^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Tydzień Marchewkowy w świetlicy szkolnej - fotobudka

dzienmarchewkowyTydzień marchewkowy w świetlicy szkolnej właśnie się rozpoczął, a uczniowie entuzjastycznie włączyli się w jego organizację. Pierwszym zadaniem, które świetliczki podjęły z dużym zaangażowaniem, było wykonanie fotobudki tematycznej z okazji tego wydarzenia. Pomysł ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a fotobudka cieszyła się popularnością wśród uczniów. Nieustannie zgłaszają się chętni do robienia sobie zdjęć, tworząc radosną atmosferę pełną uśmiechów i zabawy. Wszyscy uczestnicy Tygodnia Marchewkowego wyrażają dużą radość z udziału w tych aktywnościach oraz z niepowtarzalnej atmosfery, jaką stworzyli razem.

Galeria

„Magiczne Nitki” - pierwsze kroki w szyciu na maszynie.

magicznenitkipierwszekroki

„ Magiczne nitki” to seria zajęć, która wprowadza kolejnych uczniów w świat szycia na maszynie. To było ich pierwsze spotkanie z maszyną do szycia, co stanowiło dla nich pewne wyzwanie, ale także okazało się być niezwykle ekscytującym doświadczeniem.
Podczas tych zajęć uczniowie zdobywają pierwsze umiejętności w obsłudze maszyny do szycia. Początkowo mogło wydawać się to trudne i nieznane, ale szybko okazało się, że z odpowiednim wsparciem i praktyką, szycie staje się coraz łatwiejsze i bardziej przyjemne.
Jednym z pierwszych zadań, które uczestnicy wykonali, było uszycie prostych poduszek. To zadanie pozwoliło im zapoznać się z podstawowymi technikami szycia, takimi jak obsługa maszyny, przycinanie tkaniny, szycie prostej ścieżki oraz wykańczanie brzegów.
Uczniowie byli zaskoczeni, jak szybko potrafili opanować podstawowe techniki szycia i z radością obserwowali swoje postępy podczas tworzenia własnych dzieł.
M. Gawlik

Świetlica pełna życzeń - kolejna porcja radości dotarła do naszej społeczności!

swielicapelnaradoscijpg

Mamy niezmierną radość podzielić się z Wami kolejną dobrą nowiną! Do naszej świetlicy właśnie dotarła kolejna „porcja życzeń”! Świetliki, pełne entuzjazmu, z wielkim zapałem otwierają koperty, a w nich oprócz kartek z życzeniami, znajdują także pocztówki i listy. To prawdziwa uczta dla serc i zmysłów, gdyż każda przesyłka kryje w sobie nie tylko życzenia, ale również kawałek osobistego przesłania od naszych przyjaciół z różnych stron Polski.
Super jest poznawać innych, odczuwać ciepło ich słów i dzielić się z nimi radością. Wszystko to możliwe jest dzięki podjętej przez naszą świetlicę akcji ogólnopolskiej wymiany kartek wielkanocnych. To nie tylko gest solidarności i życzliwości, ale również doskonała okazja do budowania więzi międzyludzkich i poszerzania horyzontów. Dziękujemy wszystkim za udział w tej pięknej inicjatywie i za każdy uśmiech, który dzięki niej możemy na twarzach naszych uczestników widzieć.
Niech te wielkanocne życzenia przynoszą radość i nadzieję każdemu z nas, niech napełnią serca ciepłem i uśmiechem. Wesołych Świąt!

Świetliki z rzeżuchowymi życzeniami.

swietliki

Na świetlicowym parapecie, świetliki pielęgnowały rzeżuchy, które wyrosły na bujne i zdrowe rośliny. Z dumą obserwowały, jak z każdym dniem rośliny nabierają coraz piękniejszego wyglądu. Kiedy nadszedł czas wielkanocnych przygotowań, postanowiły wykorzystać plon swojej pracy, tworząc urocze koszyczki z rzeżuchami.
Świetliki z koszyczkami odwiedziły dyrekcję szkoły i złożyły serdeczne życzenia świąteczne. Również świetliki otrzymały serdeczne życzenia wielkanocne. Z radością przyjęły te gesty życzliwości, czując się docenione i wspierane w swoich działaniach. Pozostałe koszyczki z rzeżuchami zostały z zapałem zabrane przez świetliki do ich domów, gdzie stanowić będą uroczą ozdobę na wielkanocnych stołach. Jest to dla nich nie tylko okazja do podzielenia się owocami swojej pracy z najbliższymi, ale również sposób na pielęgnowanie tradycji rodzinnych i wspólnego świętowania.
Tradycja składania życzeń w okresie świąt wielkanocnych ma głębokie korzenie i symbolizuje nadzieję, radość oraz odrodzenie. Dla świetlików jest to nie tylko gest uprzejmości, ale również sposób na budowanie więzi społecznych i okazywanie troski o innych. Składanie życzeń to również moment refleksji nad wartościami, które są dla nas ważne, oraz okazja do wyrażenia wdzięczności za wsparcie i miłość, jaką otrzymujemy od innych ludzi.

Magia wielkanocnej korespondencji świetlicowej

zyczeniaswiateczna

Świetliki otrzymują kartki świąteczne z życzeniami i niezmiernie się nimi cieszymy. Kolejne życzenia oraz przepięknie wykonane kartki wywołują u naszych świetlików ogromną radość i niegasnący uśmiech na twarzach. W ramach akcji świetlicowej wymiany kartek wielkanocnych dołączane są również pocztówki z różnych miejscowości, co sprawia, że nasz album pozdrowień świetlicowych coraz bardziej się poszerza.
Jest niezwykle inspirujące, że możemy tak aktywnie działać poprzez pisanie i adresowanie kartek, choć niestety jest to sposób korespondencji, który powoli odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca komunikacji wirtualnej. Ta magia wymiany kartek zachowuje swoje piękno dzięki wsparciu naszej niesamowitej pani dyrektor Annie Fido, za co chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność. Dzięki Jej zaangażowaniu i pomocy nasza społeczność świetlicowa może cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem, które z każdym rokiem staje się coraz bardziej wyjątkowe.

„Magiczne Nitki” tworzą poduszki - Przytulanki

poduszkimagicznenitki

Grupa „Magiczne Nitki” tym razem postanowiła przenieść swoje kreatywne umiejętności na nowy poziom, tworząc urocze poduszki - Przytulanki. Dziewczynki wcieliły się w role krawcowych, poznając świat tkanin i zdobień, podczas gdy ich małe rączki zręcznie operowały igłami, szyjąc ściegiem podstawowym - fastrygą. Ale to dopiero początek! Na kolejnych zajęciach czeka je przygoda z nauką obsługi maszyny do szycia, która otwiera przed nimi szerokie możliwości wyrażania siebie poprzez sztukę własnoręcznego tworzenia.
M. Gawlik

„Świąteczne czarowanie na zajęciach „Magiczne Nitki”

swiatecznemagiczneniktki

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi na zajęciach „Magiczne Nitki” nasza grupa postanowiła stworzyć urocze ozdoby w postaci zajączków. Dziewczynki zaangażowały się w ich wykonanie z pełnym zapałem i pomysłowością. Razem pracowaliśmy, wycinając, szyjąc i formując je w kształt świątecznych królików. Pomimo wyzwania, jakim było tworzenie tak delikatnych detali, dziewczynki poradziły sobie wspaniale, a ich zaangażowanie oraz pomysłowość były niesamowite.
Po zakończeniu pracy efekty naszego wysiłku były wspaniałe. Powstały piękne, kolorowe zajączki, które mogły ozdobić nie tylko naszą świetlicę, ale również parapety w domach. Trud, jaki włożyliśmy w to rękodzieło, zdecydowanie opłacił się, gdyż efekt końcowy był naprawdę imponujący. Jesteśmy dumni z naszych ozdób, które dodadzą uroku naszym świątecznym przygotowaniom.
M. Gawlik

„Świetliki rozszerzają kolekcję znaczków"

kolekcjaznaczkowŚwietliki, mali pasjonaci zbierania znaczków, znowu poszerzyli swoją imponującą kolekcję. Ich pasja przekroczyła już granice świetlicy szkolnej, gdyż została dostrzeżona i doceniona przez rodziców. W ostatnim czasie mieliśmy nawet wyjątkową możliwość, by z bliska przyjrzeć się ich zbiorom. Rodzic wypożyczył nam klaser, który sam kiedyś tworzył. Opowiedział nam o jego pochodzeniu i drodze, którą przebył, zanim trafił w ręce obecnego właściciela. To nie tylko wzbogaca pasję Świetlików, ale także otwiera nowe horyzonty w zrozumieniu i docenieniu wartości kolekcjonerskich.

Galeria

SKK „Gotuj z Pasją” - sezon deserowy rozpoczęty

desery

Kolejna grupa uczniów (klasa III b) dołączyła do grona smakoszy deserów. Przygotowanie własnych deserów to nie tylko kulinarna przygoda, ale również wspaniały sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Nic nie zastępuje radości dzielenia się smakiem własnoręcznie przygotowanych przysmaków z innymi. Od lekkich, owocowych kompozycji, po bogate, czekoladowe wariacje - każdy uczestnik może odkryć coś dla siebie. Czyż można sobie wyobrazić coś bardziej kuszącego niż rozkoszne zjedzenie ulubionego deseru wśród przyjaciół?
M. Gawlik

SKK „Gotuj z pasją” - słodkie szaleństwo

slodkieszalenstwo

Uczniowie z klasy 2b z SKK Gotuj z Pasją, mieli okazję doświadczyć prawdziwej kulinarnego raju po dzisiejszym obiedzie. Nie były to zwykłe słodkości - były to autentyczne arcydzieła kulinarnej sztuki, które rozkoszowały podniebienia wszystkich obecnych.
Poprzez zachęcanie do eksploracji kulinarnych możliwości, każdy uczestnik miał szansę skomponować swój własny deser, dopasowując go do swoich indywidualnych upodobań smakowych. Bogactwo różnorodnych składników i aromatów umożliwiło tworzenie niezwykłych kompozycji, które spełniały najwyższe wymagania kulinarnych pasjonatów.
M. Gawlik

Ekologiczna inicjatywa na święta w świetlicy

naswieta

W ramach działalności Świetlicowego Koła Ekologicznego „Ekosowa”, nasze kochane świetliki postanowiły podjąć kolejne ekologiczne wyzwanie! W duchu troski o naszą planetę oraz z myślą o nadchodzących Świętach Wielkanocnych, stworzyłyśmy zielony parapet, który ma szansę stać się nie tylko ozdobą, ale także źródłem zdrowych i świeżych składników na naszych stołach.
Wraz z nadejściem wiosny i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, postanowiłyśmy wysiać rzeżuchę. Ziarnka rzeżuchy powędrowały na wilgotne podłoże, a my z pełnym zaangażowaniem będziemy się nimi opiekować. Nasze „doniczki” z zieleniną zamienią się w cudowne koszyczki, które z dumą umilą nasze wielkanocne stoły. Pragniemy zaangażować się w ten proces, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się nie tylko pięknymi, ale i smacznymi ozdobami.
Nie możemy się doczekać efektów naszej pracy i z niecierpliwością wyczekujemy chwili, gdy nasze koszyczki staną się gotowe do ozdabiania naszych stołów wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zachęcamy do obserwowania naszych działań na bieżąco!

SKK „Gotuj z pasją” - niesamowita przygoda z naleśnikami

naleśniki

Klasa I a wzięła udział w warsztatach kulinarnych „Gotuj z pasją”. Tym razem pierwszoklasiści wykonali naleśniki – i to z prawdziwego zdarzenia! Ich umiejętności kulinarno-kreatywne okazały się imponujące, a w efekcie powstały przepyszne naleśniki. Każdy z nich stworzył własnego naleśnika i dodatkowo mógł go wypełnić nadzieniem według własnych upodobań.
Atmosfera była fantastyczna, a uczestnicy byli zachwyceni możliwością eksperymentowania w kuchni. Mali kucharze wykazali się nie tylko zdolnościami kulinarnymi, ale także kreatywnością i zaangażowaniem. To było wyjątkowe doświadczenie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
M. Gawlik

Wspólna Świąteczna Wymiana Życzeń - Nasza Świetlica Dołącza do Akcji!

Swiatecznawymianazyczen

Bardzo się cieszymy, że nasza świetlica dołączyła do Ogólnopolskiej akcji wymiany kartek wielkanocnych z życzeniami! To wspaniały sposób na dzielenie się radością i życzliwością z innymi, zwłaszcza w okresie świątecznym. Świetliki również zredagowały życzenia:
„Niech te magiczne Święta przyniosą Wam radość, uśmiech i spokój. Niech będą pełne ciepła rodzinnego, wzruszeń i pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
Życzymy Wam, abyście odnaleźli w sobie siłę do pokonywania wszelkich trudności, odwagę do realizacji marzeń oraz miłość, która będzie Was prowadzić przez życie.
Niech zajączek wielkanocny przyniesie Wam koszyczek pełen szczęścia, zdrowia i pomyślności. A każde jajko malowane przez Wasze ręce niech symbolizuje nowe nadzieje, nowe możliwości i nowe sukcesy”. 
Dziękujemy naszej ukochanej Pani Dyrektor Annie Fido za wsparcie i zaangażowanie w organizację tej akcji. Już nie możemy się doczekać, aby otrzymać życzenia od świetlic z całej Polski! To dla nas ogromna radość i zaszczyt móc być częścią tej kontynuującej się akcji.
Jednocześnie serdecznie zachęcamy do dalszego udziału i wspólnego budowania atmosfery życzliwości i wzajemnego wsparcia.
Wszystkim uczestnikom życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
                                                                                                                                                  Nauczyciele świetlicy

Pierogowa uczta na SKK „Gotuj z pasją”.

pierogowa uczta

Na dzisiejszym spotkaniu SKK „Gotuj z pasją” niepodzielnie królowały pierogi! Klasa III A przygotowała wyjątkowe pierogi z truskawkami. Te pyszne i niezwykle smakowite danie szybko znalazło swoich entuzjastów. Delikatne ciasto, soczyste truskawki - to połączenie sprawiło, że każdy kęs był prawdziwą ucztą dla podniebienia.
Nie tylko smakowały one wyśmienicie, ale również prezentowały się apetycznie na talerzu. W trakcie przygotowywania tego tradycyjnego polskiego dania uczniowie III A pokazali nie tylko swoje umiejętności kulinarne, ale także zaangażowanie i pasję w gotowanie. Bez wątpienia pierogi z truskawkami są doskonałym przykładem na to, że tradycyjne dania mogą zaskakiwać i zachwycać .
                                                                                                                                                            M. Gawlik
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.