^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Święto Szkoły

Na niebie błyszczą gwiazd miliony,

Noc jak atrament, świat uśpiony,lśni galaktyki srebrny dzwon.

W obserwatorium czuwa on. 

W. Ścisłowski „Astronom”

 

 

 

 10 stycznia br. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu uczniowie nie mieli zajęć lekcyjnych, żeby móc w pełni świętować urodziny naszej szkoły oraz zbliżający się dzień urodzin naszego patrona - Mikołaja Kopernika.

Obchody święta rozpoczęły się od szkolnej akademii, podczas której uczniowie klasy IV c, IV d, i IV e przedstawili kilka scenek z życia wielkiego astronoma od narodzin, aż po czas wydania drukiem dzieła
„O obrotach sfer niebieskich”. Występ był urozmaicony piosenkami przygotowanymi przez pana Kamila Banasia. Nad całością czuwały wychowawczynie klas, pani Marta Smolicha, pani Anna Krawczyk, pani Marzanna Pikul.

Potem uczniowie uczestniczyli w spotkaniach klasowych przygotowanych przez rodziców oraz we wspólnej zabawie tanecznej prowadzonej przez wodzirejów. W przerwie pomiędzy tańcami można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie pozowali do nich w swoich bajkowych strojach.

Święto było doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych, do miłych spotkań z rodzicami i do zabawy, która zawsze wszystkich jednoczy. 

Galeria

M.Smolicha, A.Krawczyk, M.Pikul

Zaproszenie na Święto Szkoły

Już jutro o 8:00 klasy I-IV biorą udział w akademii z okazji Święta Szkoły

Od godziny 9:00-11:30 Zabawa taneczna dla klas I-IV z udziałem wodzirejów. 

O godz. 12:00 Akademia z okazji Święra Szkoły dla klas V-VIII
i III gimnazjum

Od godz. ok.13:00-17:00 zabawa taneczna dla klas V-VIII
i oddziałów gimnazjalnych

Zapraszamy do współnej zabawy!

Wyniki I etapu konkursu matematycznego Nie tylko dla orłów

Uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu z matematyki Nie tylko dla orłów organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie:

Anna Korzec – klasa VIII a

Paulina Reczek – klasa VIII a

Joanna Leżoń – III B oddział gimnazjalny

Joanna Zając – III B oddział gimnazjalny

Uczestnicy konkursu, chcąc dostać się do kolejnego etapu, musieli wykazać się ogromną wiedzą
i umiejętnościami matematycznymi znacznie wykraczającymi poza obowiązkowy program.

Kolejny etap odbędzie się 1 marca 2019r. (piątek) o godz.15.00.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennice przygotowuje do konkursu p. Dariusz Chrabąszcz.

D.Chrabąszcz

Zaproszenie na wieczór filmowy

Uczniowie 3 Liceum ogólnokształcącego
w Tarnowie,w tym absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2, zapraszają na wieczór filmowy, który odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o 17:30 w auli domu parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Michał Toczek absolwent PSP 2

Zaproszenie

Zaproszenie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do udziału w prelekcji pt. „Świat emocjonalny dziecka, a rola rodzica i nauczyciela”, prowadzonej przez znanego psychologa Jerzego Smolenia.

Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2019r. /wtorek/ o godz. 17:00 w sali gimnastycznej PSP nr 2
przy ul. Matejki 8.

Tematyka adresowana jest do nauczycieli i rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Zebranie z rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 8 stycznia 2019r.

- godz. 16:00 klasy I-IV  w budynku Matejki 8 

- godz. 18:00 klasy V-VIII i III gimnazjum w budynku Matejki 8

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa, jednocześnie ciesząc się tak dużą frekwencją na spotkaniach o podobnym charakterze Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym pragnie zaprosić wszystkich Rodziców na spotkanie w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli i rodziców
z psychologiem Jerzym Smoleniem. Temat, króry będzie poruszany to  "Świat emocjonalny dziecka, a rola naczuciela i rodzica".

Wykład odbędzie się 8 stycznia br. o godz. 17:00 w budynku Matejki 8 .

Dyrekcja

"Pogotowie literackie" w PSP nr 2

14 grudnia 2018 r. uczniów klas pierwszych PSP nr 2 odwiedziło „Pogotowie literackie”. Zajęcia prowadziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie – Filia w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci zostały „przebadane” pod kątem znajomości bajek i baśni oraz zainteresowań czytelniczych. Panie z pogotowia sprawdzały wzrok i słuchały czy serduszka dzieci dobrze biją dla książek. Każdy uczeń otrzymał receptę z zaleceniami: wypożyczyć książkę z biblioteki i czytać codziennie 20 minut. Potem pierwszoklasiści oglądali „leki z bibliotecznej apteki” oraz samodzielnie zdobili zakładki w postaci moli książkowych. Na zakończenie odbyło się pasowanie na czytelników, którego dokonały panie z Biblioteki Szkolnej.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dzieci z zainteresowaniem brały w nich udział. Niektórzy już od razu pytali czy zapisane na receptach tytuły książek będzie można wypożyczyć. W przyszłości planujemy zaprosić panie do przeprowadzenia podobnych zajęć wśród starszych uczniów.

Galeria

M.Pikul

Informacja o refundacji obiadów

Rodzice, którzy chcą skorzystać z dożywiania dzieci w szkole od stycznia do końca czerwca 2019 roku (tj. do końca roku szkolnego), powinni jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na czas rozpatrywania wniosku uczniowie mogą korzystać
z płatnych obiadów po uprzednim zgłoszeniu w sekretariacie szkoły lub u intendentki.

kierownik świetlicy M.Gawlik

Kangur matematyczny 2019

Regulamin

 

Należy zgłaszać się do konkursu jednocześnie wpłacać kwotę 9 zł za udział do dnia 30 stycznia 2019 roku! Zgłoszenia należy dokonać u pani Wioletty Zych.

W.Zych

Kolędnicy Misyjni

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia w parafii Dąbrowa Tarnowska miało miejsce uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w misyjne kolędowanie.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 27 grudnia przebrani za Maryję, Józefa, Anioła oraz przedstawicieli krajów misyjnych w Azji, Afryki i Ameryki Południowej odwiedzali domy prywatne jak i urzędy Dąbrowy Tarnowskiej, by w krótkiej scence opowiedzieć o życiu swoich rówieśników w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać swoich rówieśników mieszkających w Rwandzie i Burundi.

Hasłem tegorocznej kolędy były słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas miło przyjmowali i za ofiary złożone na rzecz misji.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować uczniom za: radość, zapał, uśmiech i trud. Rodzicom za przygotowanie pięknych stroi, skarbonek gwiazd i za zaufanie. 

Galeria

A.Krawczyk

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.