Nasi pierwszoklasiści przystąpili do XVI edycji programu ogólnopolskiego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

puchatek24

Nasi pierwszoklasiści przystąpili już do XVI edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”! To kolejne pokolenie uczniów, które dzięki udziałowi w tym wyjątkowym projekcie zyska solidne przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa. Realizacja programu edukacyjnego zapewnia uczniom wiedzę i umiejętności, które pomogą im być bezpiecznymi w różnych sytuacjach.
Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń w życiu codziennym – zarówno w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, jak i podczas wypoczynku. Program bazuje na materiałach edukacyjnych opracowanych przez metodyków i psychologów, wykorzystujących techniki efektywnego uczenia się. To z pewnością ułatwi dzieciom zapamiętanie kluczowych treści dotyczących bezpieczeństwa.
Cele programu:
• Edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w szkole.
• Wypracowanie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.
• Edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.
• Zwrócenie uwagi nauczycieli i dyrektorów na konieczność edukowania dzieci w tematyce bezpieczeństwa.
• Przekazywanie treści edukacyjnych za pomocą technik szybkiego uczenia się.
Czas trwania programu: Program potrwa od 1 września 2024 roku do 30 czerwca 2025 roku.
Zasady programu: Nauczyciele klas I przeprowadzają lekcje na temat bezpieczeństwa w oparciu o materiały dostarczone drogą elektroniczną przez Organizatora Programu. Po zakończonych lekcjach o bezpieczeństwie pierwszoklasiści przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to niezwykle ważna inicjatywa, która zapewnia najmłodszym uczniom bezcenną wiedzę na temat bezpieczeństwa!
Wychowawcy klas I: Justyna Wajda, Joanna Moździerz, Aleksandra Świerczek
Koordynator programu: Małgorzata Gawlik