^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

zdrowe ciało

W tym tygodniu dzieciom z oddziału przedszkolnego towarzyszyło hasło: "W zdrowym ciele zdrowy duch" przedszkolaki poznawały pyszne i zdrowe warzywa, owoce pełne wartościowych witamin, zapoznały się z piramidą zdrowia, przypomniały sobie jak należy ubierać się jesienią i że spacery, sport, ruch to bardzo ważny element o którym powinien pamiętać również jesienią "mały i duży człowiek". Cały tydzień towarzyszyła przedszkolakom piosenka: "Jechał, jechał wóz, smaczne rzeczy wiózł.
Tur, tur, tur, tukotał smaczne rzeczy wiózł.
Tu marchew czerwona, kapysta zielona,
rzodkiewki różowe kuleczki,
w słonecznym kolorze słonecznik."
Wiele radości przyniosły dzieciom jesienne zabawy plastyczno - muzyczne.
B.Pikul, A.Krawczyk

Jesienne owoce z radością wpadają do fartuszka ogrodniczki.

jesien

Jesienne owoce z radością wpadają do fartuszka ogrodniczki. Wszystkie oprócz śliwki. A czemu śliwka odmówiła współpracy?
Wpadła gruszka do fartuszka,
A za gruszką dwa jabłuszka,
Lecz śliweczka wpaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała ten wierszyk towarzyszył Odkrywcom świata w poznawaniu jesiennych owoców. Pięknie ozdobiony kosz wypełniły jabłka, gruszki i śliwki. Na zajęciach dzieci poznawały owoce wszystkimi zmysłami. Wszystko to odbywało się z użyciem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne.
A.Krawczyk

Zajęcia z panią psycholog w oddziałach przedszkolnych

zajecia z psychologDziś w naszym przedszkolu zajęcia poprowadziła Pani psycholog – Anita Nowak. W trakcie spotkania wszyscy razem uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych oraz tematycznych pogadankach. Szczególnie skupiliśmy się na bajce pt. „Kopciuszek”, która wprowadziła nas w świat emocji i uczuć. Nauczyliśmy się nazywać i rozróżniać emocje, przyjemne i nieprzyjemne, a także już wiemy, że każdy z nas ma prawo odczuwać i przeżywać je w inny sposób. Pani psycholog zdradziła nam, że na kolejnym spotkaniu będziemy czytać bajkę pt. „Piotruś Pan”, nie możemy się już doczekać!

Galeria

A.Nowak

Dzień Chłopaka w Oddziałach Przedszkolnych

dzieńchlopaka przedszkoleDziś obchodzimy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji wychowawczynie i rodzice przygotowali dla chłopców miłe niespodzianki, m.in kolorowe krawaty i upominki .Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

Galeria

D.Gubernat-Mikos, A.Krawczyk, B.Pikul

"Powitanie Jesieni" w oddziałach przedszkolnych

prace jesienne

23 września w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.
Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej. Maluchy malowały farbami jesienne liście ,a starszaki wykonały jesienne drzewo.
B.Pikul, A.Krawczyk

Akcja sprzątanie świata w oddziałach przedszkolnych

sprzataniePo raz pierwszy w tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata, w ramach udziału oddziału przedszkolnego w projekcie ekologicznym „Ekopodróże małe i duże z Tropicielami przyrody i Odkrywcami świata”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych przedszkolaków w "Akcji Sprzątanie Świata" z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Galeria

A.Krawczyk, B.Pikul

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze Przedszkolaki świętowały bawiąc się wspólnie przy muzyce i biorąc udział w potyczkach sportowych. Dzieci z grupy Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody spotkali się na sali gimnastycznej i rozpoczęły wspólne zabawy prowadzone przez panie wychowawczynie i pana Kamila Banasia. Radość, śmiech świadczyły o udanej zabawie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy dyplom.

 

 

Galeria

Zebranie z Rodzicami

wywiadowkaprzedszkole

Zebranie z Rodzicami klas I-III odbędzie się 10 września o godz.17:00
w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Matejki 8

Zebranie z Rodzicami klas IV-VIII odbędzie się 13 września o godz. 17:00
w sali gimnastycznej w budynku przy ul.Zaręby 22

Zebranie delegatów klasowych odbędzie się 13 wrzęsnia o godz.19:00
w auli w budynku przy ul. Zaręby 22

MOJE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Kilka praktycznych wskazówek
▶️1 września 2021 r. (w środę) rozpoczynamy zajęcia w oddziale przedszkolnym.
▶️Oddział przedszkolny jest czynny w godzinach od 6.30 - 16.30.
▶️Do przedszkola przyprowadzamy wyłącznie dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych (kataru, kaszlu itp.), które nie jest zobowiązane do przebywania w kwarantannie lub izolacji - w godzinach od 6.30 do 8.00.
▶️Rodzice i inne osoby wchodzące do budynku muszą przestrzegać ustalonych zasad ostrożności,
tj. własna osłona nosa i ust oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku (dzieci nie dezynfekują rąk) oraz zachowywać odpowiednią odległość.
▶️W celu lepszego zaaklimatyzowania się w pierwszych dniach dzieci mogą przebywać w przedszkolu kilka godzin po wcześniejszym zgłoszeniu nauczycielowi w swojej grupie.
▶️ Pozostałe szczegółowe informacje dotyczące nowego roku szkolnego uzyskacie Państwo w czasie zabrań, o dacie poinformujemy w późniejszym terminie.

Informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

wozna77

Informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
Klasy I-III
godz. 10.00 – Msza Święta w Kościele p.w. MB Szkaplerznej
godz. 11.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – sala gimnastyczna w budynku na ul. Matejki 8
Klasy IV-VI
godz. 9.00 – Msza Święta w Kościele p.w. MB Szkaplerznej
godz. 10.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – plac apelowy lub sala gimnastyczna w budynku na ul. Zaręby 22 (w zależności od pogody)
Klasy VII-VIII
godz. 9.00 – Msza Święta w Kościele p.w. MB Szkaplerznej
godz. 8.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – plac apelowy lub sala gimnastyczna w budynku na ul. Zaręby 22 (w zależności od pogody).
Na naszych kochanych przedszkolaków czekamy w środę 1 września od godziny 6.30
Zapraszamy!
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.