kcja profilaktyczna „Jabłko czy cytrynka”

cytrynka24

Akcja profilaktyczna „Jabłko czy cytrynka” – uczniowie w roli stróżów prawa
Dzisiaj, 15 października, uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Jabłko czy cytrynka”, podczas której mieli okazję wcielić się w rolę stróżów prawa. Była to wspaniała lekcja bezpieczeństwa, która pozwoliła uczniom na bezpośrednie zetknięcie się z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie bacznie obserwowali zachowania kierowców i pasażerów, nagradzając tych, którzy przestrzegali przepisów, jabłkami, a za wszelkie uchybienia wręczali symboliczne cytrynki.
Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez współpracy z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, której jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i profesjonalne podejście. Dzięki obecności funkcjonariuszy nasi uczniowie mieli możliwość lepiej zrozumieć, jak ważna jest odpowiedzialność na drodze.
Jabłka i cytrynki, które były kluczowymi symbolami tej akcji, otrzymaliśmy dzięki hojności pana, Tomasza Tarczonia za co serdecznie dziękujemy.
Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tak wartościowej inicjatywie, która nie tylko edukowała, ale również uczyła odpowiedzialności i wzajemnego szacunku na drodze.
P. Mikos, Z. Soja, W. Zych, M. Gawlik