Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

DEN2022

13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest
w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej
14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Wiesław Mendys, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Bober oraz emerytowani nauczyciele.
Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początku głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Anna Fido, która nakreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej stał się również okazją do wręczenia nagród. Pracownicy, którzy w ubiegłym roku szczególnie wyróżniali się swoją pracą, otrzymali nagrody Burmistrza i Dyrektora Szkoły.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z kl.4b,4d i 8a pod kierunkiem wychowawców: Danuty Kłos-Kufel, Anny Piotrowskiej i Dariusza Chrabąszcza.
O oprawę muzyczną zadbał p. Kamil Banaś. Były wiersze, piosenki oraz humorystyczna scenka z życia szkoły. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za wysoki poziom artystyczny akademii.