^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Dzień gier logicznych #CodeWeek2019

W czwartek po południu chętni uczniowie z kilku różnych klas spotkali się w GRAciarni, czyli w naszym Szkolnym Klubie Gier Karcianych, żeby spróbować swoich sił w wybranych grach logicznych lub w takich, w których należy użyć wiedzy matematycznej. Nie obyło się też bez gry dedukcyjnej. Na stołach rozłożono gry i szybko się okazało, że najbardziej, zwłaszcza tym młodszym, przypadło do gustu Kingdomino, czyli gra, której mechanika została oparta na najstarszej znanej i popularnej do dzisiaj grze na świecie, a mianowicie dominie. Egzemplarze tej gry znaleziono w grobowcach starożytnego Egiptu. Jednak Kingdomino jest nowatorskim połączeniem klasycznego domina , pięknych grafik, oraz umiejętności tworzenia świata z wyobraźni, której jedynym ograniczeniem są zasady logiki i matematyczne obliczenia polegające na przestrzeganiu ilości pól i liczeniu zdobywanych punktów. Dość ciekawym przykładem pomieszania logiki oraz strategii okazało się pięknie i oryginalnie wydane Cappucino, w którym chodzi o to, żeby umiejętnie zakrywać kubeczki swoje i przeciwników i tworzyć jak najwyższe wieże blokując jednocześnie adwersarzy. Na koniec starsi uczniowie spróbowali zagrać w Sherlocka, jednak natężenie nowych zasad i uciekający czas sprawiły, że nie udało się dokończyć rozgrywek - nagle zniknęły dwie godziny i trzeba było wracać do rzeczywistości. Będzie trzeba skończyć następnym razem….

Galeria

S.Bator

Drzewa są po prostu piękne…

11 października jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Drzewa”, który jest świętem całej planety i ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na ciągle rosnącą potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz piękna przyrody. Drzewa pełnią szczególną rolę, są „płucami Ziemi” produkując tlen potrzebny do życia każdemu żywemu organizmowi. Uczniowie klasy IVa i IVb pod kierunkiem wychowawczyń, Pani Klary Wąż i Pani Diany Dydy wcielili się w tym dniu w rolę dęba, klonu, modrzewia i innych elementów polskiej flory, aby uświadomić dzieciom, że niszcząc drzewa, kwiaty i inne elementy przyrody, czynią szkodę przede wszystkim sobie. Indianie Ameryki Północnej wierzą, że drzewa podtrzymują niebo. Zgodnie z ich legendą, zagłada drzew oznaczać będzie zagładę całej Ziemi. To właśnie my - społeczność dąbrowskiej „Dwójki” musimy dołożyć wszelkich starań, aby legenda nie stała się rzeczywistością. Po apelu Pani Dyrektor Anna Fido podziękowała uczniom za ciekawą inscenizację oraz korzystając z okazji wręczyła nagrody przyznane przez dąbrowską Jednostkę Strzelecką 2083 im. Gen. Mariana Kukiela uczniom, którzy wykazali się szczególną aktywnością podczas Gry Miejskiej. Do grona wyróżnionych uczniów należą:
Alourdas Georgios
Oliwia Krawczyk
Maksymilian Ostręga
Kacper Kochanek
Wiktoria Tobjasz
Oliwia Tobjasz
Izabela Żurek
Oliwier Potoczny
Ignacy Motyka.

Galeria

D.Dyda, K.Wąż

Przygotowania do szkolnego turnieju Gier Planszowych

We wtorek ósmego października odbyły się po południu w szkolnej GRAciarni zajęcia, które tym razem stanowiły przygotowanie do szkolnego turnieju gier planszowych. Najwytrwalsi uczniowie klas 5 - 8 wytrzymali wspólne żmudne opracowanie zasad z instrukcją i rozpoczęli przygodę w świecie "Kurierów", a więc gry opisującej zmagania wywiadu polskiego z okresu drugiej wojny światowej. Nie obyło się bez zabawnych wpadek i zawirowań - wiele razy trzeba było zaglądać do instrukcji, żeby uniknąć błędów - ale takie gry podczas pierwszych rozgrywek wymagają skupionej uwagi wielu powrotów do zasad. Powoli naszych klubowiczów doświadczenie uczy, że im trudniej na początku - tym przyjemniej potem! Pod koniec spotkania przyszła pora na coś lekkiego i relaksującego - część dzieciaków oddała się przyjemności pstrykania w zwariowanej grze Ice Cool. Cieszymy się, że tworząc klub gier planszowych, pan Konrad Wajda zadbał o takie czysto rozrywkowe tytuły.

Galeria

S.Bator

Spotkanie z podróżnikiem

W środę, 9 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem zwiedzaliśmy Kenię – zaczęliśmy od wizyty w Mombasie, następnie udaliśmy się na safari, aby podziwiać zwierzęta wchodzące w skład „wielkiej piątki” Afryki – słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty, po czym udaliśmy się do masajskiej wioski, aby bliżej poznać tradycje tego plemienia. Dziękujemy grupie „Trzask” za wspaniałą prezentację tego pięknego kraju.

Galeria

Trening czyni mistrzem, czyli przygotowania do międzyszkolnego turnieju gier planszowych w GRAciarni.

W szkolnym Klubie Gier Planszowych już od poniedziałku siódmego dnia października wrzało. Od szóstej lekcji aż do godziny 15.15 odbywały się szczególnie intensywne zajęcia związane z turniejem gier, który ma się odbyć 30 października w szkole. Oczywiście na warsztat poszła analiza zasad i pierwsze rozgrywki planszówki strategicznej „W obronie Lwowa”, w której dwie osoby wcielają się w dowódców polskiej eskadry lotnictwa broniącej miasta lub atakujących miasto kawalerzystów konarmii Budionnego. Nie wiadomo kiedy uciekły godziny, zwłaszcza, że opanowanie sposobu gry i sama rozgrywka wymagają dużego wysiłku intelektualnego. Wszyscy uczestnicy ze zdziwieniem i pewnym smutkiem odkryli, że po piętnastej trzeba już rozejść się do domów. Niedługo czekają nas szkolne eliminacje.

Galeria

S.Bator

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.