial 9 uczniów z klas II i III, którzy zaśpiewali piosenki znanych polskich wykonawców. Jury w składzie:
P. Lucyna Wróbel, P. Katarzyna Liro oraz p.Kamil Banaś oceniało występy uczniów. Wszyscy występujący w konkursie wykazali się dużą muzykalnością
i znajomością piosenek .Jury miało więc spory dylemat kogo wyróżnić. Ostatecznie zdecydowało o przyznaniu pierwszych trzech nagród.

I miejsce zdobył Bartosz Fido uczeń kl. III a który zaśpiewał piosenkę zespołu Enej pt. Zagubiony.

II miejsce zajęła Joanna Skrzek z kl.III d śpiewała piosenkę Tamta dziewczyna -Sylwii Grzeszczak

III miejsce zajęły exequo dwie uczennice:

Martyna Golonka z kl.II a w piosence Malgośka- Maryli Rodowicz oraz

Kaja Piekielniak z kl.II a zaśpiewała Nie mów mi nie- Marty Gałuszewskiej

W drugiej części uroczystości pożegnaliśmy absolwentów świetlicy – uczniów klas III .Nagrody książkowe otrzymali najbardziej aktywni uczniowie klas III którzy chętnie uczestniczyli w konkursach i czynnie brali udział w naszych mniejszych i większych przedsięwzięciach. Nagrodzeni uczniowie to:Wiktoria Pagos IIIa, Daria Stefańczyk IIIa , Sara Grzeszczyk klasa IIIb, Laura Lubera kl.IIIb, Emilia Wałaszek kl.III b oraz Karol Twardy z kl.IIIe. Ponadto dyplomy otrzymało 18 uczniów z klas I i II za wzorowe zachowanie
i aktywność na zajęciach świetlicowych oraz pracę w świetlicowym zespole tanecznym Gwiazdeczki. Były podziękowania, serdeczności  i życzenia udanych wakacji.

Pani Wicedyrektor Szkoły p.Małgorzata Wódka podziękowała nauczycielom świetlicy za pracę w ciągu roku szkolnego .

Kolejny rok szkolny przeminął, przeżyliśmy w świetlicy wiele pięknych chwil. Nadszedł  czas odpoczynku. Wszystkim Dzieciom wspaniałych, pełnych przygód, gorących i wesołych wakacji życzą Wychowawcy Świetlicy!

Uroczystość przygotowali p. Jadwiga Miś, p.Małgorzata Gawlik oraz p. Kamil Banaś przy wsółpracy
p. Katarzyny Liro i p.Agnieszki Deszcz.

Galeria

J.Miś, M.Gawlik, K.Banaś

Święto balona

Młodsi uczniowie naszej szkoły dostali od starszych kolegów i koleżanek prezent na dzień dziecka – piękne kolorowe balony. Z tego też powodu w dniu 4.06.2018r.
w trakcie zajęć świetlicowych odbyły się konkursy z balonem w roli głównej. Zawody składały się z szeregu konkurencji – przejścia pod sznurem balonów, podbijania balonów  jak najdłużej bez dotknięcia ziemi, trafianie balonem do bramki czy wyścig z balonem – kto pierwszy przekopie balon na drugą stronę boiska. Emocji było co niemiara, wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Dziękujemy starszym, że pomyśleli o swoich młodszych kolegach i zapewnili im dzień pełen wspaniałych wrażeń.  

                       Galeria

K.Liro, M.Gawlik

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.