^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

"Manuale zdalne, czyli pomysły na domową kwarantannę"

W Internecie można znaleźć bardzo ciekawe pomysły na zabicie dziecięcej nudy. Oto jeden z tych, które nam się szczególnie spodobały. Może ktoś z Rodziców jeszcze tego nie widział? Wspólnie zabijamy potwora zwanego Nudą i tworzymy lepsze światy!

LINK

S.Bator

„SKGP „Graciarnia” zdalnie,….. ale działa!”

Wirus szaleje po świecie, a my - wspólnie walczymy z nim nie wychodząc z domu! Bo wiemy, że to najlepsza broń przeciwko korona-wirusowi. Tymczasem opiekunowie Szkolnego Klubu Planszowego wcale nie ulegli kwarantannowemu marazmowi – wykorzystują kwarantannę, aby szkolić się i przygotowywać do działania. Kiedy już zły wirus zostanie ostatecznie pokonany, wrócimy za nasze zielony stoły! Już dziś możemy śmiało zapowiedzieć arcyciekawy tytuł, w który z pewnością będą chcieli zagrać nasi uczniowie. W tygodniu rozegrana została próbna partia nowego tytułu z serii Pandemic – Upadek Rzymu od firmy Rebel. Produkt oparty jest na słynnej serii Pandemic, gdzie gracze wspólnie, czyli w pełnej kooperacji walczą przeciwko epidemii ogarniającej cały świat! Cos nam to przypomina? Jednak współprowadzący klub historyk nie byłby sobą gdyby motyw medyczny nie był jednak w swoisty sposób zamieniony na historyczny – stąd wybór tytułu dotyczącego Starożytnego Rzymu! Jak wygląda gra, można zobaczyć na załączonych zdjęciach – zapraszamy do opisu!
U szczytu swej potęgi Cesarstwo Rzymskie składało się z terytoriów o łącznej powierzchni ponad pięciu milionów kilometrów kwadratowych. W jego granicach żyło ponad sto milionów ludzi, a na przestrzeni wieków jego uczeni doprowadzili do prawdziwych przełomów w dziedzinie inżynierii, architektury, nauki, sztuki i literatury. W V wieku Cesarstwo straciło stabilność i powoli chyliło się ku upadkowi, z którego miało się już nigdy nie podnieść...
Uczestnicy gry Pandemic Upadek Rzymu jednoczą się, by wspólnie pokonać ważne zagrożenie – plemiona germańskie, które najeżdżają Cesarstwo Rzymskie. Wspólnie musicie doprowadzić do ich wyeliminowania lub zawarcia sojuszu, zanim intruzi rozprzestrzenią się po kraju lub opanują Rzym.
Na czym to polega?
Każdy z graczy otrzymuje kartę postaci z unikalną zdolnością, dającą określony bonus podczas rozgrywki.
Na stół wykładana jest mapa Cesarstwa Rzymskiego. Podczas gry w różnych jej obszarach będą się pojawiali barbarzyńcy – naszym zadaniem jest ich eliminowanie.
Podczas swojej tury gracze mogą przemieszczać się po planszy, umacniać pozycje miast, rekrutować legionistów tam, gdzie występuje większe zagrożenie, a także zawierać sojusze z wrogimi plemionami.
Naszym celem jest wyeliminowanie wszystkich pięciu plemion atakujących Rzym. Aby to osiągnąć musimy zawrzeć z danym najeźdźcą przymierze lub całkowicie usunąć jego przedstawicieli z planszy.
Dlaczego można pokochać tę grę?
Choć oparty na mechanizmie znanym z Pandemii, Upadek Rzymu dostarcza zupełnie innych wrażeń. Wprowadzone modyfikacje zasad, spójny styl graficzny oraz dodatkowe elementy sprawiają, że gra ma niepowtarzalny klimat. Ponadto jest to gra w pełni kooperacyjna. Oznacza to, że gracze mają wspólny cel i współpracują, aby go osiągnąć, walcząc przeciwko mechanizmowi gry. Wygrać mogą wyłącznie wszyscy razem.
Oprócz wariantu podstawowego, w instrukcji znajdziemy modyfikacje umożliwiające podniesienie poziomu trudności. Dzięki temu gra pozostaje wyzwaniem nawet po wielu rozegranych partiach.
Jest to jedna z tych propozycji, które potrafią pochłonąć na kilka godzin, nauczyć współpracy, dostarczyć ogromu dobrej zabawy, wyćwiczyć umysł podczas przyswajania trudnej instrukcji i podczas samej rozgrywki gdy trzeba podejmować wybory przybliżające nas do zwycięstwa oraz mimowolnie – wpoić sporą dawkę historycznej wiedzy. Gra na szóstkę z plusem! Mamy nadzieję, że po powrocie z kwarantanny uczniowie naszej szkoły będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywce!

Galeria

S.Bator

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.