Świetliki poprzez zabawę uczą się znaków drogowych

swietliki

W trakcie ostatnich zajęć nasza grupa świetlików poświęciła czas na szlifowanie znajomości znaków drogowych. Zamiast tradycyjnych metod nauczania, postanowiliśmy wykorzystać kreatywny sposób, by uczniowie lepiej zapamiętali i zrozumieli znaczenie poszczególnych oznaczeń drogowych. Wybranym narzędziem okazały się puzzle ze znakami drogowymi, które sprawiły, że nauka stała się nie tylko edukacyjną, ale również przyjemną przygodą.
Naszym celem było nie tylko utrwalenie znaków, ale także omówienie ich znaczenia oraz jak należy się zachować, gdy je zauważamy na drodze. Puzzle ze znakami drogowymi okazały się doskonałym narzędziem, umożliwiającym interaktywne uczenie się poprzez zabawę. Każde dziecko miało okazję skonstruować pełny obrazek, łącząc poszczególne fragmenty i jednocześnie przypominając sobie, jakie reguły i informacje niesie ze sobą dany znak.
Podczas rozwiązywania puzzli szczegółowo omawialiśmy znaczenie każdego znaku drogowego. Dzieci miały okazję zadawać pytania, dzięki czemu mogły lepiej zrozumieć, dlaczego pewne oznaczenia są istotne na drodze. W trakcie dyskusji podkreślaliśmy również, jakie są konsekwencje niewłaściwego zignorowania lub niewłaściwego zinterpretowania znaków drogowych.
                                                                                                                                               Nauczyciele świetlicy