^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Czytelnik września

Czytelnik

Drodzy Uczniowie! Od września, w zależności od sytuacji epidemicznej, będziemy publikować informacje o najlepszym czytelniku za dany miesiąc. Mamy już pierwszą osobę! Brawooo!!!

Dzień Głośnego Czytania w bibliotece i w świetlicy

glosne czytanie

Ten dzień obchodzimy w Polsce od 2001 roku. Głośne czytanie w naszej szkole to już długoletnia tradycja przy okazji wielu różnych spotkań i realizacji programów oraz akcji czytelniczych. Tym razem w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej i Świetlicy zorganizowaliśmy kilka spotkań z najmłodszymi uczniami. Dzieci poznały m.in. krótką historię tego święta, a następnie wysłuchały fragmentów wybranych książek.
Akcja czytelnicza w świetlicy rozpoczęła się od czytania przez dzieci i nauczyciela „Pippi Pończoszanki”. Kolejnym punktem tego wydarzenia były zajęcia plastyczne zainspirowane lekturą. Najlepsze prace należące do Nataszy Lizak, Zofii Żelazny i Zofii Rogóz otrzymały wyróżnienia. Potem dzieci poznały jeszcze kilka opowiadań z książki pt. „To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom odwagi” oraz fragmentów książki pt. „Wiosna w klinice małych zwierząt w Leśnej Górze”. Natomiast dzień wcześniej w klasach pierwszych czytane były fragmenty książek „Lutek i ciotka Józefina” oraz „Kot kameleon”. Najmłodsi uczniowie mogli również pierwszy raz odwiedzić bibliotekę i poznać zasady wypożyczania i zwracania książek.
Mamy ogromną nadzieję, że tego typu starania przyczynią się do szerszego zainteresowania książkami. Czytanie MA MOC! Daje szansę na osiąganie szkolnych sukcesów i wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego będziemy głośno czytać przy każdej okazji, a nie tylko w czasie wyznaczonych dni.

Legimi - kolejna oferta dostępu do ebooków

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach.

Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację.

Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

Drodzy Uczniowie SP nr 2

Zachęcamy do polubienia fanpage'a Biblioteki Szkolnej.

Znajdziecie na nim informacje z życia biblioteki, a także ciekawostki czytelnicze, przydatne linki, powiadomienia o konkursach, quizach, nowościach, itp.

LINK

Pozdrawiam

M.Pikul

Szymon Dojka w finale małopolskiego konkursu „Czytam, znam, rozumiem”

Pragniemy poinformować, że Szymon Dojka, uczeń klasy VIII a, zakwalifikował się do finałowego etapu małopolskiego konkursu „Czytam, znam, rozumiem”.
W części ustnej konkursu będzie brało udział 32 uczestników z całej Małopolski. Wszyscy spotkają się 5 marca 2020 roku (czwartek) o godz. 11.00 w PWSZ w Tarnowie. Organizatorzy przewidują 5 komisji, w skład których wejdą wykładowcy Katedry Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie, nauczyciele poloniści, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie oraz studenci filologii polskiej.
Egzamin ustny będzie trwał ok. 20 minut dla każdego uczestnika. Uczeń wylosuje zestaw pytań (jedno pytanie z „Pana Tadeusza, a drugie z pozostałych lektur konkursowych), następnie będzie miał ok. 10 minut na przygotowanie się do wypowiedzi oraz ok. 10 minut na wypowiedź. Wypowiedź ma mieć formę argumentacyjną. Uczeń powinien uzasadnić swoje stanowisko.

Opracowanie: M.Pikul

Wyniki Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”

Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły: Kinga Marusak z klasy VII a oraz Szymon Dojka z klasy VIII a.
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie,
a szczególnie laureatom etapu szkolnego.
Pełna lista uczestników konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej III LO w Tarnowie.
Informujemy, że pisemny etap rejonowy odbędzie się 12 lutego o godz.11.00
w PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, w auli C017. Czas pisania 60 minut.

M.Pikul

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.