^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Ach! Co to był za dzień …. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę

zabawyprzedszkolePierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca każdy z przedszkolaków przyszedł do oddziału przedszkolnego ubrany w wiosenne kolory. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: m.in. uczyły się nowej piosenki o wiośnie, improwizowały taniec, bawiły się w zabawę „Grasz w zielone?”, kolorowały wiosenne obrazeki, poznały tradycję topienia Marzanny. Poznawały pierwsze oznaki wiosny, założyły wiosenny kącik przyrodniczy z wiosennych kwiatków, posadziły cebulki i fasolę. Oglądały filmy o wiośnie i o budzącej się przyrodzie. Szukały w okolicy szkoły oznaków wiosny.  Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Galeria

Dzień Kolorowej Skarpetki w oddziałach przedszkolnych

skarpetkiop

20 marca w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci i panie przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. ,, WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”. W tym dniu przedszkolaki brały również udział w zabawach, dzięki którym doskonaliły umiejętności społeczne oraz emocjonalne.Był to dzień wyjątkowy, a dzieci w swoich niepasujących skarpetkach symbolizujących niedopasowane chromosomy wyraziły swoje wsparcie dla osób z Zespołem Downa oraz ich Rodzin.

,,Europejski Dzień Logopedy”

LOGopedia

Z okazji ,,Europejskiego Dnia Logopedy” pani nerologopeda Marzena Rzepka odwiedziła naszych przedszkolaków. Rozmawiała z dziećmi o tym kim jest logopeda i czym się zajmuje. Razem z misiami i opowiadaniem o Kasi i jej misiu dzieci ćwiczyły buzie. Pani Marzenka przeprowadziła zabawy usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych oraz doskonalące funkcje słuchowe i wzrokowe, wszyscy chętnie ćwiczyli oddychanie i prawidłową pozycję spoczynkową języka.
Młodsze dzieci naśladowały odgłosy zwierząt , a starsze poznały homonimy. Dzieciom bardzo podobało się wspólne świętowanie tego dnia, były zaciekawione, uśmiechnięte i chętnie wykonywały ćwiczenia.

Dzień Dinozaura

dinozaur26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Już w minionym tygodniu rozpoczęliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kąciki: ”jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki-dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej sali poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci szukały dino-skamielin, z masy solnej wykonywały odciski-skamieliny dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych, a także 1edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Galeria

Czerwony dzień miłości i przyjaźni w oddziałach przedszkolnych

walentynkiprzedszkole14 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkowe niespodzianki  Dzień Walentynowy w grupie Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Galeria

 

Dzień pizzy w oddziałach przedszkolnych

pizza24

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie.  Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym oddziale przedszkolnym dziś 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy 
Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania.
Przedszkolaki stworzyły także kolorowe, smakowicie wyglądające pizze wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały wszystkie apetyty.
Nie zabrakło również zabawy w "dostawcę pizzy".
Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było zjedzenie przepysznej pizzy przygotowanej przez Panią Gosię.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

dzienbezpiecznegointernetu

W ramach obchodów DBI dzieci zostają zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Owce w sieci", „Sieciaki.pl.”, które oglądają zawsze z wielkim zainteresowaniem. Rozmawiając z dziećmi na temat Internetu zawsze największy nacis kładziemy na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci, mimo wieku, wykazują się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale radzą sobie w konkursach, quizach na temat internetu, jego zasobów, zasad korzystania z internetu 
Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym oddziale przedszkolnym mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństwa, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Pogadanki z wychowawczyniami, grupowe prace plastyczne o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem pomagają dzieciom bliżej poznać "nasz internetowy świat". 
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

W naszych oddziałach przedszkolnych rozmawialiśmy o muzyce

muzykaprzedszkoleW minionym tygodniu w naszych oddziałach przedszkolnych rozmawialiśmy o muzyce. Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane, drewniane, szarpane oraz ich brzmienie, a także uczestniczyły w zabawach dźwiękowych . Rozwijały umiejętności matematyczne, liczyły instrumenty, dodawały na konkretach. Rozwiązywały zagadki, których odpowiedzią był wybrany instrument. Przedszkolaki na zajęciach plastycznych tworzyły instrumenty oraz malowały za pomocą farb słyszana muzykę.

Galeria

Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych Panie kucharki przygotowały same pyszności

jedzenie

Kto chce posiąść siłę lwa ten obiadek je raz dwa
A kto zje też podwieczorek, ten wspaniały ma humorek 
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych Panie kucharki  przygotowały same pyszności.
Na śniadanie kanapki z wędliną, kiszonym ogórkiem i pomidorem. Na obiadek zupę jarzynową z kalafiorem i brokułem, a na drugie danie pieczony kurczak z ziemniakami i surówka z czerwonej kapusty. 
A na podwieczorek pyszny deser mleczny z owocami i galaretką.

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

dzienbabciidziadkaŚwięto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 23 stycznia 2023 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Fido przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. Wśród zaproszonych gości był Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Pani kierownik Dziennego Domu "Senior + " Pani Renata Bączek wraz z seniorami oraz babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki oraz słoiki " Babcine i Dziadkowe skoki na smutki", które samodzielnie udekorowały. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zapraszamy do galerii.

Galeria

 

Przedstawienie świąteczne wykonane przez przedszkolaków

jaselkaprzedszkoleGrudzień to okres kiedy odczuwamy magię. Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji 20 grudnia w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się przedstawienie świąteczne wykonane przez przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały świąteczne wiersze oraz pastorałki. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Po skończonym przedstawieniu wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu , gdzie czekał na nas barszcz czerwony z uszkami i ryba , nie zabrakło świątecznych ciasteczek i owoców. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego dnia były upominki dla przedszkolaków. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Galeria

Ozdabianie pierników przez oddziały przedszkolne

piernikiprzedszkoleNasze przedszkolaki wraz z paniami w ostatnim tygodniu miały bardzo dużo pracy. Przygotowywały sensoryczne świąteczne dekoracje w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Ubierały choinki, które zdobią nasze sale zajęć.Upiekły świąteczne pierniczki i kruche ciasteczka, które później samodzielnie ozdabiały. Suszyły jabłka, gruszki i pomarańcze do wigilijnego kompotu. Uczyły się kolęd, piosenek i wierszy o Bożym Narodzeniu. W ramach matematycznego programu "Każdy smyk liczy w mig" przeliczały bombki, gwiazdki i inne ozdoby, które posłużyły do strojenia dużej przedszkolnej choinki, która sprawiła, że w naszych oddziałach zapanował świąteczny nastrój. W radosnym nastroju czekamy na Święta Bożego Narodzenia!

Galeria

Ratownicy medyczni w oddziałach przedszkolnych

pierwszapomocpirzedszzkole

W dniu 8 grudnia 2022 r gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie, w którym wzięły udział przedszkolaki.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku: oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. 
Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie.
Dzieci razem z Ratownikami przećwiczyły również pozycję boczą ustaloną.
Na zakończenie przedszkolaki obejrzały karetkę pogotowia i zapoznali się z jej wyposażeniem. Największą radość dzieciom sprawiło włączenie sygnałów dźwiękowych przez Pana Ratownika.
 

Dziękujemy za wielkie serce

szlachetnapaczkaprzedszkole

"To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodziny w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu"
W tym roku nasze oddziały przedszkolne po raz drugi włączyły się w akcję Szlachetna Paczka. Ogromnie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.
 

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

mikolajkiprzedszkole

Jak co roku 6 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Od samego rana w naszych grupach przedszkolnych panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego i wypatrywały Go przez okna przedszkolne. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajowe czapeczki. Ho, ho, ho, czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał przedszkolaki nasz gość – Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu. Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się w dalszą podróż. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Radości było co niemiara. 
Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok. 

Andrzejkowe wróżby w oddziałach przedszkolnych

andrzejkioddzialyprzedszkolne Dzisiaj w naszych grupach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, a wszystko dzięki wróżbom andrzejkowym.Sprawdziliśmy co nas czeka w najbliższej przyszłości,  jaki zawód będziemy wykonywać oraz kto jest naszym przyjacielem od serca i jak na imię będzie miła nasza sympatia . Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Teraz czekamy, aż wróżby się spełnią.

Galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia

pluszowymisprzedszkole25 listopada br. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Odkrywcy świata i Tropiciel Przyrody zastali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie w której spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy z nich był kochany i wyjątkowy. Dzieci w tym dniu poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach, wykonywały prace plastyczne oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień Pluszowego Misia w naszych oddziałach przedszkolnych był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długo w pamięci dzieci.

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.