Europejskie zabawy w świetlicy szkolnej.

europejskiezabawy

Z przyjemnością informujemy, że świetliki zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja”. Tym razem postanowiliśmy zgłębić kulturę i tradycje Włoch, czego efektem była niezwykle udane zabawy, która sprawiła wiele radości dzieciom.
Podczas naszych zajęć przygotowaliśmy typową włoską pizzę, która okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła ogromnym zainteresowaniem . Po „pysznym poczęstunku” przyszła pora na aktywność fizyczną. Zabawiliśmy się w tradycyjne włoskie gry, a zwłaszcza w Trigon, które okazały się niezwykle wciągające i pełne radosnej nastroju. Było super fajnie i sportowo, co sprawiło, że każdy z nas czuł się fantastycznie. Zapraszamy do śledzenia naszych działań!
Nauczyciele świetlicy

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dzienksiazki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie czytelnictwa u najmłodszych. Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego przez cały tydzień na zajęciach, podczas zabaw i działań poczynania były związane z książką.
Przedszkolaki obejrzały prezentację pt. "Jak powstaje książeczka?", podczas której
zapoznały się między innymi z historią i etapami powstawania książki oraz odpowiadały na zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci.
Następnie dzieci wykonywały wspólną, grupową książeczkę, projektując okładkę, ilustrując ją oraz łącząc wszystko w jedną całość. Wykonały również kolorowe zakładki.
Przekonaliśmy się, że tak naprawdę nie potrzeba dużo czasu na spotkanie z książką, wystarczy chociaż chwila w ciągu dnia, a niesie to ze sobą same korzyści, bo przecież "książka jest dobra na wszystko".

Tornado Marchewkowe w świetlicy szkolnej

tornadomarchewkowe

To był niezapomniany tydzień w świetlicy szkolnej! Wreszcie nadszedł czas, aby podsumować nasze marchewkowe przygody, a dziś zawody były absolutnie fenomenalne! Nie tylko mogliśmy cieszyć się różnorodnym sprzętem świetlicowym, ale też mieliśmy okazję wykorzystać nasze ukochane warzywo - marchewkę!
Wspaniałe warunki pogodowe sprawiły, że atmosfera była jeszcze bardziej elektryzująca. Na boisku szkolnym, w promieniach słońca, odbywały się emocjonujące wyścigi rzędów berek oraz biegi na czas. To było coś niesamowitego - dzieciaki przepełnione energią, ścigające się i dopingujące się nawzajem przy każdym kroku. To właśnie ta aktywność sprawiła, że ten tydzień był tak niezapomniany.
Nie tylko uczestniczyliśmy w zabawach, ale również czerpaliśmy z nich mnóstwo radości i uczyliśmy się, jak ważna jest zdrowa aktywność fizyczna. Nie możemy się doczekać, aby znowu spotkać się na kolejnych takich wydarzeniach!

Światowy Dzień Czekolady

dzienczekoladyDzisiaj 12 kwietnia w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Po czym nastąpiła degustacja różnych rodzajów czekolady. Zjadły czekoladowe babeczki i kanapki z nutellą przygotowane przez panie kucharki. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień.

XXI Dzień Pamięci o Holokauście

dzienpamieciW czwartek, 11 czerwca w DDK odbył się XXI Dzień Pamięci o Holokauście, w ramach którego Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego zorganizował m.in. konkurs recytatorski oraz konkurs wokalny. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice i jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w obu konkursach odniosły sukcesy - w konkursie recytatorskim, w którym brało udział aż 25 uczestników ze szkół podstawowych, Judyta Kądzielawa z klasy 7c zdobyła I miejsce, natomiast Magdalena Sytoń z klasy 8a otrzymała wyróżnienie. W konkursie wokalnym zwyciężyła Zofia Ciećko z klasy 6a, natomiast III miejsce zajęła Laura Kądzielawa z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy!