Wycieczka klasy 2a i 2b

23 maja uczniowie klas 2 a i 2 b pod opieką swoich wychowawców R. Nadolskiej  i M. Panek- Sojka oraz n-la p. E.Kmieć, wzięli udział w klasowej wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku ,,Borek’’.
      Po wielodniowych chłodnych i deszczowych dniach, dzień 23 maja powitał dzieci piękną pogodą. Słoneczna aura sprzyjała wielu atrakcjom, wśród nich najwięcej emocji wzbudziły zajęcia edukacyjne ,, Niezwykła podróż solnym szlakiem”, którym w średniowieczu kupcy transportowali sól. Nauce towarzyszyła zabawa. W kopalni ,, górnicy – uczniowie” szukali zaginionej lampy. W murach obronnych miasta został ukryty skarb, w szybie wydobywczym przyrządy i narzędzia, którymi posługiwali się górnicy podczas prac. Statkiem i tratwą dzieci transportowały do Gdańska sól. Niemało wrażeń dostarczył uczniom pobyt w osadzie górniczej, gdzie czekało na nich kolejne zadanie do wykonania, zamek żupny, labirynt oraz spotkanie ze zwierzętami w mini ZOO.
      Był też czas na posiłek, pyszne kiełbaski i lody, a także na zajęcia rekreacyjno-sportowe. Chłopcy rozegrali emocjonujący mecz, którym kibicowały oczywiście dziewczynki.
      Późnym popołudniem zadowoleni, opaleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do domu.
Dziękujemy rodzicom, którzy w tym dniu byli razem z nami: p. A. Kogut, p. S. Anioł, p. E. Rzeszuto oraz tatusiom p.P. Wójcikowi i p. B. Jaworskiemu.

R.Nadolska, M.Panek-Sojka