Świetlicowy Dzień Kota

kotW świetlicy szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto - „Światowy Dzień Kota.”. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W tym dniu przybliżyliśmy dzieciom historię kotów oraz zwróciliśmy uwagę ich znaczenie kotów w życiu człowieka. Świetliki z zainteresowaniem oglądały różne książki o kotkach, przyniesione ze szkolnej biblioteki. Później przyszła pora na różnorodne zadania tj. dorysowywanie kotkowi uszu, oczu, pyszczka ale z zasłoniętymi oczami, kotek łapie myszkę, śpiewanie kocich piosenek, rysowanie kotków, wykonanie kocich masek. Dbajmy o koty nie tylko od święta.

M.Gawlik,J.Miś