Pasowanie na Odblaskowego Świetlika

pasowanienaswietlika

W świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na Odblaskowego Świetlika. Wydarzenie to miało na celu promowanie bezpiecznych zachowań uczniów, szczególnie na drodze. Uczniowie klas I brali w nim aktywny udział, wykonując zadania z prędkością odblaskową.

Każda klasa została wyposażona w różnorodne stroje odblaskowe, które wyróżniały się między sobą. Odblaskowe czapeczki, chusteczki i kamizelki stanowiły nie tylko element stroju, ale również edukacyjne narzędzie, przypominające o ważności bycia widocznym na drodze. Pani dyrektor osobiście przyglądała się wszystkiemu z zainteresowaniem, wyrażając swoje zachwycenie wiedzą o ruchu drogowym świecących uczniów.
Podczas uroczystości każdy uczestnik złożył ślubowanie, obiecując dbać o swoje bezpieczeństwo oraz stosować się do zasad ruchu drogowego. Po spełnieniu tego symbolicznego rytuału, każdy z uczniów został uhonorowany dyplomem upamiętniającym ten ważny dzień.
Warto również podkreślić, że świetlica szkolna aktywnie wdraża swoich podopiecznych do bezpiecznych zachowań na drodze. Regularnie organizuje zajęcia edukacyjne, prelekcje dotyczące ruchu drogowego, a także różnorodne konkursy i zabawy, które poszerzają świadomość uczniów na temat bezpieczeństwa. Ponadto, na terenie szkoły tworzone są specjalne strefy odblaskowe, zachęcające do korzystania z elementów odblaskowych.
Działania podejmowane przez świetlicę mają na celu nie tylko dostarczenie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim kształtowanie praktycznych nawyków bezpiecznego poruszania się po drodze. To inicjatywy takie jak Pasowanie na Odblaskowego Świetlika stanowią doskonały przykład skutecznej edukacji, która angażuje uczniów i sprawia, że bezpieczeństwo staje się ich priorytetem.                                                                                                                                                                             Nauczyciele świetlicy