Próbna ewakuacja w naszej szkole – bezpieczeństwo to priorytet

ewakuacja24W naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja na wypadek pożaru oraz innych zagrożeń. Cała akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej ustalonymi procedurami. Uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek w wyznaczonym czasie, zachowując spokój i przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Regularne ćwiczenie takich sytuacji jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala wszystkim zapoznać się z procedurami ewakuacyjnymi, co w przypadku rzeczywistego zagrożenia może uratować życie. Coroczne przypominanie zasad i przeprowadzanie próbnych ewakuacji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa całej społeczności szkolnej oraz utrwalenie właściwych reakcji w sytuacjach kryzysowych.

Małgorzata Gawlik