^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie!

Wykonując zalecenia MEN w klasach 4-8 zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne, przechodząc na naukę zdalną. Klasy 1-3 uczą się stacjonarnie w budynku Matejki 8.
Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie men.gov.pl nowe zasady funkcjonowania szkół wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor zorganizuje nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
Lekcje prowadzone będą online z terenu szkoły zgodnie z podziałem godzin w przypisanych salach lekcyjnych zgodnie z harmonogramem przydziału sal.
Z poważaniem dyrektor szkoły Anna Fido

Nasi nauczyciele

gra o tron

Zachęcamy do wysłuchania 2 odcinka bibliotecznego podcastu „Bibliowrotek”.

Rozpoczęliśmy cykl „Z biblioteką na Ty”, w którym rozmawiamy z czytelnikami, użytkownikami i sympatykami dąbrowskiej biblioteki. Te swobodne konwersacje pokazują, jakie pełne pasji i barwne indywidualności można spotkać właśnie w bibliotece.

Gościem drugiego odcinka był Sławomir Bator, nauczyciel języka polskiego, historii i plastyki w Szkołe Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród szerokiego wachlarza zainteresowań naszego rozmówcy znalazły się: historia, teatr amatorski i cukiernictwo artystyczne.

Sławomir Bator jest członkiem Bractwa Rycerskiego „Poczet Bagiennych z Wieżcy”, honorowym seniorem Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego „Gladii Amici”, a także inicjatorem, reżyserem i scenarzystą sztuk scenicznych, w których młodzi ludzie mogą sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. Wspólnie z żoną prowadziTortowa Kuźnia, w której realizuje swoje pasje artystyczne.

Tematem podcastu są gry planszowe, których nasz gość jest wielkim fascynatem. Czym są nowoczesne gry planszowe. Jakie korzyści płyną z grania w tradycyjne gry analogowe. Co wspólnego ma literatura z planszówkami.

Na te i inne pytania odpowiada podcast „W co jest grane? Czas na planszówki”. Polecamy!

Podcastu można posłuchać klikając poniżej:

link do podcastu na Anchor https://bit.ly/2HrAT8R

link do podcastu na Spotify https://spoti.fi/34khuj7

#Podcast #Gryplanszowe #Gramwplanszówki

#CodeWeek2020 w klasie 1a

1aKlasa 1a postanowiła się zmierzyć z kodowaniem w ramach akcji #CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. Kodowaliśmy na papierze i komputerze. Z wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie świetnie. Programowanie jest wspaniałą przygodą i zabawą, rozwijającą logiczne myślenie.

Galeria

1acertyfikt

M.Panek-Sojka

#CodeWeek2020 w klasie 1c

1cKodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca...można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, nie zależnie od tego, ile mamy lat. Mając to na uwadze, uczniowie klasy 1c włączyli się do akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Nauka przez zabawę to jedno z założeń tej europejskiej akcji. Nasze klasowe działania realizowaliśmy pod hasłem ,,Kodowanie na karteczkach i ekranie”. Dzięki nim ćwiczyliśmy logiczne myślenie, koncentrację uwagi, umiejętność przewidywania kolejnych zdarzeń, czyli tak naprawdę przygotowywaliśmy się do właściwej nauki programowania. Podjęte działania ukazały również jak można kształtować, rozwijać kompetencje kluczowe- informatyczne u najmłodszych uczniów.

Galeria

certyfikat 1c

L.Wróbel

20 października klasa 3c wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania #CodeWeek 2020.

3ccodeweek20 października klasa 3c wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania #CodeWeek 2020. Co robiliśmy? Graliśmy sobie w gry! W gry edukacyjne, które uczą programowania. Blockly Games to seria gier edukacyjnych przeznaczona dla dzieci, które nie mają doświadczenia w programowaniu komputera. To doskonałe ćwiczenia do rozwijania logicznego myślenia, orientacji przestrzennej i skupiania uwagi. Dzięki nim uczniowie krok po kroku poznawali techniki programowania.

Galeria

A.Lichorobiec, A.Świerczek

Dzień Rzodkiewki

rzodkiewkaW świetlicy zorganizowaliśmy już kolejne nietypowe święto tym razem w roli głównej wystąpiła rzodkiewka. Dzień Rzodkiewki rozpoczął się od zapoznania się z wartościami odżywczymi rzodkiewki. Te smaczne warzywa zawierają dużo potasu, witaminy C a chrupane między posiłkami stanowią niskokaloryczną przekąskę. Każdy kto chciał mógł przygotować sobie kanapkę z tym warzywem. Chętnych do skosztowania nie brakowało. Na zakończenie zajęć każdy świetlik wykonał pracę plastyczna z rzodkiewką, które zawisły w naszej świetlicowej galerii.

Galeria

M.Gawlik

 

9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego

poczta

9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego i jest to kolejne nietypowe święto, które znajduje się w naszym świetlicowym kalendarzu. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ dokładnie tego dnia w 1874 r. w Bernie, powołano jedną z najstarszych na świecie organizacji międzynarodowych – Światowy Związek Pocztowy. W Polsce Dzień Znaczka obchodzony jest od 1956 r.
W ramach obchodów tego święta świetliki wykonały okolicznościowe znaczki pocztowe. Zanim rozpoczęły się zajęcia uczniowie podziwiali znaczki pocztowe, które świetliki zbierają od kilku lat. Wykonane znaczki posiadały różnorodną tematykę, tj.: roślinną, zwierzęcą, astronomiczną, morską i bajkową. Niestety dziś łatwiej jest wysłać sms-a lub e-maila niż list w kopercie ze znaczkiem. Taki sposób komunikowania odchodzi w przeszłość, lecz nie w naszej świetlicy. Piszemy listy, ślemy pozdrowienia do naszych zaprzyjaźnionych świetlic w całej Polsce.
M. Gawlik, B. Chmielewska, B. Kowal

Wybory na przewodniczącego szkoły

W dniach 12 i 19 października 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły.
 Głosy rozłożyły się następująco:
Kl. I-IV:
Klara Masłoń, 4c – 67 głosów
Tymon Kowal, 4b – 43 głosów
Kacper Rodak, 4a – 40 głosów
Natalia Tomoś, 4b – 35 głosów
Zuzanna Rogóz, 4c – 27 głosów
Hanna Ćwierz, 4a – 23 głosów
Kl. V-VIII
Iga Kądzielawa, 8a – 128 głosów
Magdalena Cioch, 8b – 67 głosów
Barbara Rarus, 7d – 29 głosów
Przewodniczącą szkoły w budynku przy ul. Matejki 8 została Klara Masłoń z kl. 4c, a jej zastępcą Tymon Kowal z kl. 4b. W budynku przy ul. Zaręby 22 przewodniczącą została Iga Kądzielawa z kl. 8a, zaś funkcję zastępcy będzie pełnić Magdalena Cioch z kl. 8b. Gratulujemy!!!
J. Bieś, D. Dyda, E. Kmieć

CodeWeek w klasie 1b

1bcodeweekTechnologie komputerowe odgrywają coraz większe znaczenie w życiu nowoczesnych społeczeństw,
a programowanie staje się umiejętnością, która pozwoli dzieciom na odnalezienie się w tej nowej rzeczywistości. Naukę programowania powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat szkolnych, kiedy to dziecko odznacza się największą ciekawością świata, jest spragnione odkrywania, zmieniania i budowania. Włączenie programowania do edukacji szkolnej w klasie 1b wprowadzanej przez wychowawcę p. Renatę Nadolską pozwoli na lepsze nabycie przez uczniów umiejętności kreatywnego, świadomego i bezpiecznego wykorzystania technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu problemów.
#CodeWeek 2020 w klasie 1b

Galeria

R.Nadolska

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.