ŚWIETLICOWY DZIEŃ ŚNIEGU

ds

Z okazji przypadającego w miesiącu styczniu „Dnia Śniegu” świetliki wraz z nauczycielami przenieśli się do „śnieżnej krainy” .Tego dnia wszystkie zajęcia edukacyjne polegały na zabawie i wykonaniu prac plastycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakiego kształtu są śnieżne płatki oraz podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg.
Następnie tworzyli własne śnieżynki oraz wzięli udział w zabawach, które rozwijały ich wyobraźnię. Pracowali także w grupach wyczarowując dzieła plastyczne z wykorzystaniem takich materiałów jak: wata, pasta do zębów, farby itp. Wykonali piękne śnieżne kompozycje, a także wesołe bałwanki. Na koniec zajęć obejrzeli baśń Królowa śniegu.
M.Gawlik, J.Miś, B.Chmielewska

Świetlicowy Dzień Babci i Dziadka

ddibŚwietlica realizując innowację pedagogiczną „Święta typowe i nietypowe” zorganizowała kolejny taki dzień. Tym razem był to Dzień Babci i Dziadka. Obchody tego święta to okazja do przypomnienia, że o swoich dziadkach i babciach powinno pamiętać się częściej niż tylko dwa dni w roku. W tych szczególnych dniach, każdy świetlik mógł złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia poprzez wykonanie laurki i „gorącego” upominku w postaci „filiżanki” z herbatką.

M.Gawlik, B.Kowal

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka (2)

puchatek

Dnia 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zrealizowaliśmy cykl zajęć. Wykonaliśmy maski Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Świetliki kolorowały portrety najsympatyczniejszego misia, którymi ozdobiliśmy świetlicę. Każdy kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, a podążając śladami Puchatka rozwiązywać zagadki i pogimnastykować się. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka był doskonałą okazją do przypomnienia świetlikom o tym niezwykłym bohaterze i przypomnienie o ponadczasowych cytatach.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

puchatek

Podziękowanie

bombki2  Swietlica szkolna serdecznie dziękuje klasie VID wraz z wychowawcą za przekazanie ślicznych ozdób choinkowych, które na pewno zostaną wykorzystane do świątecznej dekoracji sal .

Akcja „Magiczna moc życzeń” rozpoczęta.

W ostatnim czasie ruszyła ogólnopolska akcja "Magiczna moc życzeń”. Już dziś otrzymaliśmy pierwszą partię ślicznych świątecznych kartek z różnych stron kraju, za które serdecznie dziękujemy.moczyczen

„Magiczna moc życzeń”

zyczeniaW związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia świetlica szkolna włączyła się w Ogólnopolski projekt pod hasłem: „Magiczna moc życzeń”. Akcja ta miała na celu wykonanie kartek bożonarodzeniowych przez dzieci, zredagowanie życzeń, a następnie rozesłanie ich po całej Polsce, do innych chętnych świetlic. Karteczki świąteczne zostały wysłane do 35 szkół w Polsce. Teraz oczekujemy na bożonarodzeniowe życzenia od innych świetlic. Jest to sympatyczna akcja łącząca świetlice w całej Polsce, w tak miłym świątecznym czasie.