Po południu zabraliśmy się za jeden z modułów międzynarodowego projektu edukacyjnego o Małym Misiu - Zmisiowane zajęcia. Tym razem to dzieci przygotowały kartę pracy dla dorosłych.
A.Augustyńska
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji świetliki na zajęciach zamieniły się w kociaki. To zarówno święto kocich pupili, jak i wyjątkowy czas dla wszystkich wielbicieli kotów. W tym dniu wysłuchały kilka opowieści o kotkach, z których dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe kocie zabawy jak ”Kocie polowanie”, ”Kocie grzbiety”, “Gdzie jest kotek?”. Również na SKK „Gotuj z pasją” było „kotkowo”. W świetlicy została także utworzona mini biblioteczka z „kocią literaturą”, z której każdy świetlik mógł skorzystać w dowolnym czasie. Książki wypożyczone zostały z Biblioteki Szkolnej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Główny cel jaki nam przyświecał podczas obchodów tego święta, to uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie.
Tak się składa, że stała już grupka chętnych na te zajęcia cały czas wybiera gry planszowe. I obecnie tutaj tak jak w starszej grupie króluje wesoła przepychanka na planszy Kragmortha z wydawnictwa #galakta A dlaczego może się podobać? Bo proste zasady i rywalizacja z dużą dozą humoru zawsze się sprawdzają! A my tylko zacieramy ręce i wskazujemy alternatywne formy rozrywki wobec powszechnego przeelektryzowania i przeekranizowania.
Tradycja pisania piórem sięga XIX wieku, kiedy to w 1884 roku w Nowym Jorku, Lewis Edson Waterman opatentował pierwsze wieczne pióro. To nasze świetlicowe świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii piśmiennictwa oraz napisania listów do zaprzyjaźnionych świetlic. Pisanie piórem ma w sobie "to coś" choć nie jest proste. Mimo, iż trzeba było się nieco więcej natrudzić, pobrudzić (atrament często się rozlewa) to i tak zdecydowanie warto.
M.Gawlik
W ostatnim przed feriami dniu nauki, dzieci na świetlicy obchodziły Światowy Dzień Łamigłówki. W małych zespołach rozwiązywały rebusy, krzyżówki i logiczne łamigłówki. Poprzez taką zabawę miały okazję poćwiczyć pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Uczniowie obiecali, że w wolnym czasie częściej będą sięgać po tego typu zabawy.
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bałwan. Również i on ma swoje święto. W naszej świetlicy był to dzień pełen wspaniałych pomysłów. Świetliki tym razem zabawiły się w grę "Wyturlaj bałwana" i powstały bardzo ciekawe niepowtarzalne bałwanki.
M.Gawlik
Świetlicowy Dzień Kubusia był doskonałą okazją do wykonania fotobudki z wizerunkiem patrona naszej świetlicy. Każdy świetlik mógł zrobić sobie zdjęcie. Sympatyków misia, który uwielbia miód, zapraszamy do zdjęć.
Nauczyciele świetlicy