^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Zabawa Andrzejkowa przedszkolaków

andrzejkiOPOdkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody obchodzili w dzisiejszym dniu Andrzejki . W ramach świętowania tego dnia dzieci wzięły udział w przeróżnych grach i zabawach zespołowych. Po wróżeniu z magicznej kuli, odgadywaniu kształtów z lanego wosku , przyszedł czas na wspólne zabawy na sali gimnastycznej. Tegorocznej zabawie andrzejkowej przewodniczył pan Eryk Fido z zespołu Vivo, który wspaniale poprowadził tańce do muzyki z repertuaru dziecięcego. Radości nie było końca, gdy oczy naszych podopiecznych ujrzały bańki mydlane oraz sztuczny śnieg. W chwili przerwy przedszkolaki miały okazję skosztować poczęstunku, który wcześniej przygotowali dla nich rodzice. Na zakończenie dzisiejszego dnia każdy otrzymał własnoręcznie przygotowany, również przez rodziców, mały upominek z wróżbą.

Galeria

Dzień Pluszowego Misia w Oddziałach Przedszkolnych

misieOPNasze przedszkolaki świętowały dzisiaj Dzień Pluszowego Misia.Dzieci z wielką ciekawością wysłuchały dwóch historii, które mogły przyczynić się do powstania i rozpropagowania na całym świecie misiów jako powszechnej i dobrze nam już znanej zabawki dla młodszych odbiorców. Z tej okazji Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przynieśli do przedszkola swoje ulubione maskotki z którymi chętnie pozowali. W ramach Programu "Każdy smyk liczy w mig" wzięli też udział w matematycznych zabawach związanych z misiami, takich jak liczenie z klamerkami, leczenie misia, przeliczanie misiów,dobieranie miodu dla misia, czy układanie misiowych puzzli. Na koniec każdy przedszkolak zapozował w specjalnie wykonanej na ten dzień fotobudce dla uczczenia tego wyjątkowego dnia.

Galeria

Listopadowy Poranek z Bajką... o Polsce

podrózowanieMBPDzieci z grupy "Tropiciele Przyrody" z Oddziałów Przedszkolnych podczas listopadowego Poranka z Bajką... o Polsce, odkrywały kolejne warte poznania miejsca w naszym kraju, o  których możemy z dumą czytać i opowiadać.                                                                           Źródło: MBP        

Galeria

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

dzienzyczliwosci21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemnążyczliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przyłączyli się do tego święta i tego dnia obdarzali się wzajemnie oraz swoich rodziców i członków rodziny uśmiechem, dobrym słowem. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu Potwierdzają to przysłowia i złote myśli wieku znanych osób. Przekonajcie się sami.

Galeria

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece szkolnej

odwiedziny

 

15 listopada 2023r. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody z naszych Oddziałów Przedszkolnych wybrali się w odwiedziny do biblioteki szkolnej. Pani Danuta Pikul pokazała dzieciom zakątki bibliotekioraz przeniosła dzieci w świat bajek. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań o Żółwiu Franklinie, Kubusiu Puchatku oraz Scooby-Doo i chętnie zadawały pytania do przeczytanych opowieści.Uśmiechom nie było końca. Na koniec dzieci wręczyły Pani Danucie mały upominek jako wyraz wdzięczności za przeprowadzone zajęcia biblioteczne.

Galeria

Aktywny udział klas I-III oraz przedszkolaków w ogólnopolskiej akcji "Pomóż jeżom przetrwać zimę"

jeże23

Uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawcami żywiołowo odpowiedzieli na apel związany z sytuacją lubianych przez nas kolczastych stworzonek. Dzieci wykonały mnóstwo różnych zadań związanych z akcją niesienia pomocy jeżom i DNIEM JEŻA, który akurat przypada dzisiaj, czyli dziesiątego listopada!

 

Galeria

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

bajkipDzisiaj w oddziale przedszkolnym obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle. Kolorowały postacie ze swoich ulubionych bajek. Była zabawa w naśladowanie sposobu poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Galeria

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanienaprzedszkolaka2023

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy upominek.

Dzień Zdrowego Śniadania

zdrowe

6 listopada Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody z naszych Oddziałów Przedszkolnych świętowali Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji warto przypomnieć, jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe. W rozmowie z dziećmi wychowawcy przekazali wiedzę, by przedszkoli też dbali o prawidłowe nawyki żywieniowe – zaczynając każdy dzień od pełnowartościowego posiłku. Tego dnia Panie Kucharki przygotowały dzieciom talerze pełne zdrowych i wartościowych produktów. Dzieci mogły same wybrać które produkty lubią najbardziej i stworzyły na swoich talerzach piękne i kolorowe kompozycje kanapkowe.

Galeria

 

Odblaskowa upominki dla Seniorów

odblaskidlaseniorow

Z okazji zbliżającego się święta Ogólnopolskiego Dnia Seniora przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego przygotowały odblaskową i słodką niespodziankę dla podopiecznych Dziennego Domu Seniora +. To bardzo ważne święto i doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie.
Takie działania uczą dzieci empatii i szacunku do osób starszych.
 

Projekt "Magiczna Moc Bajek"

Moc.jpg     W dniu 18 października 2023 r. w ramach realizacji zadania pt.: ,,Międzypokoleniowe działania” z I modułu Ogólnopolskiego Projektu ,,Magiczna Moc Bajek” - przedszkolaki z naszych Oddziałów Przedszkolnych odwiedził specjalny gość - Pan Krzysztof Wójcik, emerytowany dyrektor i nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie. Pan Krzysztof opowiadał o swoich pasjach i hobby, m.in. o fotografii czy naturze. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o jesiennych grzybobraniach, poznały i utrwaliły wiedzę o grzybach jadalnych oraz trujących, oglądały wykonane przez Pana Krzysztofa fotografie roślin, dzikich zwierząt i ptaków, które pozwoliły im rozbudzić wyobraźnię. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych. Na koniec spotkania dzieci wręczyły Panu Krzysztofowi podziękowanie za przeprowadzone zajęcia, natomiast każdy przedszkolak otrzymał coś słodkiego.

Galeria

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1-3 na spektaklu teatralnym pt. „ Kopciuszek”

Kopciuszek

13 października 2023 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 obejrzały spektakl teatralny pt. „ Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Była to adaptacja znanej wszystkim baśni. Ciekawa fabuła, kolorowe kostiumy, scenografia piękny taniec oraz wpadające w ucho piosenki sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy nawet przez chwilę nie pozwolili dzieciom na nudę włączając je do wspólnej zabawy. Wszystko to sprawiło, ze czuliśmy się jak w prawdziwej bajce. Ponadto podczas przedstawienia zwracano uwagę na ponadczasowe wartości takie jak dobroć, pracowitość, szacunek dla innych, odróżnianie dobra od zła, wiarę w siebie i spełnianie marzeń . Profesjonalna gra aktorów sprawiła, że był to wspaniale i ciekawie spędzony czas.

Galeria

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.