„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

tirek

17 października 2024 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wyjątkowej lekcji bezpieczeństwa pt. "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Zajęcia poprowadził pan Jerzy Mika, Kierownik oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.
Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, dowiedziały się, jak ważne są elementy odblaskowe oraz jak należy zachowywać się podczas wycieczek. Krokodylek Tirek szczegółowo wyjaśnił, jak prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją była prezentacja pracy Inspekcji Transportu Drogowego – dzieci mogły zobaczyć mundury oraz wyposażenie inspektora, a także z bliska obejrzeć samochód ITD.
Na zakończenie, za przybycie oraz owocną współpracę z naszą szkołą, podziękowania panu Jerzemu Mice w imieniu całej społeczności szkolnej wręczyła wicedyrektor Małgorzata Wódka. Szczególne podziękowania skierowano również do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, które umożliwiło dzieciom nie tylko zdobycie wiedzy, ale i rozwinięcie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.
Wszyscy uczestnicy, w liczbie ponad 230 osób, otrzymali odblaskowe opaski z wizerunkiem Krokodylka Tirka. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają te cenne wskazówki i będą je stosować zarówno na drodze, jak i podczas codziennych zabaw.
Małgorzata Gawlik, Renata Klimek