Pielgrzymka klas ósmych do Częstochowy

pielgrzymkaklas8

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8 wybrali się na pielgrzymkę do Częstochowy – jednego z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce. Celem wyjazdu było duchowe przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania oraz pogłębienie więzi z wiarą.
Pielgrzymka rozpoczęła się wcześnie rano, kiedy to uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w podróż autokarową. Na miejscu, grupa udała się na Jasną Górę, gdzie mogli podziwiać obraz Matki Bożej Częstochowskiej – ikoniczny wizerunek, który od wieków przyciąga wiernych z całego świata. Po Mszy Świętej i chwili modlitwy i refleksji w Kaplicy Cudownego Obrazu, uczniowie zwiedzili Bazylikę Jasnogórską oraz zapoznali się z historią sanktuarium i jego znaczeniem w polskiej tradycji religijnej.
Jednym z najważniejszych momentów wyjazdu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Uczniowie pod przewodnictwem Księdza Marka przeszli 14 stacji Drogi Krzyżowej, rozważając mękę Chrystusa. Każda stacja była okazją do modlitwy i refleksji nad cierpieniem, miłością i poświęceniem. W tej podniosłej atmosferze uczniowie mogli głębiej zastanowić się nad własnym życiem, wyborami i przyszłością.
Wyjazd do Częstochowy był nie tylko ważnym wydarzeniem religijnym, ale również okazją do integracji i pogłębienia więzi w grupie. Wracamy do domu z nową energią duchową oraz pięknymi wspomnieniami.