Światowy Dzień Czekolady

dzienczekoladyDzisiaj 12 kwietnia w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Po czym nastąpiła degustacja różnych rodzajów czekolady. Zjadły czekoladowe babeczki i kanapki z nutellą przygotowane przez panie kucharki. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień.