Blog matematyczny

Sp2 – Szkolne Kółko Kulinarne „Gotuj z pasją” bierze udział w akcji MEN „Razem na Święta”

razemnaswietagzpSzkolne Kółko Kulinarne „Gotuj z pasją” aktywnie włączyło się w akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym. Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Mamy nadzieje, że upieczone przez nas pierniki choć trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wniosą do waszych domów. Zapraszamy 17 grudnia.

Smakowity deserek

deserekNa zajęciach kulinarnych „Gotuj z pasją” jest zawsze pysznie! Uczymy się jak przygotowywać różne zdrowe i smakowite dania. Podczas ostatnich zajęć wykonaliśmy deserek jogurtowo – serowy. Pychota!

M.Gawlik

Taratuszki w SKK „Gotuj z pasją”

W kolejnym spotkaniu SKK „Gotuj z pasją” uczestniczyli uczniowie z klasy 5 e. Podczas kulinarnych warsztatów przygotowali taratuszki czyli „rosyjskie faworki” na kefirze. Było sporo pracy, nauki ale i wiele radości. Wszystko bardzo smakowało. Wyglądem bardzo przypominają nasze faworki ale różnią się smakiem.

M.Gawlik

Świąteczne pierniki na SKK "Gotuj z pasją".

6 a nie próżnuje przed świętami. Wykorzystała ten świąteczny czas na upieczenie pierniczków. Uczyniliśmy z pieczenia przyjemną zabawę w kuchni. Och pachniało !!!

Gotuj z pasją. "Kocie oczka" 5e. Galeria

T.Giza, M.Gawlik

Mini pizzze - kolorowe, smaczne i zdrowe

Małe pizze to wspaniała przekąska idealna na różne imprezy lubiana szczególnie przez dzieci i często królująca na stołach podczas kinderbali. Pizzerinki – mini pizze, choć jest przy nich więcej pracy niż przy zwykłej pizzy, to i tak warto było się z tym zmierzyć. Tego zadania na kolejnym spotkaniu SKK „Gotuj z pasja” podjęli się uczniowie z klasy VB. Stworzyli własne, niepowtarzalne, kolorowe mini pizze. Smakowały równie pysznie!

SKK i czekolada z PRL-u

Uczniowie klasy V a na SKK „Gotuj z pasją” przenieśli się do czasów PRL-u i wykonali blok waniliowy (mleczną czekoladę z bakaliami). Kiedyś był to bardzo często robiony deser w polskich domach, gdy w sklepach nie można było kupić czekolady. Nasza czekolada była pyszna, słodka, nie twarda, ale też nie miękka. Doskonale kroiła się i rozpływała w ustach.

M.Gawlik

Kruche różyczki z marmoladą w IVe

19 marca 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty kulinarne „Gotuj z pasją” z klasą IV e, które poświęcone były wypiekaniu kruchych ciasteczek. Kucharze aktywnie pracowali w grupie, pomagając sobie nawzajem. Po wymieszaniu wszystkich składników i wyrobieniu ciasta dzieci przystąpiły do wykonywania różyczek. Na każdą różyczkę trzeba było przygotować 3 kółeczka. Po odpowiednim zwinięciu i rozłożeniu gotowe różyczki trafiły na blaszki do pieczenia. Bardzo ważne przy pieczeniu róż było wyczucie piekarnika, bo jeśli będzie słabo nagrzany, a ciasto zbyt krótko schłodzone, różyczki po prostu się rozpłyną. My z tym nie mieliśmy problemów, gdyż nasze różyczki upiekły panie kucharki. W trakcie pieczenia róże rozchylały płatki, z których wygląda czerwona marmolada. Po upieczeniu był czas na konsumpcję świeżo upieczonych ciasteczek. Polecamy. Wyglądały przepięknie! Smakowały jeszcze lepiej!

M. Gawlik