Zajęcia rozwijające "Świat sztucznej inteligencji"

swiatsztucznejinteligencjiodblask

Na zajęciach rozwijających „Świat sztucznej inteligencji” uczniowie naszej szkoły mieli okazję połączyć zdobytą wcześniej wiedzę z praktycznym działaniem, tworząc spoty reklamowe o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (BRD). W ramach tych zajęć, dołączyliśmy do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest promowanie noszenia odblasków i zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze.
Nasi uczniowie, pełni pomysłów i zapału, wykorzystali nowoczesne narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak Lumen5 oraz ChatGPT. Lumen5 umożliwił im przekształcenie tekstów w atrakcyjne wizualnie filmiki, a ChatGPT pomógł w tworzeniu kreatywnych scenariuszy, które później zamienili w dynamiczne spoty promujące bezpieczne zachowania na drodze.
Efekty ich pracy były imponujące! Dzięki zaangażowaniu uczniów, powstały nie tylko profesjonalne spoty, ale również krótkie filmy, które w ciekawy sposób podkreślają, jak ważne jest noszenie odblasków i dbanie o bezpieczeństwo – szczególnie po zmroku.
Zajęcia te nie tylko rozwinęły umiejętności technologiczne uczniów, ale także pokazały, jak nowoczesna technologia może wspierać ważne kampanie społeczne.
Justyna Wajda