^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych Panie kucharki przygotowały same pyszności

jedzenie

Kto chce posiąść siłę lwa ten obiadek je raz dwa
A kto zje też podwieczorek, ten wspaniały ma humorek 
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych Panie kucharki  przygotowały same pyszności.
Na śniadanie kanapki z wędliną, kiszonym ogórkiem i pomidorem. Na obiadek zupę jarzynową z kalafiorem i brokułem, a na drugie danie pieczony kurczak z ziemniakami i surówka z czerwonej kapusty. 
A na podwieczorek pyszny deser mleczny z owocami i galaretką.

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

dzienbabciidziadkaŚwięto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 23 stycznia 2023 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Fido przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. Wśród zaproszonych gości był Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Pani kierownik Dziennego Domu "Senior + " Pani Renata Bączek wraz z seniorami oraz babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki oraz słoiki " Babcine i Dziadkowe skoki na smutki", które samodzielnie udekorowały. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zapraszamy do galerii.

Galeria

 

Przedstawienie świąteczne wykonane przez przedszkolaków

jaselkaprzedszkoleGrudzień to okres kiedy odczuwamy magię. Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji 20 grudnia w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się przedstawienie świąteczne wykonane przez przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały świąteczne wiersze oraz pastorałki. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Po skończonym przedstawieniu wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu , gdzie czekał na nas barszcz czerwony z uszkami i ryba , nie zabrakło świątecznych ciasteczek i owoców. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego dnia były upominki dla przedszkolaków. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Galeria

Ozdabianie pierników przez oddziały przedszkolne

piernikiprzedszkoleNasze przedszkolaki wraz z paniami w ostatnim tygodniu miały bardzo dużo pracy. Przygotowywały sensoryczne świąteczne dekoracje w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Ubierały choinki, które zdobią nasze sale zajęć.Upiekły świąteczne pierniczki i kruche ciasteczka, które później samodzielnie ozdabiały. Suszyły jabłka, gruszki i pomarańcze do wigilijnego kompotu. Uczyły się kolęd, piosenek i wierszy o Bożym Narodzeniu. W ramach matematycznego programu "Każdy smyk liczy w mig" przeliczały bombki, gwiazdki i inne ozdoby, które posłużyły do strojenia dużej przedszkolnej choinki, która sprawiła, że w naszych oddziałach zapanował świąteczny nastrój. W radosnym nastroju czekamy na Święta Bożego Narodzenia!

Galeria

Ratownicy medyczni w oddziałach przedszkolnych

pierwszapomocpirzedszzkole

W dniu 8 grudnia 2022 r gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie, w którym wzięły udział przedszkolaki.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku: oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. 
Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie.
Dzieci razem z Ratownikami przećwiczyły również pozycję boczą ustaloną.
Na zakończenie przedszkolaki obejrzały karetkę pogotowia i zapoznali się z jej wyposażeniem. Największą radość dzieciom sprawiło włączenie sygnałów dźwiękowych przez Pana Ratownika.
 

Dziękujemy za wielkie serce

szlachetnapaczkaprzedszkole

"To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodziny w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu"
W tym roku nasze oddziały przedszkolne po raz drugi włączyły się w akcję Szlachetna Paczka. Ogromnie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.
 

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

mikolajkiprzedszkole

Jak co roku 6 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Od samego rana w naszych grupach przedszkolnych panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego i wypatrywały Go przez okna przedszkolne. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajowe czapeczki. Ho, ho, ho, czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał przedszkolaki nasz gość – Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu. Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się w dalszą podróż. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Radości było co niemiara. 
Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok. 

Andrzejkowe wróżby w oddziałach przedszkolnych

andrzejkioddzialyprzedszkolne Dzisiaj w naszych grupach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, a wszystko dzięki wróżbom andrzejkowym.Sprawdziliśmy co nas czeka w najbliższej przyszłości,  jaki zawód będziemy wykonywać oraz kto jest naszym przyjacielem od serca i jak na imię będzie miła nasza sympatia . Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Teraz czekamy, aż wróżby się spełnią.

Galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia

pluszowymisprzedszkole25 listopada br. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Odkrywcy świata i Tropiciel Przyrody zastali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie w której spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy z nich był kochany i wyjątkowy. Dzieci w tym dniu poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach, wykonywały prace plastyczne oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień Pluszowego Misia w naszych oddziałach przedszkolnych był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długo w pamięci dzieci.

Galeria

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanienaprzedszkolakaPasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszych oddziałach przedszkolnych odbyła się 24 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w holu gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Fido i Pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego. W tym ważnym dniu towarzyszyli dzieciom najbliżsi czyli ukochani rodzice i dziadkowie, Pani Dyrektor Anna Fido, Panie Vicedyrektor: Małgorzata Wódka i Agnieszka Kruczała, Pan burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Pani Dyrektor CUW Marta Chrabąszcz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki, a na zakończenie zasiadły wraz z rodzicami do słodkiego poczęstunku. Był to cudowny dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli , rodziców i zaproszonych gości.

Galeria

 

 

 

"Eko podróże małe i duże z Odkrywcami Świata i Tropicielami Przyrody"

eopodrozePrzedszkolaki w ramach realizacji programu ekologicznego "Eko podróże małe i duże z Odkrywcami Świata i Tropicielami Przyrody" wykonali własne eko-grzechotki "Butelkowe Stworki Potworki". Posłużyły im do tego plastikowe butelki oraz różnego rodzaju nasiona - groch, fasola, ryż, ciecierzyca, kasza jęczmienna. Każda grzechotka została przez dzieci ozdobiona i na koniec tygodnia trafiła do domu swojego twórcy.

 

Galeria

"Dzień Zdrowego Śniadania"

sniadanie8 listopada - "Dzień Zdrowego Śniadania" , tego dnia przedszkolaki odwiedziła pani Agata higienistka szkolna, która poprowadziła pogadankę o prawidłowym odżywianiu, celem której było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Obejrzały film edukacyjny "Zuzka i piramida żywienia" i wysłuchały baśni "O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku". Udział naszych przedszkolaków w programie „Dzień zdrowego śniadania” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.