Światowy Dzień bez papierosa

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.   W naszej szkole tegoroczny Światowy Dzień Bez Papierosa przebiegł pod hasłem edukacji. Szkolne koło PCK  prowadzone przez p. M. Gawlik  każdej klasie  przekazało ulotki, zawierające informację o zgubnym wpływie palenia papierosów na nasze zdrowie, a na korytarzu powstała gazetka z prac plastycznych wykonanych przez uczniów.  Koszulki z napisem "Nie palę"   - nie tylko w tym dniu -   dumnie nosili uczniowie klas starszych ale i najmłodszych.  Czy palacze podejmą światowe wyzwanie i uwolnią się od tytoniu choć na jeden dzień - bardzo im tego życzymy.

SK PCK