^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie mają formułę święta książki w całym Krakowie.
W tym czasie odbywają się spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Nam udało się odwiedzić Targi Książki w miniony piątek. Uczniowie pod opieką nauczycieli mogli zobaczyć jak duża jest oferta wydawnicza i co można kupić. Miłośnicy książek mogli też nabyć swoje wymarzone pozycje i zdobyć autografy cenionych autorów. Również Biblioteka Szkolna wzbogaciła się o wiele książek, które po opracowaniu będą udostępniane czytelnikom. Niektóre z zakupionych egzemplarzy zostały zaopatrzone w autografy autorów lub współautorów. Szczególnie zachwyciły nas przepięknie oprawione księgi, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wyglądają tak, jakby były wyciągnięte z dawnych średniowiecznych bibliotek.
To prawdziwe dzieła sztuki, a załączone zdjęcia mówią same za siebie.

W Targach Książki w Krakowie wzięli udział uczniowie klas VII a, VIII b, III a gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele:
ks. Jacek Janiczek, p. Danuta Pikul, p. Marzanna Pikul, p. Monika Golonka.

Galeria

Opracowanie: Biblioteka Szkolna

Drogi do niepodległości

 

Biblioteka Szkolna w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowała wystawę „Drogi do niepodległości”.

Ekspozycja przedstawia pamiątki z okresu II Rzeczpospolitej. Bardzo cennym eksponatem jest medal „Za udział w wojnie polsko-bolszewickiej”. Na wystawie znajdują się również dokumenty z okresu II wojny światowej, np. medal „Za udział w wojnie obronnej 1939”, „Krzyż Pamiątkowy Monte Casino”, „Krzyż Honorowy” - ustanowiony przez papieża Leona III dla katolików pielgrzymujących do Ziemi Świętej, „Krzyż Armii Krajowej”, „Kennkarte” - karta rozpoznawcza wydana przez Generalne Gubernatorstwo.

Wystawę można oglądać do 11 listopada 2018 r. Zapraszamy wszystkie klasy do jej obejrzenia i wysłuchania krótkiej prelekcji na temat walk Polaków o wolność i niepodległość.

Galeria

Opracowanie: Biblioteka Szkolna

Nieustający konkurs czytelniczy. Podsumowanie za rok szkolny 2017/2018

W tegorocznej edycji Nieustającego Konkursu Czytelniczegowzięło udział 71 osób. Zgodnie z regulaminem laureatami konkursu są osoby, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania z ośmiu miesięcy i zgromadziły największą liczbę punktów. Na drugim i trzecim miejscu są osoby, które również bardzo wytrwale pracowały, ale zabrakło im odrobiny szczęścia lub nie udzieliły odpowiedzi na pytania za dany miesiąc. Po ostatecznym podsumowaniu wyników laureatami konkursu zostało 38 uczniów, którzy otrzymają nagrody książkowe. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca będą wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Wyróżnienia otrzymają osoby, które starały się sumiennie pracować, ale zabrakło im punktów, aby znaleźć się w gronie najbardziej wytrwałych uczestników konkursu.

Dziękujemy wychowawcom klas oraz rodzicom za wielomiesięczną współpracę i zachęcanie dzieci do czytania. Warto wiedzieć, że chwile poświęcone książce pobudzają u dzieci wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania, uczą ortografii i interpunkcji, wzmacniają koncentrację uwagi. Czytanie książek to relaks i odpoczynek od zgiełku i hałasu, a wspólne czytanie z rodzicami wzmacnia więzi rodzinne.

Wyniki

Biblioteka szkolna 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.