Zajęcia rozwijające „Drukujemy dziecięce marzenia” w klasie 1c

Środowe zajęcia z druku 3D odbyła klasa 1c pod opieką p. Justyny Wajdy. Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące nowoczesną technologię z pracą manualną. Tym razem uczniowie wykonali okulary J. Podobnie jak w bajce o Zaczarowanym Ołówku uczyliśmy się jak rysować w trzech wymiarach praktyczne gadżety oraz modele. Przedmioty narysowane długopisami 3D samoczynnie utwardzały się i stawały się w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach.

Zadziwiającą cechą tej technologii jest możliwość rysowania bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce.

Zajęcia rozwijające 3D stymulują rozwój wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz zdolności manualnych. Wykorzystywana metoda wycisza i wydłużenia czas koncentracji u dzieci.

Dzieci uczą się systematycznej pracy i realizowania coraz bardziej złożonych projektów dzięki sprzętom pozyskanym z Laboratoriów Przyszłości.

J.Wajda