^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022 w oddziałach przedszkolnych

przedszkolekoneicroku22 czerwca 2022r. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w uroczystościach zakończenia roku przedszkolnego, a "Starszaki" z łezką w oku pożegnały przedszkole. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, którymi podziękowały wszystkim wychowawcom za opiekę, wychowanie i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Rodzice, którzy w szczególny sposób wspierali placówkę w realizacji zamierzeń i celów otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Dzieci odchodzące do szkoły otrzymały upominki zakupione przez Radę Rodziców. Wszystkim Przedszkolakom życzymy bezpiecznych, wakacyjnych przygód, a Dzieciom rozpoczynającym szkolny etap edukacji życzymy sukcesów w nauce i wspaniałych wspomnień z pobytu w Oddziale Przedszkolnym. Powodzenia!

Galeria

„Dzień Przyjaciela”

globusprzedszkoel9 czerwca w naszych oddziałach przedszkolnych był obchodzony „Dzień Przyjaciela” Większość z nas wie o tym, że najtrwalsze przyjaźnie zawiera się już w przedszkolu. W tym dniu przedszkolaki zapoznały się również z książką Łukasza Wierzbickiego pt.: „Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada o przyjaźni niedźwiedzia Wojtka z żołnierzami z batalionu stacjonującego w Persji podczas II Wojny Światowej. Zostały również dzieciom przybliżone bajki, w których przyjaźń odgrywa ważną rolę. Posiadanie przyjaciela i bycie nim wymaga od nas niejednokrotnie wiele wysiłku i poświęcenia. Uśmiech, wspólna zabawa, towarzystwo, zaufanie oraz bezpieczeństwo - to najczęstsze skojarzenia naszych przedszkolaków z tym słowem.

Galeria

1 czerwca odbył się Dzień Rodziny.

dzien rodziny2022

1 czerwca odbył się Dzień Rodziny. Wydarzenie to połączyło trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.  Podczas wizyty rodziców, dzieci z grupy „Odkrywcy Świata” i „Tropiciele Przyrody” pod kierunkiem nauczycielek, przygotowały szereg atrakcji, by jak najlepiej ugościć swoich rodziców w tym wyjątkowym dniu. Były występy i wręczanie upominków. Były zabawy na boisku szkolnym. Nasze przedszkolaki i pełni werwy rodzice, wspólnie spędzali czas na zabawie. 
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. A my mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa, jak i naszych małych przedszkolaków.
Bo wspólny czas - to najlepszy prezent i dla dziecka, i dla rodzica. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji. 
Chcemy tez serdecznie podziękować rodzicom za przygotowanie poczęstunku i upominków z okazji Dnia Dziecka.
 

Laurki z okazji Dnia Mamy

dzienmamyNasze przedszkolaki z okazji Dnia Matki włączyły się do akcji promującej badania profilaktyczne zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Na specjalnie przygotowanych laurkach z życzeniami dla Mam wykonały portrety swoich mam i inne rysunki.

Galeria

OGŁOSZENIE

dyzurwakacyjny

W roku szkolnym 2021/2022 DYŻUR WAKACYJNY będzie wyglądał następująco:

*od 1 do 31 lipca 2022 - oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 2

*od 1 do 16 sierpnia 2022 - Przedszkole nr 1

* od 17 do 31 sierpnia 2022 - Przedszkole nr 2

 

Zapisując dziecko na dyżur wakacyjny, należy wypełnić wniosek dostępny
w sekretariacie szkoły.

WNIOSEK

Dyrektor Anna Fido

Idą, idą ogrodnicy

lopatki"Idą, idą ogrodnicy tup, tup, tup niosą grabki i łopatki. Hej! Będą spulchniać ziemię,aby lekko było jej.Puk, puk, puk łopatką. Szu, Szu, Szu grabkami. Tryśnie woda z koneweczki, na nasze grządeczki". Nasze przedszkolaki założyły przedszkolny ogródek w którym zasadziły kwiatki i jarzyny.

Galeria

Hodowla roślin oddziałów przedszkolnych

ofrodekoddzialowprzedszkolnych"Na parapecie skrzynek bez liku,  trochę nasionek, trochę słoików. Każdy przedszkolak sadzi i sieje, i co dzień patrzy, co tam się dzieje". Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody założyli wiosenne hodowle roślin. Teraz je bacznie pielęgnują i obserwują.

Galeria

Dzień strażaka

dzienstrazaka"Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali. I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale, by ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie. To strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie". Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody uczciły Święto Strażaków. Dziękujemy im, że są zawsze gotowi do pomocy.

Galeria

22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

dzienziwmipezedszkoleZ okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać się z pomniejszony model ziemi – globus. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest: ochrona środowiska, ekologia, recykling. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Odkrywcy i Tropiciele przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały wspólnie zakładki
i piękne prace plastyczne.

Galeria

ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

czekolada

12 kwietnia w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY. Dzieci w znakomitym humorze od rana były pełne chęci i zapału do zgłębiania wiedzy na temat czekolady. Dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, następnie miały okazję poznać różne rodzaje czekoladowych smakołyków, a na koniec przystąpiły do degustacji owoców zanurzonych w pysznej czekoladzie.
Ten słodki dzień bardzo przypadł dzieciom do gustu.

Spektakl Lokomotywa

lokomtywa227 kwietnia Odkrywcy i Tropiciele udali się do kina Sokół, aby zobaczyć spektakl Lokomotywa w całości oparty na najpopularniejszych wierszach Juliana Tuwima. W śmiesznym, zaskakującym wykonaniu znane wiersze – Lokomotywa, Pan Hilary, Ptasie radio, Zosia Samosia, Słoń Trąbalski, Grześ czy Pan Słowik - zyskują nowe, zaskakujące brzmienie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały inscenizację, włączały się do śpiewania piosenek, klaskały oraz głośno śmiały się z zabawnych scen. Wspaniały spektakl pozwolił wprowadzić przedszkolaki w niezwykły świat teatru.

Galeria

Dzień Marchewki

marchewka przedszkole

Będzie zdrowy każdy zuch,
gdy marchewkę je za dwóch!
U Kubusia dziarska mina,
bo marchewkę co dzień wcina.
5 kwietnia w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Wszystkie działania zaplanowane przez wychowawców na ten dzień były tematycznie związane z marchewką oraz zdrowym odżywianiem. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marchewce – że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych. Następnie dzieci wykonały piękne prace plastyczne, z główną bohaterką dnia- marchewką. Na koniec dnia wypiły przygotowany przez nich samych i panie sok marchewkowo-jabłkowy i zjadły na podwieczorek ciasto marchewkowe. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego - sokowirówką i robotem kuchennym. Dzięki takim działaniom uczymy dzieci już od najmłodszych lat zainteresowania własnym zdrowiem i potrzebą prawidłowego odżywiania się.

Oddziały przedszkolne uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach plastycznych

dzienmarchewki5 kwietnia Odkrywcy świata i Tropiciele przyrody uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Dzieci pod czujnym okiem artystek ludowych wykazywały się dużą wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi podczas malowania farbami ozdabiając drewnianego zajączka według własnego pomysłu oraz inspirując się pięknymi zalipiańskimi malowidłami. Prace były niepowtarzalne. Wizyta pań z Zalipia w naszych oddziałach przedszkolnych dostarczyła nam wielu wrażeń, wzbogaciła wiedzę i rozwinęła nasze umiejętności plastyczne i manualne.

Galeria

Dzień Gofra w oddziałach przedszkolnych

dzien gofra przedszkoel25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Wszyscy dobrze znają pulchne i chrupiące wafle przygotowane w gofrownicy, która nadaje im charakterystyczny kształt prostokąta lub serca. Podawane najczęściej z bitą śmietaną lub dżemem. W naszych oddziałach przedszkolnych również świętowaliśmy Dzień Gofra. Z tej okazji przedszkolaki z pomocą pań upiekły pyszne gofry na drugie śniadanie. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do przygotowania gofrów, a także jak ostrożnie obchodzi się z urządzeniami takimi jak mikser i gofrownica. Zajęcia kulinarne jak i degustacja gofrów dostarczyły dzieciom wiele radości i przyjemności.

Galeria

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

dzienwody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszych grupach dzieci również przyłączyły się do świętowania. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Kolorowy deszcz - woda, pianka do golenia, barwniki; Eksperyment z wodą i pieprzem zwany uciekający pieprz; Eksperyment wędrująca woda; Kolorowa tęcza ze Skittlesów.
Na koniec nauczycielki przypomniały dzieciom, w jaki sposób mogą one podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.

21 marca Pierwszy Dzień Wiosny

1dzienwiosnyprzedszkoleNa to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, tablice przedszkolne zaczęły mienić się barwnymi, wiosennymi pracami dzieci,
a w kąciku przyrodniczym na parapecie zakwitły hiacynty, żonkile, szafirki, tulipany, stokrotki i bratki oraz cebulka posadzona przez naszych przedszkolaków. 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny od rana w przedszkolu panowało wielkie poruszenie, dzieci ubrały się w wiosenne kolory, aby powitać nową porę roku. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w grach
i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, jednak najwięcej radości sprawiło im poszukiwanie wiosny w plenerze. Uśmiechnięte i radosne przedszkolaki w towarzystwie kolorowych gaików przywitały Panią Wiosnę. Na koniec wszystkie dzieci wykonały prace plastyczną - wiosenne kwiaty. Niezwykłe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Galeria

DZIEŃ KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

8marca w przedszkolu

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
Zbigniew Jeżyna
 
8 MARCA to wyjątkowy dzień
w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy Tropicieli i Odkrywców składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom i rodzicom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.
B.Pikul,A.Czerwony, A.Krawczyk, D.Gubernat-Mikos

Światowy Dzień Dentysty

zien dentysty

"Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą.
A szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą.
Kiedy nagle ząb zaboli, na fotelu siadasz.
I po chwili mocną plombę w zębie już posiadasz.
Szczotka, pasta to są zębów wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby, nie tylko w niedzielę"
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych"Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Zaśpiewały piosenkę „Szczotka, pasta” z repertuaru zespołu „Fasolki”. Na koniec wykonały prace plastyczne.
Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa. 
B.Pikul, A.Czerwony, A.Krawczyk

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

pasowanieprzedszkolaka

„Przedszkolakiem fajnie być!" - pod takim hasłem 3 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość w naszych oddziałach przedszkolnych - pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której nasze dzielne przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, mimo tremy z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od zaproszonych gości pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego, zastępcy burmistrza Stanisława Ryczka, dyrektora CUW Marty Chrabąszcz, pani dyrektor Anny Fido, wicedyrektor Małgorzaty Wódki, wicedyrektora Krzysztofa Krakowskiego gromkie brawa. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, obiecując: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Pan burmistrz Krzysztof Kaczmarski wraz z panią Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonali uroczystego aktu pasowania.
Nie zabrakło życzeń i gratulacji od zaproszonych gości. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał również dyplom pasowania. Uroczystość uwieńczono pamiątkowymi zdjęciami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców w wykonaniu pani Marii. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli.
B. Pikul, A. Czerwony, A. Krawczyk. D. Gubernat-Mikos
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.