^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Construktor

Zabawa jest zasadniczą formą aktywności dziecka, rozwijającą jego wyobraźnię i sferę uczuciową. Dzięki zabawie dziecko buduje swój własny system wartości.

Świetliki nie lubią bezczynności, więc postanowiły, że pobawią się w konstruktorów. Mimo upływu kilkudziesięciu lat, zestawy „Construktor” nie straciły na swej atrakcyjności. „ Odkopaliśmy” kilka kompletów, które na dobre wróciły na stoliki naszej świetlicy. Zabawa była przednia - zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Z dostępnych materiałów można było zbudować samochody i inne pojazdy, mosty oraz inne nietypowe konstrukcje. Zabawa bez ograniczeń !!!!!!!

Galeria

M.Gawlik

Kapelusz ortograficzny

Ortografia dla dzieci bywa trudna, dlatego też świetliki postanowiły poprzez zabawę utrwalać zasady ortograficzne. Dobrym sposobem jest wykonanie „kapelusza ortograficznego”, w którym zapisywane są wyrazy z trudnością ortograficzną a nauka ortografii będzie przyjemnością. 

Galeria

M.Gawlik

Świetliki wygrały w konkursie ogólnopolskim

W świetlicy dbamy o rozwój wszystkich uczniów. Staramy się również wspierać ich talenty i skłaniamy do podejmowania różnych ciekawych zadań. Nasi wychowankowie odnoszą spektakularne sukcesy w ogólnopolskich konkursach. Tym razem nie było inaczej. W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja szkoła imieniem Mikołaja Kopernika” Emily Dziura z klasy III b zajęła III miejsce, natomiast Emilia Mosio z klasy II c otrzymała wyróżnienie. Pomysłodawcą konkursu była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie. Nagrody i dyplomy przesłane przez organizatorów zostały wręczone przez panią dyrektor szkoły Annę Fido. Zwycięzcom gratulujemy. 

Galeria

M.Gawlik

Kreatywni na 101

Nasza świetlica dołączyła do grona placówek, które chcą rozwijać w uczniach kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Realizując zadania „Kreatywni na 101” w oparciu o dostarczone przez organizatora Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej materiały dostarczyły świetlikom wiele radości i pozwoliły im wykazać się talentem. Więcej informacji na stronie www.kreatywnina101.pl

Galeria

M.Gawlik

Dzień otwarty świetlicy dla Dzieci i Rodziców

W poniedziałek 25 lutego odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasach I. Spotkanie otworzyła Dyrektor Szkoły pani Anna Fido, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Następnie zaproszeni goście zobaczyli popisy taneczne wykonane przez Świetlicowy Zespół Taneczny "Gwiazdeczki" przygotowany przez p. Katarzynę Matusik - Kapuściak.

Na odwiedzających czekały wspaniałe atrakcje rozlokowane po całym budynku, również w świetlicy szkolnej. Nauczyciele świetlicy p. Małgosia i p. Jadzia przygotowały Krainę Kubusia Puchatka. W Stumilowym Lesie na odwiedzającdych czekał Kubuś Puchatek i jego przyjaciele (uczniowie klasy VI a), którzy częstowali pysznymi miodzikami przygotowanymi przez p Kasię i p. Bogdana. Każdy sześciolatek wchodząc do sali mógł otrzymać balonowe zwierzaki, posmakować smakołyków w spiżarnii Kubusia. Natomiast wychodząc w prezencie dostawał książeczki z poradami jak zdrowo odżywiać się, pozyskane z programu edukacyjnego realizowane w świetlicy szkolnej. Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć świetlicowych były uśmiechnięte i zadowolone twarze przedszkolaków i rodziców. Do zobaczenia we wrześniu 2019 r. Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się wszyscy.  

Galeria

M.Gawlik

„Biegające dyktando”

W marcu w grupie klas III odbyło się „biegające dyktando” w ramach innowacji pedagogicznej „ Z ortografią i czytaniem za pan brat”, które dostarczyło mnóstwa pozytywnej energii i radości! Świetliki pracowały w grupach czteroosobowych. W grupach został wyłoniony biegacz, pisarz i korektorzy. Biegacz biegł do tablicy, na której został umieszczony tekst dyktand „ Marzec” i „Kucharz”, zapamiętywał zdanie, wracał do grupy i dyktował zapamiętany fragment pisarzowi. Pisarz zapisywał go pod czujnym okiem korektorów. W tym czasie biegacz odczytuje, zapamiętuje i dyktuje kolejny fragment tekstu. Cała grupa była odpowiedzialna za prawidłowe napisanie dyktanda. „Biegające dyktando” wymagało od dzieci czytania ze zrozumieniem, spostrzegawczości i czujności ortograficznej. Wkrótce kolejne. 

Galeria

M.Gawlik

Mistrzostwa w układaniu puzzli

W świetlicy odbył się konkurs w układaniu puzzli na czas. Turniej był 2-etapowy. Każdy ze świetlików mógł wziąć w nim udział i spróbować własnych sił w układaniu puzzli. W I etapie uczestnicy zmagali się z puzzlami 24-elementowymi, natomiast w II etapie z 60 -elementowymi. I chociaż nie każdemu udało się ukończyć zadanie to za chęci i próby dziękujemy. Mistrzem Układania Puzzli został Wojciech Sternal z klasy III b , II miejsce zajęła Marcelina Kogut z klasy III a, III miejsce przypadło Darii Domin z klasy III b. Gratulujemy!:) Układanie puzzli rozwija pamięć, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok a także wyobraźnię. 

Galeria

M.Gawlik

To nie takie proste - „Tangalo”

Świetliki na kolejnych zajęciach zmierzyli się z grą TANGALO. Gra ta posiada same zalety. Tangalo to świetny trening dla myślenia wizualno - przestrzennego, pobudza dzieci do logicznego myślenia, rozwija inteligencję. Ponadto bawi i uczy, daje świetlikom wiele możliwości wspaniałej i kreatywnej zabawy. Najlepsi otrzymali słodka nagrodę. 

Galeria

M.Gawlik

Poczytajmy (2)

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”.

Podczas czytelniczego spotkania dzieci ze Świetlicy Szkolnej poznały niezwykłą historię małej Asiuni. Dla dziewczynki wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia stara się jak najwięcej zrozumieć, choć jest to dla niej bardzo trudne.

Ta wzruszająca opowieść o ciężkich wydarzeniach z czasu wojny, jest opowiedziana językiem dostosowanym do poziomu najmłodszych czytelników. Bezpiecznie wprowadza dzieci w historię II wojny światowej bez wywoływania silnych emocji. Książkę napisała Joanna Papuzińska - autorka „Naszej mamy czarodziejki”.

Książka została zakupiona do Biblioteki Szkolnej ze środków finansowych pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Opracowanie: Nauczyciele Świetlicy i Biblioteki Szkolnej

Programu „Poczytajmy” i „Kopnięte Królestwo”

W pierwszy dzień po feriach - dn. 28.01.2019r, Świetliki wzięły udział w realizacji programu „Poczytajmy”.

Z książki pt. „ Kopnięte Królestwo”, praktykantka Aneta przeczytała Świetlikom dwie bajeczki matematyczne: „Rekordziści” oraz „Nie drażnić czarodzieja”. Na końcu każdej czytanki były zagadki do rozwiązania. Tylko te osoby, które uważnie słuchały treści, mogły podać poprawną odpowiedź, a do rozwiązania zagadki potrzebna była wiedza matematyczna. Chętnych, którzy zgłaszali się do odpowiedzi typowała p. Małgosia Gawlik. Świetliki, którym udało się udzielić poprawnej odpowiedzi zostały słodko wynagrodzone. 

Następnie uczniowie przejęli obowiązki czytania bajeczek i w ten sposób kontynuowali świetną zabawę, do której z pewnością będziemy powracać.

Galeria

M.Gawlik

Laurka dla babci i dziadka - konkurs ogólnopolski

Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił świetlików do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Laurka dla babci i dziadka”.

Te wyjątkowe święto obchodzone 21 i 22 stycznia sprawia, że wnuczęta chcą pokazać dziadkom, jak bardzo ich kochają. Ostatecznie konkursowe kartki z życzeniami wykonały: Zuzia Kubacka, Zuzia Rogóż, Liliana Ritter i Madzia Sytoń. Serdecznie gratulujemy!!! 

Galeria

M.Gawlik

"Gwiazdeczki" tańczą taniec menuet.

Świetlica szkolna w tym roku właczyła się w przygotowanie występu teatralnego zainicjowanego przez wychowawców klas trzecich pod tytułem "Kopciuszek". Przedstawienie teatralne zostało zaprezentowane na Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tetralnych "Laur Melpomeny " organizowanym przez Dąbrowski Dom Kultury. Świetlicowy zespól taneczny "Gwiazdeczki" zaprezentował taniec menuet. 

Galeria

J.Miś

Marzycielska Poczta dla Wiktorii

Tuż przed świętami świetliki po raz kolejny wzięły udział w akcji pisania listów i wysyłania kartek do dzieci chorych w ramach „Marzycielskiej Poczty”. Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Świetliki po zapoznaniu się z bieżącymi profilami podopiecznych fundacji ostatecznie wybrali Wiktorię. Powstało wiele interesujących prac. Dzieci starały się nie tylko przekazać słowa wsparcia, ale także na pięknych kartkach świątecznych napisane zostały życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.

Na stronę Marzycielskiej Poczty z pewnością jeszcze zaglądniemy. Cieszymy się, że możemy choć w taki sposób pomóc dzieciom, które walczą z ciężkimi chorobami.

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.