Lekcja bezpieczeństwa w Zielonej Klasie

lekcja obezpieczestwie

Uczniowie klas 1-3 często korzystają z Zielonej Klasy, która znajduje się tuż obok naszego budynku. Tym razem odbyła się tam wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie. Dzieci, ubrane w kamizelki odblaskowe i wyposażone w znaki drogowe, zasiadły w Zielonej Klasie, aby obserwować ruch drogowy i porozmawiać o prawidłowych zachowaniach pieszych.
Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że przed pasami zawsze zatrzymujemy się i upewniamy, czy możemy bezpiecznie przejść na drugą stronę zgodnie z wierszykiem:
„Zanim na pasy postawisz nogi,
najpierw spójrz w lewo, potem na prawo,
i jeszcze raz w lewo patrz uważnie,
gdy droga wolna – idź bezpiecznie!”
Po części teoretycznej udaliśmy się na szkolne boisko, gdzie każde dziecko mogło namalować znak drogowy oraz inne przedmioty kredą. Kolorową kredę, którą otrzymaliśmy od mamy Dominika z klasy 1c, pani Katarzyny, świetnie wykorzystaliśmy podczas tej twórczej aktywności. Dziękujemy serdecznie!
Małgorzata Gawlik, Andrzej Soja, Jadwiga Miś