den24

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która zgromadziła całą społeczność szkolną, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczyli m.in. Zastępca Burmistrza Pan Stanisław Ryczek, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Józefa Borowska-Marciniak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Anna Jastrzębiec-Witowska, emerytowani nauczyciele SP 2, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania zebranych gości przez prowadzących wydarzenie uczniów. Słowo wstępne wygłosiła Dyrektor Anna Fido, która podkreśliła znaczenie pracy nauczycieli i wychowawców, dziękując za ich codzienne zaangażowanie i poświęcenie na rzecz młodego pokolenia.
Następnie głos zabrał Pan Stanisław Ryczek, który wręczył nagrody Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dla wyróżniających się nauczycieli. Nagrodzeni zostali: p. dyrektor Anna Fido, p. Klara Wąż, p. Zbigniew Soja, p. Bernadetta Pikul oraz p. Małgorzata Gawlik - za wybitne osiągnięcia, kreatywność oraz oddanie swojej pracy.
Po wręczeniu nagród Burmistrza, nastąpiło wręczenie wyróżnień przez Dyrektora szkoły. Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali: p. Małgorzata Wódka, p. Agnieszka Kruczała, p. Bożena Soja, p. Kamil Banaś, p. Paweł Mikos, p. Wioletta Koszek, p. Renata Klimek, p. Anna Ciombor, p. Diana Dyda, p. Ewa Kmieć, p. Konrad Wajda, p. Danuta Kłos-Kufel, p. Dariusz Chrabąszcz, p. Andrzej Soja, p. Anna Krawczyk oraz p. Aleksandra Czerwony.
Pracownicy administracyjni i obsługi szkoły, którzy swoją postawą i zaangażowaniem przyczyniają się do budowania przyjaznej atmosfery w szkole, również zostali nagrodzeni.
Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za codzienną współpracę i poświęcenie dla dobra całej społeczności szkolnej.
Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów. W programie znalazły się występy muzyczne, recytacje wierszy oraz krótkie przedstawienie teatralne, które w humorystyczny sposób ukazywało codzienne wyzwania szkolne. Całość wydarzenia została przyjęta z wielkim entuzjazmem i owacjami przez zgromadzonych.
Na zakończenie akademii Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w uroczystości, życząc nauczycielom dalszych sukcesów zawodowych, a uczniom zapału do nauki.