„Nasze tradycje i zwyczaje” – innowacja pedagogiczna dla uczniów z Ukrainy realizowana we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej

naszetradycjeizwyczaje

Podstawowym założeniem innowacji jest wykorzystanie tradycji i zwyczajów świątecznych jako narzędzia do poznawania języka, kultury i wartości a co za tym idzie lepszego, wzajemnego zrozumienia się. Projekt stawia na rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez różnorodne działania artystyczne. Celem projektu jest wzmacnianie chęci poznawania i uczestnictwa w polskiej kulturze, poznanie kreatywnych technik rękodzieła, usprawnianie zdolności manualnych, nauka tworzenia projektów graficznych z wykorzystaniem aplikacji canva. Zajęcia realizowane będą w dwóch grupach wiekowych: przedszkole i klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Pierwsze zajęcia odbyły się 18 grudnia dla kl. 4-8 , 19 grudnia dla kl.1-3. Spotkanie poprowadziła pani Agata Obara - Giera, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzieci wykonały piękne wianki na drzwi.