^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Andrzejkowe wróżby w oddziałach przedszkolnych

andrzejkioddzialyprzedszkolne Dzisiaj w naszych grupach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, a wszystko dzięki wróżbom andrzejkowym.Sprawdziliśmy co nas czeka w najbliższej przyszłości,  jaki zawód będziemy wykonywać oraz kto jest naszym przyjacielem od serca i jak na imię będzie miła nasza sympatia . Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Teraz czekamy, aż wróżby się spełnią.

Galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia

pluszowymisprzedszkole25 listopada br. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Odkrywcy świata i Tropiciel Przyrody zastali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie w której spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy z nich był kochany i wyjątkowy. Dzieci w tym dniu poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach, wykonywały prace plastyczne oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień Pluszowego Misia w naszych oddziałach przedszkolnych był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długo w pamięci dzieci.

Galeria

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanienaprzedszkolakaPasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszych oddziałach przedszkolnych odbyła się 24 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w holu gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Fido i Pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego. W tym ważnym dniu towarzyszyli dzieciom najbliżsi czyli ukochani rodzice i dziadkowie, Pani Dyrektor Anna Fido, Panie Vicedyrektor: Małgorzata Wódka i Agnieszka Kruczała, Pan burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Pani Dyrektor CUW Marta Chrabąszcz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki, a na zakończenie zasiadły wraz z rodzicami do słodkiego poczęstunku. Był to cudowny dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli , rodziców i zaproszonych gości.

Galeria

 

 

 

"Eko podróże małe i duże z Odkrywcami Świata i Tropicielami Przyrody"

eopodrozePrzedszkolaki w ramach realizacji programu ekologicznego "Eko podróże małe i duże z Odkrywcami Świata i Tropicielami Przyrody" wykonali własne eko-grzechotki "Butelkowe Stworki Potworki". Posłużyły im do tego plastikowe butelki oraz różnego rodzaju nasiona - groch, fasola, ryż, ciecierzyca, kasza jęczmienna. Każda grzechotka została przez dzieci ozdobiona i na koniec tygodnia trafiła do domu swojego twórcy.

 

Galeria

"Dzień Zdrowego Śniadania"

sniadanie8 listopada - "Dzień Zdrowego Śniadania" , tego dnia przedszkolaki odwiedziła pani Agata higienistka szkolna, która poprowadziła pogadankę o prawidłowym odżywianiu, celem której było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Obejrzały film edukacyjny "Zuzka i piramida żywienia" i wysłuchały baśni "O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku". Udział naszych przedszkolaków w programie „Dzień zdrowego śniadania” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Galeria

,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek"

,,Na półkach mieszkają książeczki, w książeczkach mieszkają bajeczki. Opowiem o nich Wam, bo wszystkie dobrze znam" 
Dzisiaj dzieci z grupy Odkrywcy Świata i Tropicieli Przyrody obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek". W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne stroje
W magiczną podróż do krainy baśni przedszkolaków wprowadziła Pani Dyrektor czytając opowieści z Magicznej Księgi Baśni.
Potem przedszkolaki wzięły udział w Bajkowym Pokazie Mody na czerwonym dywanie i z wdziękiem prezentowały wybraną przez siebie bajkową postać.
Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie, rekwizyty i tytuły bajek, z których pochodzą, odgadywały piosenki z bajek. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, tanecznych, plastycznych. Dzieci rysowały lub kolorowały malowanki ukazujące ulubionych bajkowych bohaterów. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz przypomnienia sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 
 

Dzień Kanapki

dzienkanapki

3 listopada w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Kanapki.Kromka chleba, pół bułeczki,
będą pyszne kanapeczki!
Świeże masło i pachnące –
wyląduje dziś na kromce!
Na masełko – plaster szynki –
a na szynkę – ser wędruje:
żółty, w dziurkach się lubuje!
Pomidorek ser przykrywa i
rzodkiewki zaraz wzywa!
DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI
 

ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

owoceiwarzywa

Jem owoce i jarzyny,
W nich mieszkają witaminy
Po nich zdrowie, siłę mam
To jest pyszne, mówię wam!!
21 października obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. Jesiennych owoców i warzyw, o przetworach robionych na zimę, witaminach i zdrowym odżywianiu. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznano z piramidą zdrowego odżywiania, zapoznano bliżej z witaminami, które znajdują się w owocach i warzywach. Przedszkolaki Wspomniane święto było też okazją do posmakowania owoców. Dzieci w mgnieniu oka zjadły owocowe przekąski.
Ponadto podczas zajęć wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne - wielkoformatowe owoce, dynie wykonane rożnymi technikami.

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

festiwal piosenkuo zdrowiuBardzo miło nam poinformować o występach naszych uczniów w "Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu" w którym Zofia Ciećko uczennica kl. 5a zajęła II Miejsce. Również gratulujemy występu Nikoli Zych z oddziału Przedszkolnego. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria

Jesień w sadzie

przetworyzimoweprzedszkole

Co tam w koszu niesie
Dla nas Pani Jesień?
Wiemy, wiemy, dobrze wiemy,
Pyszny kompot jabłkowy zaraz wypijemy.
W ramach tygodnia " Jesień w sadzie " Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody
samodzielnie wykonali kompot jabłkowy do przedszkolnej spiżarni.

Dzień Drzewa

dziendrzewa

Witamy dzieci w pięknym lesie – Już nowinę echo niesie, że Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc świętować zaczynamy! 
Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Dzieci poznały różne gatunki drzew, budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody , a także świetnie się bawiły rozwiązując zagadki i zadania matematyczne . Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych w parku oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Następnie wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewa", które można podziwiać na wystawie w szatni.

„Ekopodróże małe i duże z Tropicielami przyrody i Odkrywcami świata”

Czy można zrobić las w słoiku? Okazuje się, ze tak. W ramach realizacji programu ekologicznego „Ekopodróże małe i duże z Tropicielami przyrody i Odkrywcami świata” przedszkolaki wykonały ,,Las w słoiku”. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, w wyniku czego powstały przepiękne kompozycje. Do stworzenia "Lasu w słoiku" dzieci wykorzystywały dary Pani Jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, kolorowe liście, mech i gałązki drzew iglastych. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, kreatywność dzieci nie zna granic, każdy mały artysta był zachwycony swoim lasem. Stworzone dekoracje będą zdobiły pokoje naszych przedszkolaków. 

Światowy Dzień Uśmiechu

dzienusmiechuCorocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - “smiley'a” . Obrazek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli radości na całym świecie, który zachęcał do jak najczęstszego uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków . To bardzo ważne, aby każdego dnia obdarować swoich znajomych, koleżanki i kolegów pięknym szczerym uśmiechem . Nasi przedszkolacy wykonali plakat z uśmiechniętymi buźkami. Życzymy Wam uśmiechu
i radości każdego dnia.

 Galeria

Ścieżka sensoryczna w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami"

sciezkasensoryczna

Za oknami w pełni Polska złota jesień. Korzystając z uroków jesieni bierzemy jak najczęściej udział w zabawach z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Dziś nasze przedszkolaki miały okazję spacerować po jesiennej ścieżce sensorycznej, która swoim wyglądem i zapachem przeniosła nas do lasu. Do jej wykonania zostały wykorzystane zgromadzone jesienne skarby.
Dzieci z przyjemnością stąpały swoimi stopami po śliskich kasztanach, szeleszczących liściach, szorstkich orzechach, kłujących szyszkach, twardych żołędziach i kłujących gałązkach świerku. Dla dzieci korzystanie ze ścieżki sensorycznej stanowi zabawę, a jednocześnie jest to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej i stymulację receptorów nerwowych w stopach, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po ścieżce sensorycznej sprawił naszym przedszkolakom mnóstwo radości.

Dzień chłopaka w oddziałach przedszkolnych

dzienchlopakaprzedszkole30 września obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych szczególne święto. Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopaka". W tym wyjątkowym dniu dziewczynki wraz z paniami zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” i wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Galeria

Dzień Jabłka

dzien jablkaDziś 28 września w naszych oddziałach przedszkolnych obchodzony był Dzień Jabłka. Tego dnia przedszkolaki i panie ubrane były w barwy jabłkowe. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty. Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Przedszkolaki dowiedziały się, skąd sie biorą jabłka i że bardzo ważne jest to, aby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Z pomocą pani kucharki Uli przedszkolaki przygotowały ciasto - szarlotkę. Kolorowy DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Galeria

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkola

To święto ustanowiono, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten ważny dzień, w bardzo wyjątkowy sposób świętowały dziś również dzieci z grup Odkrywcy Świata i Tropicieli Przyrody.
Wszystkim przedszkolakom życzymy nieustającej i wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
 

15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kropki

dzienkropki przedszkole15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kropki. Jest to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Na zajęciach dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa i uświadomiły sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które czekają na odkrycie. Gry i zabawy ruchowe z kropkami towarzyszyły nam przez cały czas a na podsumowanie dnia dzieci stworzyły własne, „KROPKOWE” prace plastyczne. Od dziś wiemy, że każdy z nas jest WYJĄTKOWY.

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.