Świetliki świętowały 90. urodziny Kubusia

12 października 2016 r. Świetliki świętowały dzień bohatera literatury dziecięcej, stworzonego przez brytyjskiego pisarza A.A. Milnea – wszystkim świetnie znanego, Kubusia Puchatka. Pierwsza książka o Kubusiu wydana została 14 października 1926 roku. My jako świetlica Puchatka nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia. Zaprosiliśmy uczniów klas I - III do wykonania kartek urodzinowych, a sami rozwiązywaliśmy Kubusiową krzyżówkę, po której przyszedł czas na czytanie przygód misia o małym rozumku. Czytanie rozpoczęła Ewunia, która dla poniesienia rangi swojego zadania, założyła strój Kubusia. Kto był ten wie, że bawiliśmy się świetnie. Każdy chciał mieć zdjęcie ze solenizantem. Przy rozwiązywaniu zagadek dzieci wykazały się doskonałą znajomością każdej z postaci. Po odśpiewaniu „sto lat” Świetliki pokolorowały Kubusia i przygotowały wystawę urodzinową.

M. Gawlik, T. Giza