Kurs pierwszej pomocy dla pracowników „Dwójki”

1pomocpracownicy

W dniu 08.10. 2024 roku pracownicy SP nr 2 Im. M. Kopernika mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy, który przybliżył im tajniki wiedzy przedmedycznej. Warsztaty poprowadził pan Andrzej Dziedzic, który w sposób niezwykle profesjonalny i przystępny przedstawił istotę skutecznych działań ratunkowych.
Podczas zajęć pracownicy mieli szansę na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, ćwicząc na fantomach o różnej budowie. Uczestnicy mogli na żywo zobaczyć, jak reagować w różnych sytuacjach kryzysowych, takich jak atak padaczki, omdlenie czy zakrztuszenie. Każdy mógł spróbować swoich sił, co pozwoliło na zdobycie cennych doświadczeń w zakresie szybkiego i sprawnego działania w sytuacjach nagłych.
Niezwykle ważne jest, aby wiedza ta była nie tylko zdobywana, ale także utrwalana, dlatego uczestnictwo w takich warsztatach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w naszej szkole.
Na zakończenie, p. Dyrektor Anna Fido złożyła podziękowania panu Andrzejowi za przeprowadzenie warsztatów, doceniając jego zaangażowanie i profesjonalizm. Wspólnie wierzymy, że zdobyta wiedza będzie miała pozytywny wpływ na naszą społeczność szkolną oraz pomoże w sytuacjach wymagających interwencji.
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Dziedzicowi oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział w kursie!
M.Gawlik