^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Rodzina najpiękniejsze słowo świata

dzienrodziny2023

W dniu 1 czerwca, dzieci z grupy Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przygotowały dla swoich mami tatusiów program artystyczny oraz laurki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami serca płynącymi przedszkolaki podziękowały rodzicom za ich miłość i trud włożony wychowanie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa a także za przygotowanie Pikniku Rodzinnego.

 

Galeria

Galeria2

Przedszkolaki na placu zabaw

plac zabawPrzedszkolaki korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na plac zabaw znajdujący się na terenie osiedla. Przed rozpoczęciem zabawy, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń rekreacyjnych. Dzieci miały możliwość zastosowania ich w praktyce. Dzięki zabawom, przedszkolaki ćwiczyły swoją koordynację ruchową i zwinność.

Galeria

Wycieczka przedszkolaków do teatru

wycieczka przedszkolakow do teatru25 maja nasze przedszkolaki były w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Głównym celem wycieczki był spektakl pt. „Król Maciuś I”. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Galeria

Dzień Pszczoły w przedszkolu

dzienpszczolyZ okazji Dnia Pszczoły naszych przedszkolaków odwiedziła Pasieka pod chmurką ze Smęgorzowa. Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję obserwować na żywo pracowite pszczoły z ich królową podczas pracy. Pan Marek i pani Danuta opowiedzieli dzieciom, o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazali nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem, zapachem. Opowiedzieli o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnili czym się różni osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jakie jest ich znaczenie w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza. To jednak nie był koniec atrakcji. Dzieci mogły spróbować różnego rodzaju miodu oraz samodzielnie wykonywały świeczki z wosku pszczelego. Przedszkolaki w ramach podziękowania przygotowały dyplom.

Galeria

Bądź Eko na wiosnę

Przedszkolaki wzięly udział w akcji Sadzonki za elektroodpady

19 kwietnia Tropiciele Przyrody w ramach realizacji programu „Ekopodróże małe i duże z Tropicielami Przyrody” wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Starostwo Dąbrowskie -„Sadzonki za elektroodpady”. Przedszkolaki cały rok sumiennie zbierały baterie i elektrośmieci by wymienić je na zestaw sadzonek do przedszkolnego ogródka. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i podkreślenie znaczenia ekosystemów dla jakości życia człowieka.

Dzień czekolady

dzien czekolady

Ta tabliczka pilnie zerka
na każdego spod sreberka.
Może gorzka być lub mleczna,
biała, deserowa, ale zawsze jest bajeczna!
Z orzechami lub nadzieniem
rządzi naszym podniebieniem.
Czy już wiecie co to?
To CZEKOLADA!
Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie, przez najmłodszych i tych nieco starszych. Uwielbiana, doceniania za swoje walory smakowe i właściwości czekolada obchodzi także swoje święto.
Dzień czekolady przypada aż kilka razy do roku. W Polsce DZIEŃ CZEKOLADY obchodzimy właśnie dziś, 12 kwietnia. Czekolada poprawia nastrój, relaksuje, jednocześnie dodaje energii, zawiera witaminy A, E oraz z grupy B, a także magnez, cynk, potas, żelazo i kwas foliowy. Dzisiejszy Czekoladowy Dzień to okazja, aby nie tylko dobrze się bawić, ale także zdobyć wiedzę i bezkarnie podjeść ulubionych smakołyków. Na początek przedszkolaki dowiedzmy się skąd pochodzi czekolada? Ze sklepu, z fabryki, a może jeszcze dalej? Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Następnie dzieci uczestniczyły w czekoladowej zabawie. Po czym nastąpiła degustacja i rozpoznawanie różnych rodzajów czekolady. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować czekolady do picia. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień.

Święta Wielkanocne są nośnikiem wielu wartości religijnych, moralnych, a także patriotycznych

wielkanocprzedszkole

Święta Wielkanocne są nośnikiem wielu wartości religijnych, moralnych, a także patriotycznych. Poprzez swoją obrzędowość i kolorystykę mają również wpływ na rozwój poczucia estetyki. Dlatego ważne jest przybliżanie dzieciom zwyczajów wielkanocnych. Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które spędzamy w gronie rodzinnym uczestnicząc w nabożeństwach oraz przygotowując wiele wyśmienitych potraw wielkanocnych. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję.
Początek kwietnia był dla naszych przedszkolaków okresem przygotowań do obchodów Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju. Rozpoczęły od sadzenie owsa, rzeżuchy, rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych - własnoręcznie wykonały kurki, zające i koszyczki. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.
 

4 kwietnia 2023 r. w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Marchewki

marchewka

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką.
Były zabawy ruchowe, bajki i pogadanki o marchewce, zagadki oraz praca plastyczna.
Nasze Panie kucharki upiekły nam pyszne marchewkowe mufinki na podwieczorek.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Oddziały przedszkolne zajęły drugie miejsce w konkursie Palm Wielkanocnych

palmyprzedszkole2023

Miło na poinformować, że nasze oddziały przedszkolne zajęły drugie miejsce w konkursie Palm Wielkanocnych zorganizowanym przez parafię Dąbrowa Tarnowska oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców działające przy parafii.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali kwiatki, przynieśli bukszpan, zielone gałązki tui oraz zaangażowali się w tworzenie palmy na konkurs.

24 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra

dziengofra24 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Tego dnia dzieci zajadały się pysznymi goframi z dżemem i cukrem pudrem. Gofry smakowały znakomicie!

Galeria

Ach! Co to był za dzień …. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę

zabawyprzedszkolePierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca każdy z przedszkolaków przyszedł do oddziału przedszkolnego ubrany w wiosenne kolory. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: m.in. uczyły się nowej piosenki o wiośnie, improwizowały taniec, bawiły się w zabawę „Grasz w zielone?”, kolorowały wiosenne obrazeki, poznały tradycję topienia Marzanny. Poznawały pierwsze oznaki wiosny, założyły wiosenny kącik przyrodniczy z wiosennych kwiatków, posadziły cebulki i fasolę. Oglądały filmy o wiośnie i o budzącej się przyrodzie. Szukały w okolicy szkoły oznaków wiosny.  Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Galeria

Dzień Kolorowej Skarpetki w oddziałach przedszkolnych

skarpetkiop

20 marca w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci i panie przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. ,, WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”. W tym dniu przedszkolaki brały również udział w zabawach, dzięki którym doskonaliły umiejętności społeczne oraz emocjonalne.Był to dzień wyjątkowy, a dzieci w swoich niepasujących skarpetkach symbolizujących niedopasowane chromosomy wyraziły swoje wsparcie dla osób z Zespołem Downa oraz ich Rodzin.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.