^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Informacja

Szanowni Rodzice.
19 lutego będziemy obchodzić Jubileusz 90 –lecia utworzenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 50-lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Pragniemy, w czasie przygotowań do tej uroczystości odtworzyć dawną salę lekcyjną, a w niej m. in. „Ścianę wspomnień”, na której umieścimy najcenniejsze zdjęcia (ksera/duplikaty zdjęć) i informacje z życia uczniów i pracowników szkoły z dawnych lat. Intencją naszych działań jest nie tylko podtrzymywanie tradycji szkoły, ale także przedstawienie „historii mniej znanej” z dawnych lat szkoły, integracja absolwentów i nauczycieli, ze wzruszeniem i sympatią wspominających lata szkolne.
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie nam wartościowych dla Państwa, czy też Waszych Rodziców – absolwentów SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zdjęć z dawnych lat szkolnych (mogą być też zdjęcia w wersji cyfrowej – „zdjęcie zdjęcia”), pamiątek, zapisków, zeszytów, itp., które będziemy mogli wykorzystać.
Zachęcamy też do pisania wspomnień związanych z nauką w szkole i przesyłanie ich do końca stycznia 2022 roku drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub doręczenie osobiście do sekretariatu szkoły.
Serdecznie dziękujemy za wszelką współpracę.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „JUBILEUSZ MOJEJ SZKOŁY”.

kopernik konkurs2022

W ramach obchodów 50-lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika oraz 90-lecia utworzenia szkoły uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „JUBILEUSZ MOJEJ SZKOŁY”. Kreatywność, innowacyjność i pracowitość wszystkich uczestników spowodowała niemałe kłopoty komisji konkursowej. Oto lista zwycięzców i wyróżnionych:
Klasy I –III
I miejsce: Maksymilian Kazek (3c) i Wiktor Burzawa (kl.3c)
II miejsce: Izabela Czupryna (3d) i Wiktor Wąż (3c)
III miejsce: Tymon Kupiec (3d), Ksawery Bator (3c) i Dawid Leżoń (3d).
Wyróżnienia: Julia Wierzbicka (3c), Szymon Knapik (3c), Lena Loraj (3a), Wiktor Talanda (3c), Aleksander Bator (3c), Gloria Pikul (3c), Katarzyna Galus (3b).
Klasy IV – VII
I miejsce: Agnieszka Forgiel (4b), Tymoteusz Piekielniak (6a), Emilia Chłosta (7b), Maksymilian Morawiec (5b), Maksymilian Ostręga (7a)
II miejsce: Sebastian Krawczyk (5a), Igor Pikul (7a), Ignacy Motyka(7c), Emilia Lewandowska (7a), Wiktoria Pieprz (7c), Maria Czupryna (7d)
III miejsce: Michał Skrzyniarz (7e), Ilona Budzyna (7a), Zofia Ciećko (4a), Wiktor Szkoda(4c), Piotr Chrabąszcz (7a), Hanna Ćwierz (5a).
Wyróżnienia: Aleksandra Głuszek (4a), Julia Kułaga (7a), Paweł Surowiec (7e), Kamila Minorczyk (5a), Wojciech Panek (7d), Weronika Grabka (6a), Leonia Chrościńska( 7e), Amelia Miłkoś (7a), Michalina Merchut (5a).
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Koszuli – świetlica szkolna

dzienkoszuli13 stycznia był wyjątkowym dniem w naszej świetlicy, bo obchodzilismy “Dzień koszuli”. Jest to uniwersalny element męskiej i damskiej garderoby, który ma swoje święto właśnie w styczniu. Koszula to ponadczasowy element ubrania, poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Tak świetliki świętowały Międzynarodowy Dzień Koszuli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria

M.Gawlik

Historia bliżej nas.

kopernik test wiedzy13 stycznia 2022 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o szkole. Zmagania stanowiły motywację do zagłębienia się w historię nie tylko świata czy Polski, ale właśnie swojego najbliższego otoczenia. Relacje i archiwalne podania z niemal dziewięciu dekad istnienia szkoły, wzbudziły w uczestnikach niezwykłą ciekawość. Zdobyta wiedza pozwoliła poczuć istotną rolę, jaką odgrywa każdy z uczniów, ponieważ szkoły nie tworzą klasy, czy korytarze, a ludzie, nasze relacje i przyjaźnie, które często zawieramy na całe życie. Była to bardzo cenna lekcja, a przy tym wspaniała zabawa, gdyż nie zabrakło pytań wymagających spostrzegawczości czy logicznego myślenia. Konkurs został przeprowadzony w ramach przygotowania do zbilżającej się 90 rocznicy powstania szkoły. Każdy z uczestników spisał się doskonale, ale z dumą informujemy, że najlepsza okazała się Gabriela Wajdowicz z klasy 8c. Wyróżniających się wyników gratulujemy także Karolinie Janowiec z klasy 7c, Aleksandrze Kaganek z 8 c, Karolinie Ostrędze z 8 a oraz Weronice Majce z 4 c.

Galeria

D.Pikul, D.Kłos-Kufel

Dzień pizzy w świetlicy szkolnej

pizza swietlica2022W piątek, świetliki obchodziły “ Dzień pizzy”. Tego dnia sala świetlicowa zamieniła się we włoską pizzerię. Świetliki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiło smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni. W oczekiwaniu na pizzę dzieci poznały jej historię, dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Następnie z wielkim apetytem próbowały wykonanej przez siebie pizzy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza.

Galeria

M.Gawlik

„Wybieram kolej, bo dbam o środowisko” – konkurs ogólnopolski

kolejPKP Polskie Linie Kolejowe zaprosiło uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Wybieram kolej, bo dbam o środowisko”. Celem konkursu była promocja transportu kolejowego jako przyjaznego środowisku środka transport oraz zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, już od najmłodszych lat. Dziękujemy uczniom, którzy podjęli się przygotowania prac.

Galeria

M.Gawlik

“Dwójka” kolejny raz doceniona za propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

odblaskowaszkolawygrana

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej od wielu lat szczególnie mocno zwracała uwagę środowiska lokalnego na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa w nowoczesnym społeczeństwie jest umiejętność odpowiedniego korzystania z dróg i środków transportu przy braniu pod uwagę warunków atmosferycznych i poziomu widoczności. Dlatego od wielu lat “Dwójka” bierze udział w kolejnych edycjach małopolskiego konkursu “Odblaskowa Szkoła.”
W tym roku szkolnym wzięliśmy udział już w XI edycji konkursu “Odblaskowa Szkoła”, który trwał przez dwa miesiące. W jego ramach uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali wiele innowacyjnych działań promujących bezpieczeństwo na drodze. Byliśmy organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Odblaskowy senior- odblaskowy wnuczek” przeprowadzonego pod patronatem Kuratora Oświaty - Barbary Nowak. Trudno jednym tchem wymienić wszystkie nasze akcje i działania związane z bezpieczeństwem. Pisaliśmy apele, listy do ważnych osobistości oraz listy otwarte, przez chwilę zamieniliśmy się w projektantów mody odblaskowej, powstały drogowe koła fortuny, konstruowaliśmy specjalne karty drogowe, upominki dla seniorów, realizowaliśmy filmy, komponowaliśmy piosenki, zorganizowaliśmy spotkania, prelekcje z policjantami, przeprowadziliśmy “egzamin na wzorowego pieszego” i jeszcze wiele innych niestandardowych działań.
Promowaliśmy bezpieczeństwo nie tylko naszych podopiecznych, ale i seniorów oraz całej społeczności lokalnej. Przeprowadziliśmy wiele pomysłowych działań promujących ideę Odblaskowej Szkoły, do których włączyła się każda klasa.
Te wszystkie działania zostały dostrzeżone, ocenione i nagrodzone przez Jury składające się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, MORD-u w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu. Po podsumowaniu wszystkich naszych działań zorganizowanych i przeprowadzonych w ramach “Odblaskowej Szkoły” ustalono, że szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała 1365 pkt. i pokonała tym samym 153 szkoły z województwa małopolskiego zajęła premiowane 8 miejsce w skali całego województwa! Zajmując tak wysokie miejsce otrzymaliśmy również zaszczytny tytuł najlepszej szkoły w powiecie.
Szkolnymi koordynatorami wojewódzkiego konkursu były: p. Małgorzata Gawlik i p. Renata Klimek, których energia i zapał były kołem zamachowym całej akcji. Pomocą służyły także p.Małgorzata Panek – Sojka i p.Anna Krawczyk. Nad całym projektem czuwała Dyrektor SP nr 2 p. Anna Fido, która chętnie włączała się i wspierała wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.
Organizatorzy dziękują wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które włączyły się w akcję „Odblaskowa szkoła”.
Z uwagi na trwającą IV falę pandemii koronawirusa, uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się w styczniu 2022 roku. Nagrodzone Szkoły otrzymają pisemne zaproszenie na tę uroczystość.
M.Gawlik
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.