Programowanie na dużym ekranie klasy Ie

Nasza szkoła już od kilku lat jest wyposażona w tablicę interaktywną, która znajduje się obecnie w sali multimedialnej. W ubiegły czwartek, 31 marca uczniowie klasy Ie wraz z p. Justyną Wójtowicz korzystali z tablicy podczas dodatkowych zajęć nauki programowania.
Umiejętne wykorzystanie interaktywnej tablicy pozytywnie nastawia uczniów do danego tematu, przedmiotu nauczania. Praca na lekcjach z tablicą interaktywną to nie tylko oszczędność czasu i wysiłku, ale również przyjemność dla uczniów. Wzmaga, bowiem ich aktywność, wzbudza zaciekawienie i zaangażowane, motywuje do pracy i wysiłku. Poza tym ułatwia pełny, bezpośredni udział w lekcjach wszystkim uczniom, a zajęcia zyskują na atrakcyjności. W dobie komputerów jest to również bardzo istotne.

J. Wójtowicz