^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Legimi - kolejna oferta dostępu do ebooków

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach.

Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację.

Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

Drodzy Uczniowie SP nr 2

Zachęcamy do polubienia fanpage'a Biblioteki Szkolnej.

Znajdziecie na nim informacje z życia biblioteki, a także ciekawostki czytelnicze, przydatne linki, powiadomienia o konkursach, quizach, nowościach, itp.

LINK

Pozdrawiam

M.Pikul

Szymon Dojka w finale małopolskiego konkursu „Czytam, znam, rozumiem”

Pragniemy poinformować, że Szymon Dojka, uczeń klasy VIII a, zakwalifikował się do finałowego etapu małopolskiego konkursu „Czytam, znam, rozumiem”.
W części ustnej konkursu będzie brało udział 32 uczestników z całej Małopolski. Wszyscy spotkają się 5 marca 2020 roku (czwartek) o godz. 11.00 w PWSZ w Tarnowie. Organizatorzy przewidują 5 komisji, w skład których wejdą wykładowcy Katedry Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie, nauczyciele poloniści, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie oraz studenci filologii polskiej.
Egzamin ustny będzie trwał ok. 20 minut dla każdego uczestnika. Uczeń wylosuje zestaw pytań (jedno pytanie z „Pana Tadeusza, a drugie z pozostałych lektur konkursowych), następnie będzie miał ok. 10 minut na przygotowanie się do wypowiedzi oraz ok. 10 minut na wypowiedź. Wypowiedź ma mieć formę argumentacyjną. Uczeń powinien uzasadnić swoje stanowisko.

Opracowanie: M.Pikul

Wyniki Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”

Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły: Kinga Marusak z klasy VII a oraz Szymon Dojka z klasy VIII a.
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie,
a szczególnie laureatom etapu szkolnego.
Pełna lista uczestników konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej III LO w Tarnowie.
Informujemy, że pisemny etap rejonowy odbędzie się 12 lutego o godz.11.00
w PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, w auli C017. Czas pisania 60 minut.

M.Pikul

Wyniki konkursu "Myślę o książce"

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie "Myślę o książce" - myślografia ukazująca zalety czytania.

W kategorii 7-10 lat:

1 miejsce Sebastian Krawczyk (9 lat)

2 miejsce Zofia Ciećko (8 lat)

Wręczenie nagród odbędzie się 19 grudnia o godz. 10.00
w Bibliotece Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Galeria

M.Pikul

Zapowiedź warsztatów rzemiosła artystycznego!

W bibliotece szkolnej uczniowie klas V-VIII w dniach 4-10 grudnia mogą zobaczyć wystawę biżuterii – rękodzieło artystyczne.
Warsztaty rzemiosła artystycznego odbędą się w przyszłym tygodniu na zajęciach plastycznych i świetlicowych. Zapisy w bibliotece szkolnej.

Galeria

D.Pikul

Pogotowie literackie i pasowanie na czytelnika w naszej bibliotece (2)

13 listopada 2019 r. najmłodsi uczniowie, pierwszoklasiści naszej szkoły, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci przeszły „badanie lekarskie”, po którym stwierdzono, że płynie w nich krew czytelnicza i bije serce dla książek. Każde z nich otrzymało receptę na realizację zaleceń. Dopełnieniem zajęć było samodzielne wykonanie ciekawej zakładki do książek i uroczyste pasowanie na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Teraz, po takiej lekcji, przyszedł czas na realizację „recept”. Gdyby nie było zapisanego „leku”, to można dostać zamiennik. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty czytelniczej.

 

Galeria

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W miniony czwartek uczestniczyliśmy w Targach Książki. Uczniowie mogli zakupić dla siebie wymarzone i poszukiwane pozycje, poznać najnowszą ofertę wydawniczą i poczuć niezwykłą atmosferę panującą na dorocznym święcie książki.

W nowe i ciekawe pozycje wzbogaciła się też na Targach Książki nasza biblioteka. Wśród zakupionych egzempalrzy są książki, które miały dopiero swoją premierę. Inne są kontunuacją serii książek bardzo popularnych wśród młodzieży. Njmłodszych czytelników zadowolą m.in. bajeczki o domowych zwierzątkach. Obowiązkowo należało zakupić książeczki poświęcone naszemu patronowi szkoły.

Cieszymy się, że czytanie staje się modne, i że mamy uczniów, których nie trzeba do niego namawiać. Zachęcamy innych, aby dali się namówić do częstego towarzyszenia bohaterom książkowym w ich podróżach, aby poznawali ich przygody i marzenia, przeżywali z nimi smutki i radości. Po nowości zapraszamy już za kilka dni. Gwarantujemy Wam, że wrażenia będą niezapomniane.  

Galeria

Opracowanie: Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie czytelniczym "Tajemniczy Świat Baśnioboru”.

Tajemniczy Świat Baśnioboru


Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 5-8
do udziału w konkursie czytelniczym
"Tajemniczy Świat Baśnioboru”.

Konkurs odbędzie się 28 października o godz. 9.00
w auli budynku przy ul. Zaręby 22.


Nagrodą dla zwycięzcy
będzie książka z autografem autora Brandona Mulla,
z którym spotkamy się podczas tegorocznego wyjazdu na Targi Książki w Krakowie.

M.Pikul

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia części niezwykłej kolekcji lalek, której właścicielką jest Pani Agnieszka Ciećko – mama uczennicy z klasy Ia

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia części niezwykłej kolekcji lalek, której właścicielką jest Pani Agnieszka Ciećko – mama uczennicy z klasy I a. Cały zbiór liczy ponad trzysta sztuk, a do szkoły udało się przywieźć tylko jego część. 
Prezentacja zbiorów rozpoczęła się od opowieści o początkach kolekcji i historii niektórych lalek. Podczas słuchania uczniowie mogli zobaczyć lalki bardzo stare, bo pochodzące aż z czasów przedwojennych, a także lalki współczesne marki Reborn, przypominające nowonarodzone dzieci. Najcenniejszym okazem pokazanym w szkole była lalka żydowska w oryginalnym stroju oraz z charakterystycznym znakiem - gwiazdą Dawida. Jedna z zaprezentowanych lalek należała do Pani Barbary Stępnik – emerytowanej nauczycielki klas I-III. Pani Basia bawiła się nią, gdy była małą dziewczynką. 
Oprócz zabawek Pani Agnieszka przyniosła ze sobą z domowej biblioteki bardzo stare książki, które są pamiątką z lat dziecinnych. Zwróciła uwagę, że te książki wiąż żyją, bo dalej są chętnie czytane w rodzinie przez kolejne pokolenia. Wierszyki i opowieści zapisane na pożółkłych i nieco poszarpanych kartkach wciąż z jednakową siłą bawią i skłaniają do śmiechu. Dzieci mogły o tym szybko się przekonać słuchając fragmentów zabawnych utworów. 
Na zakończenie Pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do obejrzenia całej kolekcji, która znajduje się przy jej domu. Jako wielka miłośniczka książek gorąco zachęcała do czytania przy każdej okazji. Opowiadała o zaletach książek, a w szczególności o rozwijaniu przez nie wyobraźni potrzebnej przez całe lata nauki szkolnej i dorosłego życia. Podziwiamy piękne hobby i życzymy Pani Agnieszce otwarcia w Dąbrowie Tarnowskiej … „Muzeum lalki”.

Galeria

M.Pikul

Zwrot książek

Biblioteka Szkolna
prosi o zwrot w dniach 6-14 czerwca 2019 r.
wszystkich wypożyczonych książek,
w tym podręczników i innych materiałów.

 

 


W przypadku zniszczenia lub zagubienia danej pozycji
uczeń musi porozumieć się z nauczycielem bibliotekarzem
w celu ustalenia zasad odkupienia książki lub zapłaty za dany podręcznik.

Bardzo prosimy o dotrzymanie wyznaczonego
terminu zwrotu.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.