W szkolnej świetlicy szczególnie promujemy bezpieczeństwo na drodze.

W szkolnej świetlicy szczególnie promujemy bezpieczeństwo na drodze. W naszej krainie bezpieczeństwa odbyły się zajęcia, na których uczniowie doskonalili znajomość znaków drogowych, utrwalili wiedzę dotyczącą oznakowania przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej oraz bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci aktywnie debatowały na temat: "Jak uniknąć wypadków drogowych?" Ważną rolę w tej kwestii odgrywa stosowanie elementów odblaskowych na ubraniach, zwłaszcza teraz, gdy wcześniej robi się ciemno. Nasze świetliki obiecały, że na co dzień będą pamiętać o odblaskach.

A.Świerczek

Nasz świetlicowy kontrakt.

W tym tygodniu świetliki poznały zasady jakie panują w naszej świetlicy. Wspólnie przeanalizowaliśmy jak należy zachować się i postępować w świetlicy szkolnej. Każdy świetlik już wie , że musi posprzątać po sobie, wysłuchać innych oraz pomóc młodszym. Podsumowując nasze zajęcia podpisaliśmy świetlicowy kontrakt. A potem przyszedł czas na wesołe zabawy ruchowe i integracyjne.

M.Gawlik

„Być jak Ignacy- zostań bohaterem nauki”

W roku szkolnym 2018/2019 świetliki klas III wzięły udział w trzeciej edycji programu „Być jak Ignacy”. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nasi uczniowie wybrali się w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. W tej edycji poznali dorobek:

• Jana Szczepanika - wynalazcę nazywanym „polskim Edisonem”, autora ponad 50 wynalazków.

• Kazimierza Funka – wybitnego badacza i twórcy nauki o witaminach.

• Mariana Rejewskiego – kryptologa, który złamał kod Enigmy.

• Henryka Manguskiego – polskiego inżyniera, który przyczynił się do powstania krótkofalówki.

Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się dzieciom i w kolejnym roku szkolnym również przystąpimy do programu "Być jak Ignacy".

M.Gawlik

Świetliki tańczą na majówce profilaktycznej

19 maja na terenie naszej szkoły odbyła się profilaktyczna majówka rodzinna.

W czasie pikniku wychowankowie świetlicy zaprezentowali się w części artystycznej. Zatańczyli taniec menuet , który był dopełnieniem inscenizacji bajki pt. Kopciuszek przygotowanej przez uczniów klas trzecich.

J.Miś

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

Świetlica zgłosiła swój udział do programu nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje wychowawcom, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Świetliki jeśli dołączą do programu poznają zasady bezpiecznego Internetu oraz przygotują się do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny, a można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w świetlicy, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu. Czekamy na wyniki.

Mleczny konkurs Kota Mleczysława

Po raz kolejny świetliki wzięły udział w mlecznym konkursie w ramach programu edukacyjnego „Mam kota na punkcie mleka”. Uczestnictwo w konkursie polegało na przygotowaniu przez uczniów historii o mleku, produktach mlecznych, ich pochodzeniu czy też sposobie produkcji, opartej na prawdziwych, rzetelnych informacjach. Podczas przygotowywania pracy konkursowej świetlik pogłębili wiedzę o pozytywnym wpływie nabiału na organizm ludzki. Historię mleka przedstawiliśmy na osi czasu. Zobaczcie sami.

M.Gawlik, J.Miś

Świetlica na sportowo

Zajęcia ruchowe są jedną z bardziej lubianych form zajęć dzieci w świetlicy szkolnej. Są one przede wszystkim formą odreagowania napięć emocjonalnych, poprawy samopoczucia oraz sposobem na odpoczynek po dniu wytężonego wysiłku umysłowego.Oferowane gry i zabawy kształtują u wychowanków sprawność motoryczną, koordynację ruchową i co za tym idzie sprawność umysłową.

K.Banaś, B. Kowal

Construktor

Zabawa jest zasadniczą formą aktywności dziecka, rozwijającą jego wyobraźnię i sferę uczuciową. Dzięki zabawie dziecko buduje swój własny system wartości.

Świetliki nie lubią bezczynności, więc postanowiły, że pobawią się w konstruktorów. Mimo upływu kilkudziesięciu lat, zestawy „Construktor” nie straciły na swej atrakcyjności. „ Odkopaliśmy” kilka kompletów, które na dobre wróciły na stoliki naszej świetlicy. Zabawa była przednia - zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Z dostępnych materiałów można było zbudować samochody i inne pojazdy, mosty oraz inne nietypowe konstrukcje. Zabawa bez ograniczeń !!!!!!!

Kapelusz ortograficzny

Ortografia dla dzieci bywa trudna, dlatego też świetliki postanowiły poprzez zabawę utrwalać zasady ortograficzne. Dobrym sposobem jest wykonanie „kapelusza ortograficznego”, w którym zapisywane są wyrazy z trudnością ortograficzną a nauka ortografii będzie przyjemnością.