^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w akcji "Odblaskowe Przedszkolaki"

odblasowyprzedszkolakOdkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w akcji "Odblaskowe Przedszkolaki".  Dzięki niej zapoznali się ze znakami drogowymi oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze. Uczestniczyli w różnych zajęciach tematycznych, oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczno-techniczne. Udali się na przejście dla pieszych, skrzyżowanie, aby sprawdzić wiedzę z zakresu znaków drogowych i zasad ruchu drogowego. "Uzbrojeni" w kamizelki odblaskowe, odblaski i transparenty zorganizowali przemarsz ulicami miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.  Zakończeniem naszej akcji była wizyta Wiktora Bratosa, starszego ucznia, który opowiedział przedszkolakom o swoim ciekawym hobby. Wiktor kolekcjonuje znaki drogowe, BHP i inne, posiada dużą wiedzę w tym temacie. Bardzo serdecznie dziękujemy Wiktorowi za podzielenie się swoją wiedzą o bezpieczeństwie, znakach i pokazanie swojej kolekcji. Ten tydzień był bardzo pracowity i ważny dla przedszkolaków. Zapraszamy do naszej galerii.

Galeria

Odblaskowy Dzień Chłopaka w oddziałach przedszolnych

dzienchlopaka23przedszkoleW dniu 29 września 2023 roku wszyscy chłopcy z Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody z naszych Oddziałów Przedszkolnych obchodzili Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do zabawy pod tytułem ,,Jadę, biegnę, skaczę z odblaskami”. Chłopcy z obu grup ubrani byli w odblaskowe kamizelki , które podczas zabawy miały na celu utrwalić ostatnio poznane zasady ruchu drogowego  oraz przypomnieć o ważnej roli noszenia odblasków. W związku z tym każdy chłopczyk otrzymał dyplom wraz z symbolicznym upominkiem - odblaskowym uśmiechem  Także rodzice dzieci przygotowali dla swoich pociech piękne upominki , nie zapominając o dziewczynkach, które także otrzymały w tym dniu coś słodkiego.

Galeria

Powitanie Jesieni

powitaniejesieniW naszym Oddziale Przedszkolnym sezon jesienny uważamy za otwarty. Dziś powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. W Kącikach Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, wrzosy, dynie. Zajęcia nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

Galeria

20 września Odkrywcy i Tropiciele obchodzili Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzienprzedszkolaka

To jakże ważne święto ustanowione zostało w celu popularyzacji edukacji przedszkolnej oraz wzrostu jej znaczenia w społeczeństwie. Przede wszystkim jednak jest to wyjątkowy dzień dla każdego malucha. Dzięki niemu mogą na różne sposoby świętować to, że zostali przedszkolakami.
Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym oddziale przedszkolnym, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. 
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

15 września grupa "Odkrywcy Świata" i "Tropiciele Przyrody ” obchodziła Międzynarodowy Międzynarodowy Dzień Kropki

dzienkropkiprzedszkole15 września grupa "Odkrywcy Świata" i "Tropiciele Przyrody ” obchodziła Międzynarodowy Międzynarodowy Dzień Kropki - dzień kreatywności dzieci, pomysłowości, tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. Przedszkolaki tworzyły "kropkowe" prace na kartce, jak również przed wejściem do Oddziału Przedszkolnego. To był wyjatkowo kolorowy dzień.

Pierwsze dni adaptacyjne za nami

przedszkoleadaptacjaPierwsze dni były intensywne i pełne wrażeń – wspólne spacery, pobyt na placu zabaw, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe a także nauka wierszyków i piosenek. Gratulujemy dzielnym maluchom oraz równie dzielnym rodzicom. Na dowód, że w przedszkolu jest wspaniale kilka zdjęć w galerii.

Galeria

Przedszkolaki odwiedziły Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

strazpozarnaprzedszkole

„Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali

I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,

By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.

To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie?”

16 czerwca Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wizyta ta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Przed wejściem głównym czekali na nas panowie strażacy, którzy na powitanie przygotowali hełmy i tzw. „ ubrania specjalne”, aby każdy z przedszkolaków poczuł się „ Małym Strażakiem” oraz zapoznali nas z zasadami i regułami bezpieczeństwa obowiązującymi w jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Następnie oprowadzili przedszkolaków, ukazując miejsca, sprzęt i wozy strażackie, niezbędne do ratowania życia. Przedszkolaki poznały pracę strażaka i uświadomiły sobie jak ważny, odpowiedzialny i niebezpieczny jest to zawód. Dowiedziały się w jakich okolicznościach, do jakich zdarzeń należy wezwać straż pożarną i jak należy się zachować w razie zagrożenia życia własnego lub cudzego. W celu utrwalenia numeru telefonu 998 i odpowiednich zachowań np. w razie pożaru czy wypadku. Dzieci wzięły udział w scenkach sytuacyjnych w Sali edukacyjnej „ Mały Strażak”. Największą frajdą dla przedszkolaków było gaszenie pożaru. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody serdecznie dziękują Panu Karolowi Piekielniakowi za miłe przyjęcie, cenne informacje na temat zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z pracą strażaka.

Galeria

Rodzina najpiękniejsze słowo świata

dzienrodziny2023

W dniu 1 czerwca, dzieci z grupy Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przygotowały dla swoich mami tatusiów program artystyczny oraz laurki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami serca płynącymi przedszkolaki podziękowały rodzicom za ich miłość i trud włożony wychowanie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa a także za przygotowanie Pikniku Rodzinnego.

 

Galeria

Galeria2

Przedszkolaki na placu zabaw

plac zabawPrzedszkolaki korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na plac zabaw znajdujący się na terenie osiedla. Przed rozpoczęciem zabawy, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń rekreacyjnych. Dzieci miały możliwość zastosowania ich w praktyce. Dzięki zabawom, przedszkolaki ćwiczyły swoją koordynację ruchową i zwinność.

Galeria

Wycieczka przedszkolaków do teatru

wycieczka przedszkolakow do teatru25 maja nasze przedszkolaki były w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Głównym celem wycieczki był spektakl pt. „Król Maciuś I”. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Galeria

Dzień Pszczoły w przedszkolu

dzienpszczolyZ okazji Dnia Pszczoły naszych przedszkolaków odwiedziła Pasieka pod chmurką ze Smęgorzowa. Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję obserwować na żywo pracowite pszczoły z ich królową podczas pracy. Pan Marek i pani Danuta opowiedzieli dzieciom, o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazali nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem, zapachem. Opowiedzieli o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnili czym się różni osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jakie jest ich znaczenie w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza. To jednak nie był koniec atrakcji. Dzieci mogły spróbować różnego rodzaju miodu oraz samodzielnie wykonywały świeczki z wosku pszczelego. Przedszkolaki w ramach podziękowania przygotowały dyplom.

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.