Uroczystość "Pasowania na świetlika"

Zgodnie z tradycją Świetlicy, znajdującej się murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się kolejne pasowanie na „Świetlika”.

Uroczystość „Pasowania na Świetlika”, miała miejsce 18 listopada, a poprowadziła ją p. Małgorzata Gawlik. Aby dołączyć do gromady świetlicowej, pierwszoklasiści w obecności starszych kolegów, wychowawców klasowych i wicedyrektor szkoły p. Małgorzaty Wódki, musieli zaliczyć przygotowane specjalnie na tą okazję zadania na szóstkę. Oj, działo się. Była krzyżówka obrazkowa, zagadki, zabawy z balonami , "prawda czy plotka" i zabawy muzyczne.

Po przyznaniu przez p. Dyrektor, iż Świetliki zdały test celująco, złożyli uroczystą przysięgę. Następnie, po ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany przy pomocy czarodziejskiej różdżki, a także każdy uczestnik otrzymał pamiątkę. Zebrane Świetliki i zaproszeni goście wysłuchali, również krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez starsze Świetliki.

Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Świetliczka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Od tej chwili, czeka ich mnóstwo zadań z zakresu kreatywności, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w grupie, co wymaga od niektórych dzieci szczególnej mobilizacji, ale jesteśmy pewni, że nie ominie ich dobra zabawa.

M. Gawlik, T. Giza, K. Banaś