Dąbrowskie Orlęta w "Dwójce"

orletaDzisiaj w naszej szkole odbył się nabór do szeregów oddziału Orląt działającego przy Jednostce Strzeleckiej 2083 im. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasi uczniowie z klasy 6c, którzy już od dawna pełnią zaszczytną służbę mundurową zachęcali swoich kolegów i koleżanki do wstąpienia w szeregi oddziału. W obecnych czasach to świetna alternatywa wobec np. harcerstwa, zwłaszcza, że jednym z kluczowych aspektów działalności tego typu organizacji to wychowanie patriotyczne i obywatelskie. W ostatnim czasie Orlęta w Dąbrowie Tarnowskiej rozwijają sie bardzo prężnie pod opieką Strzelców. Częste spotkania i zgrupowania wypełniają czas wolny i owocują przyswajaniem bardzo ciekawych i potrzebnych umiejętności takich jak współpraca w grupie, utrwalanie zasad pierwszej pomocy, podstawy taktyk wojskowych, częste treningi w ramach poligonów, a nawet nocne manewry. Zachęcamy gorąco każdego, kto chciałby robić coś wartościowego, a jeszcze nie miał odwagi się zgłosić. Łącznikiem z dąbrowkimi Strzelcami jest pan Sławomir Bator i u niego można uzyskać niezbędne informacje. Zapraszamy.