^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Spotkanie z Mikołajem w Kopalni Soli w Bochni

bochnia22

2 grudnia 2022r. uczniowie klas 1a, 1b,1c wzięli udział w wycieczce do zabytkowej Kopalni Soli w Bochni.
Po spotkaniu z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem Campi. Dzięki udostępnionej nam Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter swoistej podróży w czasie. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza.
Atrakcją naszego pobytu w kopalni było spotkanie z Mikołajem.
Pan przewodnik zaprowadził nas do Św. Mikołaja, który oczekiwał na dzieciaki. Dzieci zostały obdarowane prezentami.
Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg.
Czas szybko minął i przyszła pora wyjazdu na powierzchnię. Z zakupionymi „ solnymi” pamiątkami, windami wyjechaliśmy na górę, gdzie uczniowie pożegnali się z przewodnikiem tradycyjnym „Szczęść Boże”.
Pobyt w kopalni okazał się dla uczniów niezwykłą przygodą, ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń.
J.Wajda, T.Giza, J.Wróbel, K.Banaś

Świetliki poznają francuski przysmak

francuskiprzysmakŚwietliki w swojej podróży po Francji dotarły do stacji „francuskie jedzenie”. Każdy, kto zwiedza Francję odwiedza Paryż, widzi Wieżę Eiffla, czy budynek Luwru nie może jednak zapomnieć o jedzeniu. Francja to nie tylko żabie udka czy ślimaki, ale i coś słodkiego. Tak, tak właśnie przygotowane przez świetlików francuskie rogaliki to ulubiony deser Francuzów podawany podczas śniadania. Nasz też!!! Po Francji podróżujemy w ramach innowacji pedagogicznej „Europa i ja”.

Galeria

M.Gawlik

Piernikowe zdobienia w klasie 2a

piernikowezdoboeniaPrzedświąteczny czas kojarzy się nam z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. Nie mogło tego zabraknąć w klasie 2a. Na stołach pojawiły się pisaki cukrowe, lukier oraz kolorowa posypka. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Praca zakończyła się degustacją słodkości. Pierniczki wszystkim bardzo smakowały i każdy z dumą zabrał je do domu.

Galeria

”Bałwanki” na SKK „Gotuj z pasją”

balwankiKruche ciasteczka są nie tylko niesamowicie pyszne, ale i super proste do zrobienia. Wystarczy zagnieść razem wszystkie składniki na ciasto kruche i przystroić. Dziewczynki z SKK „Gotuj z pasją” dekoracją nawiązały do pory roku i powstały lukrowe bałwanki.

Galeria

M.Gawlik

Dzień Górnika

dziengornikaDzieci na świetlicy zapoznały się z postacią Górnika oraz znaczeniem jego pracy. Każdy zrobił godło górnicze. W Teatrzyki Kamishibai obejrzeliśmy "Legendę o Skarbniku".

Galeria

A.Augustyńska, J.Wróbel

Mknie po torach pociąg po Francji

pociagdofrancjiW kolejnej świetlicowej podróży po Francji zatrzymaliśmy się na stacji” „Słownik obrazkowy”. Świetliki wybrały ten środek lokomocji ze względu na szybki sposób przemieszczania się na terenie Francji. Bez problemu dotarliśmy nie tylko do dużych, będących ważnym punktem na kulturalnej mapie kraju miast: Paryża, Lyonu, Marsylii czy Nicei, lecz także do mniejszych, często niezwykle urokliwych miasteczek i wsi. Na stacji „słownik obrazkowy” kolejny raz mieliśmy okazję współpracować ze sobą, razem wykonać prace plastyczne, a przy tym świetnie się bawić. Świetliki miały za zadanie wykonać obrazkowy słownik języka francuskiego, w którym znalazła się forma pisana słowa oraz jego wizualizacja dowolną techniką i w dowolnej formie. Brawo świetliki!

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.