„School is cool” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w projekcie POWER

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 otrzymała dofinansowanie w wysokości 126 830,43 zł.
Będzie ono przeznaczone na realizację projektu, w ramach którego 11 nauczycieli tej szkoły wzbogaci swoją wiedzę na kursach językowych, metodycznych i technologiczno-informacyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i na Malcie. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2020 r., a już w październiku b.r. rozpoczęły się kursy z języka angielskiego i języka hiszpańskiego przygotowujące do wyjazdów zagranicznych.

SP2 w latach 2018 - 2020 bierze udział w Programie Operacyjnym - Wiedza, Edukacja, Rozwój, który jest realizowany na zasadach programu Erasmus+. W ramach mobilności kadry edukacji szkolnej w dniach 15 - 26 lipca 2019r. p.Anna Fido, p.Małgorzata Wódka oraz p.Diana Dyda wzięły udział w kursie językowym w Londynie, który pozwoli na realizację kolejnych etapów projektu.

A.Fido, M.Wódka, D.Dyda

¡Hola! – przygoda z językiem hiszpańskim

W ferie 2019 roku pani Aneta Garbarz, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego, uczestniczyła w kursie języka hiszpańskiego w Maladze. To przepiękne miasto położne jest w malowniczej Andaluzji w południowo-wschodniej Hiszpanii. Wyjazd zorganizowany w ramach projektu Erasmus + był bardzo owocny, nauczycieli prowadzących kurs cechował profesjonalizm, kreatywność, niesamowita energia oraz pasja do prowadzonych zajęć. Zdobyte podczas wyjazdu umiejętności językowe przyczynią się do wzbogacenia oferty edukacyjnej naszej szkoły.
¡Hasta luego!

A.Garbarz