Spotkanie świetlików z magią literatury - celebracja Dnia Bibliotekarza

celebraciadniabibliotekarza

Świetliki, z okazji Dnia Bibliotekarza, odwiedziły również naszą szkolną bibliotekę i złożyły serdeczne życzenia oraz laurki naszym kochanym paniom bibliotekarkom. Ich obecność jest jak promień światła w naszym szkolnym środowisku.
Tego dnia odbyło się również inspirujące spotkanie czytelnicze w świetlicy szkolnej. Pani Danusia, nasza niezrównana bibliotekarka, podzieliła się wspaniałymi fragmentami z książek, które poruszyły nasze serca i umysły. Jej interpretacja oraz pasja do literatury sprawiły, że każdy z nas zanurzył się w magicznym świecie słów.
To wyjątkowe wydarzenie przypomniało nam, jak ważne jest czytanie książek. Literatura nie tylko rozwija naszą wyobraźnię i wzbogaca wiedzę, ale również rozwija empatię i kreatywność. Dzięki książkom możemy podróżować w czasie i przestrzeni, poznawać różnorodne kultury i punkty widzenia.
Ponadto, pani Danusia opowiedziała nam o bogactwie zbiorów bibliotecznych oraz o niezwykłym dziedzictwie, jakim są książki. Nawet Miłoszowi udało się zgadnąć, ile jest książek w naszej szkolnej bibliotece, co świadczy o naszym wspólnym zainteresowaniu literaturą i czytaniem.
Dziękujemy Jeszce raz za miło spędzony czas oraz za przypomnienie, że książka wzbogaca nasze życie i otwiera przed nami niezliczone możliwości. Niech literatura zawsze będzie naszym towarzyszem i przewodnikiem w podróży przez świat słów i idei.
Nauczyciele świetlicy