Kruche babeczki na warsztatach SKK „Gotuj z pasją”

kruchebabeczkiKolejnym zadaniem, z którym zmierzyli się „mali kucharze” na szkolnym kółku kulinarnym było wykonanie babeczek. Na początku zajęć przygotowali potrzebne narzędzia i produkty, omówili sposób przygotowania, aż w końcu zabrali się do ich zrobienia. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo.

SKK „Gotuj z pasją” - lepimy pierogi

pierogiZdobywamy kolejne umiejętności kulinarne – umiemy lepić pierogi. Nie na co dzień przygotowujemy pierogi a tym bardziej pierogi ruskie. Uczestnicy SKK wykazali się dużymi umiejętnościami - zagniatali, wałkowali, wykrajali, sklejali…. i na finał degustacja, jak zawsze bardzo przyjemna. Super!!!

M.Gawlik

Warsztaty kulinarne „Gotuj z pasją”

gzpGotowanie to wielka przyjemność. Wiedzą o tym uczestnicy warsztatów kulinarnych „Gotuj z pasją”. Niestety czas pandemii ograniczył nasze spotkania w większym gronie, ale nie uniemożliwił. Udział w takich zajęciach korzystnie wpływa na samopoczucie, dostarcza wiary we własne możliwości, ponadto angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców. Tym razem swoją przygodę z gotowaniem rozpoczął Dawid, który przygotował aksamitne ciasto i „wyczarował” cieniutkie naleśniki. Były naprawdę pyszne. Mniam!!!

M.Gawlik

Sp2 – Szkolne Kółko Kulinarne „Gotuj z pasją” bierze udział w akcji MEN „Razem na Święta”

razemnaswietagzpSzkolne Kółko Kulinarne „Gotuj z pasją” aktywnie włączyło się w akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym. Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Mamy nadzieje, że upieczone przez nas pierniki choć trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wniosą do waszych domów. Zapraszamy 17 grudnia.

Smakowity deserek

deserekNa zajęciach kulinarnych „Gotuj z pasją” jest zawsze pysznie! Uczymy się jak przygotowywać różne zdrowe i smakowite dania. Podczas ostatnich zajęć wykonaliśmy deserek jogurtowo – serowy. Pychota!

M.Gawlik

Taratuszki w SKK „Gotuj z pasją”

W kolejnym spotkaniu SKK „Gotuj z pasją” uczestniczyli uczniowie z klasy 5 e. Podczas kulinarnych warsztatów przygotowali taratuszki czyli „rosyjskie faworki” na kefirze. Było sporo pracy, nauki ale i wiele radości. Wszystko bardzo smakowało. Wyglądem bardzo przypominają nasze faworki ale różnią się smakiem.

M.Gawlik

Świąteczne pierniki na SKK "Gotuj z pasją".

6 a nie próżnuje przed świętami. Wykorzystała ten świąteczny czas na upieczenie pierniczków. Uczyniliśmy z pieczenia przyjemną zabawę w kuchni. Och pachniało !!!

Gotuj z pasją. "Kocie oczka" 5e. Galeria

T.Giza, M.Gawlik

Mini pizzze - kolorowe, smaczne i zdrowe

Małe pizze to wspaniała przekąska idealna na różne imprezy lubiana szczególnie przez dzieci i często królująca na stołach podczas kinderbali. Pizzerinki – mini pizze, choć jest przy nich więcej pracy niż przy zwykłej pizzy, to i tak warto było się z tym zmierzyć. Tego zadania na kolejnym spotkaniu SKK „Gotuj z pasja” podjęli się uczniowie z klasy VB. Stworzyli własne, niepowtarzalne, kolorowe mini pizze. Smakowały równie pysznie!

SKK i czekolada z PRL-u

Uczniowie klasy V a na SKK „Gotuj z pasją” przenieśli się do czasów PRL-u i wykonali blok waniliowy (mleczną czekoladę z bakaliami). Kiedyś był to bardzo często robiony deser w polskich domach, gdy w sklepach nie można było kupić czekolady. Nasza czekolada była pyszna, słodka, nie twarda, ale też nie miękka. Doskonale kroiła się i rozpływała w ustach.