^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Biblioteka Szkolna prenumeruje czasopismo „Victor”

victorDrodzy Uczniowie klas VIII!

„Victor” jest dla Was!

Biblioteka Szkolna prenumeruje czasopismo „Victor” przeznaczone dla uczniów najstarszych klas, a zwłaszcza dla ósmoklasistów. Można w nim znaleźć mnóstwo porad i wskazówek dotyczących wieku dorastania i pierwszych zauroczeń. Szczególnie polecamy dział z testami na zakończenie nauki w szkole podstawowej oraz z odpowiedziami do przykładowych arkuszy. Te materiały pomogą Wam przygotować się jak najlepiej do pierwszego ważnego w życiu egzaminu. Warto do nich zajrzeć i poćwiczyć, a sukces będzie możliwy do osiągnięcia.
Opracowanie: Biblioteka Szkolna

Już niebawem na półkach naszej biblioteki pojawi się wiele nowości zakupionych w ramach realizacji NPRCZ

bibliotekanoweksiazki

Trzeba zaznaczyć, że jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji do nabycia tylu ciekawych książek. Taka szansa rzadko się pojawia! Nasze zbiory znacznie się poszerzą i każdy czytelnik powinien znaleźć coś dla siebie.
Najmłodsi uczniowie będą mieć dostęp do ulubionych serii książkowych oraz baśni i bajek. Dla starszych uczniów znajdą się pozycje dotyczące aktualnych problemów młodzieży oraz książki wskazane w głosowaniu na tytuły godne polecenia. Zgodnie z wymaganiami programu nie zabraknie literatury historycznej przedstawiającej, w bardzo przystępny sposób, wiele znanych postaci z naszej historii. Wśród książek znajdą się także nowe i pachnące lektury zaopatrzone w piękną szatę graficzną. Zastąpią one egzemplarze podarte, poplamione i bardzo stare. Postaraliśmy się też uzupełnić zestaw lektur o brakujące pozycje, które są zgodne z podstawą programową i obecnie dostępne na rynku wydawniczym.
Mamy ogromną nadzieję, że uczniowie zaczną więcej czytać i chętnie sięgną po nowości, i nie tylko, a lektury na długo pozostaną im w pamięci. Ufamy też, że dzięki rozpalonej miłości do literatury i języka, książka drukowana nigdy nie zginie. Przecież przetrwała całe wieki, m.in. stosy, katastrofy, powodzie i pożary. Istnieje też na równi z książką elektroniczną. Jest sposobem na nudę i na sukces w szkole – sukces gwarantowany.

Opracowanie: Biblioteka Szkolna

M.P.

Czytamy odblaskowo! Jak i gdzie?

odblaskowecczytanie

W świetle promieni słonecznych, na ławce, pod drzewem, wśród jesiennych liści, na świeżym powietrzu - tam, gdzie tylko się da.
Czytamy ulubione bajki i dzielimy się pierwszymi wrażeniami.
Akcję promującą czytanie oraz noszenie odblasków zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami uczącymi w klasie 2a i koordynatorami „Odblaskowej Szkoły”.
Opracowanie: Biblioteka Szkolna
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.