Zakończenie półkolonii letniej Kogel-mogel

Jak ten czas szybko leci- piątek – 27.07-
był ostatnim dniem półkolonii, drugiego turnusu.

Na „dzień dobry” dzieci uczestniczyły
w zajęciach karate, które były prowadzone
w j.angielskim, następnie udaliśmy się do Urzędu Miejskiego by odwiedzić Pana Burmistrza. Nie zabrakło także warsztatów florystycznych.

Ostanie dwa tygodnie były pełne wrażeń
i emocji. W czasie trwania półkolonii poznaliśmy nowych kolegów i nowe koleżanki, nie tylko z Dąbrowy Tarnowskiej i okolicy ale i zza granicy: Irlandii, Kanady i ze Stanów Zjednoczonych- jednym słowem było międzynarodowo. Podczas zajęć zamieniliśmy naszą salę w akwarium i góry, byliśmy historykami- braliśmy udział w zajęciach
z cyklu „Wakacje z historią - Na 100 Niepodległa”; dziennikarzami-można nas było oglądać w telewizji; ogrodnikami- szklanych doniczek; piekarzami w Gruszowskim Domu chleba „ Od ziarenka do bochenka”; cukiernikami pysznych czekoladowych muf finek; informatykami-programowaliśmy razem z robotami Dash i Dot i artystami - wyrabialiśmy „cuda z bibuły i masy solnej; uczyliśmy się języków obcych oraz spędzaliśmy czas na sportowo, był: mecz piłki nożnej i unihokeja, basen, park trampolin, zabawy z chustą KLANZY, kręgle oraz turystami -wyjeżdżaliśmy na wycieczki. Widzicie sami nie było miejsca na nudę.

Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie zasady zachowania podczas wycieczek pieszych i autokarowych. W ramach podsumowania i przypomnienia wiadomości na temat bezpieczeństwa Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny z Dąbrowy Tarnowskiej przeprowadził konkurs pt.” BEZPIECZNE WAKACJE”.

Dziś chciałoby się zaśpiewać „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas...”. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy tworzyli cudowną atmosferę kolonijnych dni: - głównemu organizatorowi półkolonii – Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztofowi Kaczmarskiemu oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej ne 2 p. Annie Fido- wychowawczyniom- p. Małgorzacie Gawlik, p. Agnieszce Deszcz, p. Justynie Wajda, p. Annie Krawczyk, naszej półkolonijnej „szefowej kuchni” p. Urszuli Dudajek i jej pomocnicy p. Marcie Wybraniec oraz
p. intendentce Dorocie Gruszka ,kierowcy półkolonijnego wesołego autobusu- p. Mariuszowi Kopeć oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby nasz wypoczynek się udał. Dziękujemy!

J.Wajda, A.Krawczyk