Dzień Książki

swietlicamajŚwietliki w ramach innowacji obchodziły Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada corocznie 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Ma ono na celu upowszechnianie i wspieranie czytania książek zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci. W tym dniu świetliki czytały wiersze i opowiadania swoim młodszym kolegom i koleżankom. Bawiły się w kalambury przedstawiające postacie ze znanych bajek. Każdy kto tylko chciał, mógł wykonać pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pod hasłem “Okładka do ulubionej ksiązki”. Brawo dla projektantów!!!. Zachęcamy do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej, bo czytanie jest niezwykle ważne dla naszego rozwoju.

M.Gawlik,J.Miś