^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w akcji "Odblaskowe Przedszkolaki"

odblasowyprzedszkolakOdkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wzięli udział w akcji "Odblaskowe Przedszkolaki".  Dzięki niej zapoznali się ze znakami drogowymi oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze. Uczestniczyli w różnych zajęciach tematycznych, oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczno-techniczne. Udali się na przejście dla pieszych, skrzyżowanie, aby sprawdzić wiedzę z zakresu znaków drogowych i zasad ruchu drogowego. "Uzbrojeni" w kamizelki odblaskowe, odblaski i transparenty zorganizowali przemarsz ulicami miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.  Zakończeniem naszej akcji była wizyta Wiktora Bratosa, starszego ucznia, który opowiedział przedszkolakom o swoim ciekawym hobby. Wiktor kolekcjonuje znaki drogowe, BHP i inne, posiada dużą wiedzę w tym temacie. Bardzo serdecznie dziękujemy Wiktorowi za podzielenie się swoją wiedzą o bezpieczeństwie, znakach i pokazanie swojej kolekcji. Ten tydzień był bardzo pracowity i ważny dla przedszkolaków. Zapraszamy do naszej galerii.

Galeria

WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYKI KLASYCZNEJ „MELOMAN”

WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYKI KLASYCZNEJ „MELOMAN”

„Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie” (Platon). Pojawia się ona w życiu człowieka niemalże niewidzialnie i towarzyszy mu od najmłodszych lat. Dla jednych jest przyjemnością, dla drugich codziennością, dla niektórych zaś staje się pasją.

Konkurs Muzyczny „Meloman” od czternastu lat wychodzi naprzeciw tym uczniom, dla których muzyka jest czymś więcej niż tylko słuchaniem aktualnych przebojów. To konkurs, który poszerzając horyzonty myślowe, nie tylko uczy rzeczy nowych z zakresu muzyki klasycznej, ale przede wszystkim przygotowuje uczniów do pełnego uczestnictwa w kulturze wysokiej i czyni ich pełnoprawnymi obywatelami światłych elit europejskiego kręgu kulturowego. Ideą konkursu jest propagowanie w szczególności arcydzieł muzyki klasycznej, wyrabianie umiejętności analitycznego słuchania, rozwijanie twórczego myślenia i działania, uczenie szacunku dla kompozytorów i ich dorobku artystycznego.

Historia Konkursu Muzycznego „Meloman” sięga 2009 r. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej – Pani Monika Guzik-Skirzyńska oraz Pani Ewa Więcek. Początkowo był to konkurs szkolny, cieszył się on jednak tak dużym powodzeniem wśród uczniów, że powstała myśl, aby zaprosić do udziału inne szkoły, najpierw z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska, a w kolejnych latach z terenu powiatu dąbrowskiego. W tym roku „Meloman” staje się Wojewódzkim Konkursem Muzyki Klasycznej. Są to dwuetapowe zawody wiedzy, w których liczy się nie tylko dobry słuch muzyczny, lecz także wiedza o życiu i twórczości wybranego kompozytora oraz historia muzyki zawarta w podstawie programowej dla szkoły podstawowej w klasach IV-VIII.

„Meloman” to konkurs wymagający, ale też niezwykle przyjemny na każdym etapie przygotowań, bo któż z nas nie lubi słuchać muzyki? Utwory Mozarta, Chopina, Bacha czy Pendereckiego mogą być równie atrakcyjne, jak najnowsze hity. W końcu muzyka jest uniwersalnym językiem ludzkości.

                                 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu!

 

Może być ilustracją przedstawiającą tekst

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Sztafetowych biegach przełajowych

igrzyska23

26 września na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Sztafetowych biegach przełajowych.
Nasi młodzi sportowcy ambitnie walczyli o jak najlepsze miejsca zdobywając 3 medal drużynowo.
Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta młodsze, które okazały się najlepsze w swojej kategorii. Skład zwycięskiej drużyny: Maja Sternal, Maja Bartoń, Hanna Zawiślak, Magdalena Łabuz, Oliwia Januś, Weronika Bańbor.
II miejsce zdobyli chłopcy młodsi oraz chłopcy starsi, którzy biegali w następujących składach:
młodsi: Szymon Bil, Piotr Jaworski, Wiktor Burzawa, Sebastian Sambor, Krystian Osak, Sebastian Żołądź
starsi: Mikołaj Stankiewicz, Paweł Monkiewicz, Tymon Kowal, Dawid Szpotan, Marcel Motyka, Karol Łużecki.
Gratulujemy!!!

ALE KOSMOS!...w grze.

grafikagryplanszowej

W związku z pracami nad realizacją projektu ALE KOSMOS! i związanego z nim przedsięwzięcia z zaprojektowaniem i wykonaniem prototypu gry planszowej o Mikołaju Koperniku – naszym patronie, relacjonujemy finalizację prac nad planszą główną, która razem z kartami i postaciami stanowić będzie całość projektu. Zespół nauczycieli – opiekunowie klubu: Sławomir Bator i Konrad Wajda wraz z zaangażowanymi rodzicami i uczniami między innymi z klas V c oraz VII c, kontynuują w tym roku szkolnym prace nad kolejnymi elementami gry.
Przypominamy, że mechanicznie gra oparta została o system znanego i lubianego w wielu kręgach Talismanu wydanego w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jako Magia i Miecz przez wydawnictwo Sfera, a w okresie renesansu gier planszowych w XXI w., jaki obecnie przeżywamy, na oryginalnej licencji przez wydawnictwo Galakta.
Sama plansza to szesnastowieczna Polska podzielona na trzy duże okręgi z wieloma polami do poruszania się postaciami z Fromborkiem w centrum – jako siedzibą głównych badań Kopernika. Przedstawia między innymi kluczowe miasta w życiu astronoma i ciekawe tajemnicze lokacje. Uwieńczeniem gry jest dotarcie do Fromborka, pokonanie ostatecznych trudności i ułożenie Układu Słonecznego zgodnie z teorią heliocentryczną
Rozgrywka przewidziana jest na około dwie godziny i oparta jest o gospodarowanie rzutami kości dziesięcio i sześciościennych oraz na dociągu kart, których docelowo ma się w grze znaleźć co najmniej 150. Podczas gry będzie się zdobywać punkty siły ( potrzebne do walki np. z dzikimi zwierzętami napotkanymi po drodze podczas dociągu kart przygód) Inteligencji, żetony wiedzy, zbierać się będzie strony rękopisów mistrza Mikołaja i ustawiać odpowiedniki swoich postaci na torze prestiżu badacza - aż do osiągnięcia poziomu pozwalającego na spotkanie z samym mistrzem, aby pomóc mu ukończyć jego wielkie dzieło. Projekt wymaga wielu testów i potężnego nakładu pracy: opracowanie mechanik działania gry, wykorzystanie akcesoriów 3D, opracowanie i wykonanie planszy w grafice komputerowej. Dzisiaj przed Wami prezentujemy jedno z ostatnich działań – koloryzowanie grafik planszy, zaprojektowanej przez profesjonalnego grafika komputerowego. Kolorami wypełnia przy pomocy specjalnego programu komputerowego jeden z zaangażowanych w projekt rodziców – pan Łukasz Bociek wraz z synem Igorem z klasy 7c. Już nie możemy się doczekać pierwszych zajęć z wszystkimi dopracowanymi i wydrukowanymi elementami gry!

Odblaskowa Spartakiada

odblaskowaspartakiada

Zabawy z chustą animacyjną zawsze cieszyły się ogromną popularnością w naszej świetlicy, i nie inaczej było tym razem. Aby sprostać zainteresowaniom naszych świetlików, wprowadziliśmy cykl „Zabaw na 6”. Tym razem, tematem przewodnim była „Odblaskowa Spartakiada”, którą rozpoczęliśmy od emocjonującej gry „Odblaskowy berek”.
Zabawy z chustą animacyjną przyniosły naszym świetlikom wiele radości i uśmiechów. Każdy świetlik miał okazję znaleźć swoją ulubioną zabawę i aktywnie w niej uczestniczyć. Dzięki temu każdy dzień był pełen uśmiechów i pozytywnej energii.
Nie tylko bawiliśmy się świetnie, ale również podejmowaliśmy działania mające na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Odblaski są niezwykle istotne, dlatego staramy się uczyć naszych świetlików, że powinny towarzyszyć im na co dzień. Dzięki takim inicjatywom uczymy dzieci odpowiedzialności i troski o swoje bezpieczeństwo.
W naszej świetlicy zawsze stawiamy na edukację poprzez zabawę, tworząc niezapomniane wspomnienia i ucząc wartościowych umiejętności. Odblaskowa Spartakiada była doskonałą okazją do tego, by połączyć przyjemność zabawy z ważnym przesłaniem bezpieczeństwa na drodze.
Nauczyciele świetlicy

Odblaski na smyczy.

odblasknasmyczyW ramach akcji Odblaskowa Szkoła klasa 5b prosi, apeluje i daje przykład .Zadbajmy także o bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Oni też muszą być widoczni i bezpieczni.

 

Galeria

Odblaskowy Dzień Chłopaka w oddziałach przedszolnych

dzienchlopaka23przedszkoleW dniu 29 września 2023 roku wszyscy chłopcy z Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody z naszych Oddziałów Przedszkolnych obchodzili Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do zabawy pod tytułem ,,Jadę, biegnę, skaczę z odblaskami”. Chłopcy z obu grup ubrani byli w odblaskowe kamizelki , które podczas zabawy miały na celu utrwalić ostatnio poznane zasady ruchu drogowego  oraz przypomnieć o ważnej roli noszenia odblasków. W związku z tym każdy chłopczyk otrzymał dyplom wraz z symbolicznym upominkiem - odblaskowym uśmiechem  Także rodzice dzieci przygotowali dla swoich pociech piękne upominki , nie zapominając o dziewczynkach, które także otrzymały w tym dniu coś słodkiego.

Galeria

Dzień chłopaka

dzienchlopaka23

W piątek, 29 września obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień krawata” - ten element garderoby sprawiał, że uczeń miał pewność, iż dziś nie będzie pytany z żadnego przedmiotu

Galeria

Cudze chwalicie, swego nie znacie! 6c w Tarnowie na wycieczce!

wycieczkatarnowNajpierw wszyscy wraz z opiekunami wybiegali się podczas bitwy laserowej w Laser Planet. W kazamatach areny walki wylano dosłownie hektolitry potu. Zabawa była przednia. Natomiast potem przyszedł czas na wizytę w Tarnowskim Muzeum Okręgowym i dokładne obejrzenie stałej wystawy ratuszowej, gdzie zgodnie z tegorocznym programem z historii uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy broń z okresu szesnastego i siedemnastego wieku, a więc np. szable, bułaty, buzdygany, łuki, kusze, arkebuzy, muszkiety i wiele innych. W tarnowskim muzeum można zobaczyć zbroję towarzysza pancernego, husarza, stroje szlacheckie, oryginalne pasy słuckie, a także oryginalny namiot wzorowany na tureckich formach z epoki. Ozdoba kolekcji muzealiów jest jednak prawdziwa kopia husarska - jedna z kilku tylko zachowanych takich na świecie. Wycieczkę zwieńczyło wyspinanie się na wieżę ratuszową i podziwianie panoramy Tarnowa. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

 

Galeria

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.