^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Przygotowania przedszkolaków do Wielkanocy

wesolychswiatOP

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych w tym tygodniu aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do tegorocznych świąt. Zapoznaly się z tradycjami, obyczajami, rozmawiamy o symbolach Wielkiej Nocy, posiały rzeżuchę, wykonywały piękne prace plastyczne.
Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, jest uroczyste śniadanie, podczas którego dzieli się jajkiem i składa życzenia. Również w naszym oddziale przedszkolnym ta tradycja jest kultywowana. Na stole nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych przysmaków. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania.
W tym wyjątkowym czasie przedszkolaki udały się również z życzeniami do naszej dyrekcji szkoły, seniorów z Dziennego Domu "Senior+" oraz podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.
Nasze przedszkolaki życzą wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych. Radosnego wiosennego nastroju. Niech ten świąteczny czas będzie źródłem nadziei i wiary Wesołego Alleluja.

Akcja „Sadzonki za elektroodpady”

sadzonkiDziś Tropiciele Przyrody i Odkrywcy Świata udali się na parking przed Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, aby wziąć udział w drugiej odsłonie Akcji „Sadzonki za elektroodpady”, której celem jest walka z zanieczyszczeniem środowiska oraz promowanie świadomości ekologicznej. Za zebrane baterie otrzymaliśmy piękne sadzonki kwiatów, które przyozdobią naszą szkołę i Oddział Przedszkolny.

Galeria

Światowy Dzień Zespołu Downa

dzienzespoludowna

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
W tym dniu, jako wyraz solidarności wszystkie przedszkolaki, a także personel założyli śmieszne, kolorowe skarpetki „nie do pary". W czasie zajęć dzieci rozmawiały na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji oraz wsparcia, jakiej potrzebują ludzie dotknięci tą wadą. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia.

Powitanie wiosny przez oddziały przedszkolne

wiosna24Dzisiaj 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę, powitaliśmy wiosnę rozdając mieszkańcom uśmiechniętej słoneczka. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Tam wykonali prace plastyczne - "Moja Pani Wiosna". Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas dzisiaj pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

Galeria

"Wiosna jest już całkiem blisko. Idzie z koszem i z walizką."

powitaniewniosny"Wiosna jest już całkiem blisko. Idzie z koszem i z walizką." I w pełni zgadzamy się z tymi słowami z wiersza "Idzie wiosna" Danuty Gellnerowej, zawartego w książce tej autorki pt. "Wierszykowy rok". Postanowiliśmy dzisiejszego ranka z "Tropicielami Przyrody" z Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopenika wesoło powitać Panią Wiosnę, która już niebawem zagości nie tylko w bibliotece. W celebrowaniu tej najbarwniejszej pory roku pomógł nam Hufiec Pracy Dąbrowa Tarnowska reprezentowany przez wychowawców: Monikę Rygulską-Wąż, Katarzynę Łukasik i Damiana Liro wraz z młodzieżą dąbrowskiego Hufca Pracy. W atmosferę nowej pory roku wprowadziliśmy przedszkolaków wierszami Danuty Gellnerowej, a w towarzystwie Pani Wiosny odbyły się przeróżne zabawy, które najlepiej obrazuje fotoreportaż. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współpracę podczas marcowego "Poranka z Bajką", a dzieciakom za ogrom śmiechu i uśmiechu.

 Żródło: MBP

Galeria

Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych.

dzienkobietOPDzisiejszy Dzień, czyli 8 marca, obfitował w kobiece tematy, wzory i kolory. Przedszkolaki poznały style ubioru kobiet na przestrzeni lat oraz nazwiska pań, które zapisały się w dziejach ludzkości i na kartach historii. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie dziewczynki otrzymały prezenciki, a chłopcy drobne upominki przygotowane przez panie oraz przez rodziców. Chłopcy zaś zanieśli małe słodkości Paniom Dyrektor oraz Pani Sekretarz.

Galeria

"Dzień Dentysty" w oddziałach przedszkolnych.

dziendentystyDnia 5 marca obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym "Dzień Dentysty". Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Panie pokazały dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz opowiedziały ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Galeria

Spektakl Katolickiego Teatru Edukacyjnego

OPteatr24W dniu dzisiejszym Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody uczestniczyli w spektaklu Katolickiego Teatru Edukacyjnego pt.: ,,Jaś i Małgosia”. Przedstawienie inspirowane było baśnią Braci Grimm o tym samym tytule. Dzieci, jak dotknięte czarodziejską różdżką wpatrzone były w sztukę w pięknie prezentujących się w przebraniach profesjonalnych aktorów i bajkową scenografię. Śmiechom nie było końca. Na koniec przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Galeria

DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE ODKRYWCÓW I TROPICIELI

dziendinozauraOP24

„Dinozaury miały siłę
Jedne groźne, inne miłe.
Choć minęło milion lat,
Dobrze znam ich cały świat.
Pterodonka narysuję,
Dinozaura dzień świętuję.”
26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. W naszym oddziale przedszkolnym to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, książki o dinozaurach. A tuż po śniadaniu przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą przygotowanego na tę okazję filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino-zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, poszukiwanie dino-skamielin w piasku, „podglądanie”, jaki dinozaur wykluje się z jajka, a także malowały, wycinały dinozaury. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.
 

Walentynki w oddziałach przedszkolnych

walentynkiOPNasze przedszkolaki świętowały dzisiaj Walentynki. Z tej okazji każda dziewczynka i każdy chłopczyk przyszli ubrani w odcienie czerwieni. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta oraz Świetego Walentego, patrona zakochanych. Dzisiejszy dzień wypełniony był różnymi aktywnościami po brzegi, rozwiązywaliśmy rozmaite zadania i układanki, a na koniec niektóre dzieci wręczyły sobie własnoręcznie przygotowane kartki i liściki, a każdy przedszkolak dostał walentynkowy słodki upominek.

Galeria

Bal Karnawałowy Oddziałach Przedszkolnych 2024

karnawałOPBal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 08.02.2024r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca Po tańcach czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, w tym dniu świętowały pączki i donaty z okazji Tłustego Czwartku. To był wyjątkowy dzień.

Galeria

"Już KARNAWAŁ włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem"

karnawałwbibliotece"Tropiciele Przyrody" z Oddziałów Przedszkolnych korzystając z zaproszenia otrzymanego od "Karnawału" przybyli do Krainy Bajek, aby wziąć udział w bibliotecznym balu. Lutowy Poranek z Bajką to spotkanie z twórczością pisarki - Doroty Gellner - związanej z kolorami, dźwiękami i całą masą innych elementów, jakie towarzyszą dobrej zabawie karnawałowej.

Żródło: MBP

Galeria

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w oddziałach przedszkolnych

dzienkubusiapuchatka

Dziś 24 stycznia grupa „Odkrywcy Świata” i "Tropiciele Przyrody" świętowała Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym szczególnym dniu dzieci ubrane były w kolorze żółtym tak jak postać naszego solenizanta - Kubusia. Dzieci przyniosły do przedszkola maskotki przedstawiające postacie z bajki, książki, puzzle.
Na początku przywitaliśmy wszystkie przyniesione pluszaki, a następnie wyruszyliśmy w podróż do Stumilowego Lasu. Tego dnia na nasze przedszkolaki czekały liczne zabawy pod hasłem „ Kubuś i Przyjaciele”. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały postacie z bajek, grały w „Kubusiowe memory", układały w parach puzzle, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów książek oraz wykonały pamiątkowe obrazki Kubusia Puchatka.
Mamy nadzieję, że urodziny Misia o małym rozumku wszyscy będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy i z niecierpliwością oczekiwać kolejnych w przyszłym roku.

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

dziendziadkaibabci2024  

Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody świętowali dzisiaj Dzień Babci i Dziadka. Z okazji tej uroczystości przygotowali piękne wierszyki i piosenki. Dzieci odgrywły różne role i zainscenizowały postacie Babci i Dziadka z młodości. Koniec przedstawienia zwieńczyły gromkie brawa od naszych drogich gości. Następnie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie ozdobione podarki - laurki oraz kalendarze ze zdjęciem grupowym. Po części oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła Babcie oraz Dziadków naszych podopiecznych na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci uczęszczających do Oddziałów Przedszkolnych. Uśmiechom nie było końca, dzieci zapozowały do wspólnych zdjęćoraz skosztowały ciast i deserów wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami. My dołączamy się jeszcze raz do życzeń, Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz uśmiechu od ucha do ucha!

Galeria


Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.