^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Sukces naszego ucznia w konkursie chemicznym

Uczeń klasy 8b Karol Łużecki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Chemicznego!! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

konkurschemiczny

 

Popołudniowa przygoda z klockami

klockiKLOCKI

Świetliki uwielbiają tworzyć coś z klocków, co było widoczne podczas popołudniowych zajęć. Chłopcy, pełni sprytu i pomysłowości, tworzyli budowle, maszyny oraz inne kreatywne przedmioty. Ich wyobraźnia jest naprawdę ogromna, co widać w ich fantastycznych pomysłach i realizacjach.
Kreatywność odgrywa kluczową rolę w rozwoju umysłowym dzieci, a świetliki doskonale rozwijają tę cechę, angażując się w różnorodne aktywności twórcze. Spędzanie czasu na świetlicy staje się nie tylko rozrywką, ale również ciekawą przygodą, podczas której dzieci rozwijają umiejętność współpracy oraz wyobraźnię.
Nauczyciele świetlicy

KOLOROWE DNI ZDROWIA - czerwony

czerwony

09 stycznia 2024 r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole KOLOROWE DNI ZDROWIA. Tym razem bohaterem był kolor czerwony. Uczniowie nie zawiedli i przynieśli ze sobą owoce, warzywa i napoje o tej barwie a także ubrali się na czerwono. Celem akcji jest popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia, uświadomienie dzieciom jak bardzo ważne jest racjonalne odżywianie się oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. We wspólnej zabawie wzięły udział wszystkie klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami. Był to bardzo radosny dzień, pełen emocji i pozytywnej energii.
Wychowawcy klas I-III

Witajcie w krainie nauki i zabawy

dzienotwarty

“Mamo! Tu jest super” (Zuzia, lat 6), “Podoba mi się w tej szkole” (Grześ, lat 6 ) “Chcę się tu uczyć” (Maciek, lat “prawie” 7 ) - te pełne entuzjazmu wypowiedzi mogą oznaczać tylko jedno - Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, podczas którego przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć zaplecze dydaktyczne, sale lekcyjne, poznać nauczycieli, koleżanki i kolegów ze starszych klas, delektować się zdrowymi przekąskami oraz rozwijać swoje zainteresowania w specjalnie na ten dzień przygotowanych krainach tematycznych.
W tym roku rozśpiewany magiczny Pociąg Dwójki zabrał przedszkolaków do Kubusiowych Łamigłówek w domu Krzysia, krainy matematycznej i informatycznej, krainy zdrowego odżywiania, stacji poliglotów, stacji sportu, stacji Pizzerinek, stacji majsterkowania, stacji gier planszowych, stacji białej i zielonej szkoły, stacji magicznych nitek, stacji “Gotuj z pasją”, stacji prawdziwych pisaków 3D oraz krainy relaksu, odpoczynku i wyciszenia. Sześciolatki w wielkim skupieniu obejrzały pokaz tańca współczesnego oraz wysłuchały piosenek śpiewanych przez członków Szkolnego Kółka Muzycznego.
Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników tego wyjątkowego wydarzenia cieszyła się możliwość “spotkania” Mikołaja Kopernika, w którego rolę wcielił się jeden z uczniów klas starszych. Postać Patrona dąbrowskiej “Dwójki” przypomina nam, że wiara we własne marzenia, wytrwałość w dążeniu do celu, poszukiwanie prawdy oraz umiłowanie mądrości stanowią fundament, na którym wznoszą się mury Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, do których serdecznie wszystkich zapraszamy!

Walentynki w oddziałach przedszkolnych

walentynkiOPNasze przedszkolaki świętowały dzisiaj Walentynki. Z tej okazji każda dziewczynka i każdy chłopczyk przyszli ubrani w odcienie czerwieni. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta oraz Świetego Walentego, patrona zakochanych. Dzisiejszy dzień wypełniony był różnymi aktywnościami po brzegi, rozwiązywaliśmy rozmaite zadania i układanki, a na koniec niektóre dzieci wręczyły sobie własnoręcznie przygotowane kartki i liściki, a każdy przedszkolak dostał walentynkowy słodki upominek.

Galeria

Walentynki w świetlicy z słodką nagrodą

walentynkiswietlica

Choć Walentynki są za kilka dni, to świetliki już uczciły to święto przygotowując Gazetkę Walentynkową. Wykonały taniec walentynkowy, świetnie się bawiły, a dla najlepszych tancerzy czekała słodka nagroda. Tradycja tego dnia, pełna romantyzmu i serdeczności, została uświetniona czerwonymi sercami, balonami i dekoracjami. Każdy detal nawiązywał do miłości i przyjaźni, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Nauczyciele świetlicy

Szkoła wspiera zwierzęta bezdomne w ramach akcji charytatywnej „Nie bądź obojętny! Zima puka!”

zimapuka

Dziś, w ramach szkolnej akcji „Nie bądź obojętny! Zima puka!”, została przekazana karma dla podopiecznych domu tymczasowego „Pies i Kot na Manowcach”. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie. To właśnie dzięki waszej hojności możemy zapewnić potrzebującym zwierzakom odpowiednie wyżywienie i opiekę.
Warto pamiętać, że potrzeby kotów i psów bezdomnych są ogromne, zwłaszcza zimą, gdy warunki atmosferyczne stają się bardziej surowe. Każda forma pomocy, czy to w postaci karmy, akcesoriów czy czasu poświęconego na wolontariat, ma ogromne znaczenie dla tych zwierząt. Dzięki takiej pomocy mogą one czuć się bezpieczniej i znaleźć siłę do przetrwania, zanim trafią do swojego nowego, kochającego domu. Dlatego będziemy kontynuować podejmowane przez naszą szkołę działania charytatywne na rzecz zwierząt potrzebujących, ponieważ każda pomoc się liczy.

Aktywna przerwa

aktywnaprzerwa

W listopadzie w ramach realizacji aktywnej przerwy rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe „dzikich drużyn” w piłce siatkowej. Zwycięzca, zgodnie z wynikami tabel grupowych został wyłoniony do końca stycznia. Rozgrywki wygrały dziewczyny z klasy 6a, II miejsce zajęła drużyna dziewczyn z klasy 7c, III miejsce chłopcy z klasy 5a. Najlepszą zawodniczką rozgrywek została Emilia Mosio z klasy 7c.
Gratulujemy zwycięzcom !!!!
Wszystkim uczestnikom rywalizacji i kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i świetną zabawę podczas „aktywnej przerwy”.

Bal Karnawałowy Oddziałach Przedszkolnych 2024

karnawałOPBal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 08.02.2024r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca Po tańcach czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, w tym dniu świętowały pączki i donaty z okazji Tłustego Czwartku. To był wyjątkowy dzień.

Galeria

Apel wychowawczy

IsemestrW środę, 7 lutego odbył się apel wychowawczy, na którym Pani Dyrektor podsumowała pracę uczniów w I półroczu oraz rozdała nagrody w konkursie o tytuł „Szkolnego Mistrza savoir - vivru” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. W kategorii klas I - III pierwsze miejsce ax aequo zajęli: Zuzanna Wszół z kl. 3b oraz Aleksy Reichert z kl. 2b, drugie miejsce ax aequo zajęli: Oliwia Bałut oraz Miłosz Wałaszek z kl. 2b. W kategorii klas IV - VIII zwyciężyła Zosia Dojka z kl. 8a, drugie miejsce zajęła Daniela Bogacz z kl. 7c, natomiast trzecie miejsce - Hania Budzyń z kl. 7c. Gratulujemy!

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.