Tajniki Maszyny do Szycia na SK „Magiczne nitki”

nitki23

Kolejna grupa uczniów miała okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których głównym celem było zapoznanie się z budową maszyny do szycia oraz przeprowadzenie pierwszych kroków w zakładaniu nici. Warsztaty odbyły się w pracowni gospodarstwa domowego. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obserwowali maszyny do szycia, zdumieni ich skomplikowaną budową i licznymi funkcjami. Wyjaśnione zostały także zasady, jak prawidłowo obsługiwać poszczególne elementy i jakie bezpiecznie korzystać z maszyny do szycia. Następnie uczniowie przystąpili do praktyki, zakładając nici do szycia. Okazało się, że mimo pozornie prostego zadania, pierwsze kroki w tej dziedzinie mogą być dość wymagające. Uczniowie musieli nauczyć się prawidłowo nawijać nitkę na szpulę, korzystać z nici górnej i dolnej. W trakcie warsztatów przeważała atmosfera zaangażowania i wzajemnej pomocy. Uczniowie wymieniali się doświadczeniami, udzielając sobie nawzajem wskazówek dotyczących technik obsługi maszyny. Okazało się, że motto „praktyka czyni mistrza” idealnie odzwierciedlało proces nauki zakładania nitki do szycia.
                                                                                                                                             M. Gawlik