Bezpieczeństwo na drogach: Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków w naszej szkole

korytarzodblask

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego, nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. To ważne wydarzenie jest akcją informacyjno-edukacyjną Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, mającą na celu zachęcenie do korzystania z elementów odblaskowych, które mogą znacząco poprawić widoczność pieszych, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych.
Celem akcji jest uświadomienie, jak istotne jest noszenie odblasków na odcinkach dróg, które są całkowicie nieoświetlone lub słabo doświetlone. Elementy odblaskowe, takie jak breloczki, opaski czy kamizelki, sprawiają, że pieszy poruszający się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżających kierowców. Pomysł tej inicjatywy wywodzi się z Norwegii, a w Polsce pierwsza akcja Dnia Odblasków została przeprowadzona w 2016 roku. Uczniowie na co dzień korzystają z elementów odblaskowych, ale w tym dniu szczególnie zostało to zaakcentowane przez wszystkich. Uczniom przypomniano, że prawidłowo noszone materiały odblaskowe powinny być umieszczone w polu działania świateł pojazdu i być widoczne dla kierowców nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).
Zakończenie akcji Dnia Odblasków nie oznacza końca naszej troski o bezpieczeństwo. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby na co dzień pamiętali o noszeniu odblasków, bo to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również moda, którą warto lansować dalej. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo na drogach!
Dyrekcja, Nauczyciele SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej