^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkola

To święto ustanowiono, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten ważny dzień, w bardzo wyjątkowy sposób świętowały dziś również dzieci z grup Odkrywcy Świata i Tropicieli Przyrody.
Wszystkim przedszkolakom życzymy nieustającej i wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
 

15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kropki

dzienkropki przedszkole15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kropki. Jest to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Na zajęciach dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa i uświadomiły sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które czekają na odkrycie. Gry i zabawy ruchowe z kropkami towarzyszyły nam przez cały czas a na podsumowanie dnia dzieci stworzyły własne, „KROPKOWE” prace plastyczne. Od dziś wiemy, że każdy z nas jest WYJĄTKOWY.

Galeria

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022 w oddziałach przedszkolnych

przedszkolekoneicroku22 czerwca 2022r. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w uroczystościach zakończenia roku przedszkolnego, a "Starszaki" z łezką w oku pożegnały przedszkole. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, którymi podziękowały wszystkim wychowawcom za opiekę, wychowanie i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Rodzice, którzy w szczególny sposób wspierali placówkę w realizacji zamierzeń i celów otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Dzieci odchodzące do szkoły otrzymały upominki zakupione przez Radę Rodziców. Wszystkim Przedszkolakom życzymy bezpiecznych, wakacyjnych przygód, a Dzieciom rozpoczynającym szkolny etap edukacji życzymy sukcesów w nauce i wspaniałych wspomnień z pobytu w Oddziale Przedszkolnym. Powodzenia!

Galeria

„Dzień Przyjaciela”

globusprzedszkoel9 czerwca w naszych oddziałach przedszkolnych był obchodzony „Dzień Przyjaciela” Większość z nas wie o tym, że najtrwalsze przyjaźnie zawiera się już w przedszkolu. W tym dniu przedszkolaki zapoznały się również z książką Łukasza Wierzbickiego pt.: „Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada o przyjaźni niedźwiedzia Wojtka z żołnierzami z batalionu stacjonującego w Persji podczas II Wojny Światowej. Zostały również dzieciom przybliżone bajki, w których przyjaźń odgrywa ważną rolę. Posiadanie przyjaciela i bycie nim wymaga od nas niejednokrotnie wiele wysiłku i poświęcenia. Uśmiech, wspólna zabawa, towarzystwo, zaufanie oraz bezpieczeństwo - to najczęstsze skojarzenia naszych przedszkolaków z tym słowem.

Galeria

1 czerwca odbył się Dzień Rodziny.

dzien rodziny2022

1 czerwca odbył się Dzień Rodziny. Wydarzenie to połączyło trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.  Podczas wizyty rodziców, dzieci z grupy „Odkrywcy Świata” i „Tropiciele Przyrody” pod kierunkiem nauczycielek, przygotowały szereg atrakcji, by jak najlepiej ugościć swoich rodziców w tym wyjątkowym dniu. Były występy i wręczanie upominków. Były zabawy na boisku szkolnym. Nasze przedszkolaki i pełni werwy rodzice, wspólnie spędzali czas na zabawie. 
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. A my mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa, jak i naszych małych przedszkolaków.
Bo wspólny czas - to najlepszy prezent i dla dziecka, i dla rodzica. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji. 
Chcemy tez serdecznie podziękować rodzicom za przygotowanie poczęstunku i upominków z okazji Dnia Dziecka.
 

Laurki z okazji Dnia Mamy

dzienmamyNasze przedszkolaki z okazji Dnia Matki włączyły się do akcji promującej badania profilaktyczne zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Na specjalnie przygotowanych laurkach z życzeniami dla Mam wykonały portrety swoich mam i inne rysunki.

Galeria

OGŁOSZENIE

dyzurwakacyjny

W roku szkolnym 2021/2022 DYŻUR WAKACYJNY będzie wyglądał następująco:

*od 1 do 31 lipca 2022 - oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 2

*od 1 do 16 sierpnia 2022 - Przedszkole nr 1

* od 17 do 31 sierpnia 2022 - Przedszkole nr 2

 

Zapisując dziecko na dyżur wakacyjny, należy wypełnić wniosek dostępny
w sekretariacie szkoły.

WNIOSEK

Dyrektor Anna Fido

Idą, idą ogrodnicy

lopatki"Idą, idą ogrodnicy tup, tup, tup niosą grabki i łopatki. Hej! Będą spulchniać ziemię,aby lekko było jej.Puk, puk, puk łopatką. Szu, Szu, Szu grabkami. Tryśnie woda z koneweczki, na nasze grządeczki". Nasze przedszkolaki założyły przedszkolny ogródek w którym zasadziły kwiatki i jarzyny.

Galeria

Hodowla roślin oddziałów przedszkolnych

ofrodekoddzialowprzedszkolnych"Na parapecie skrzynek bez liku,  trochę nasionek, trochę słoików. Każdy przedszkolak sadzi i sieje, i co dzień patrzy, co tam się dzieje". Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody założyli wiosenne hodowle roślin. Teraz je bacznie pielęgnują i obserwują.

Galeria

Dzień strażaka

dzienstrazaka"Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali. I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale, by ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie. To strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie". Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody uczciły Święto Strażaków. Dziękujemy im, że są zawsze gotowi do pomocy.

Galeria

22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

dzienziwmipezedszkoleZ okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać się z pomniejszony model ziemi – globus. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest: ochrona środowiska, ekologia, recykling. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Odkrywcy i Tropiciele przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały wspólnie zakładki
i piękne prace plastyczne.

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.