Światowy Dzień Owoców i Warzyw

dzienowocow18 października w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Głównym celem przeprowadzenia zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Tego dnia w salach zapachniało owocami i warzywami przyniesionymy przez przedszkolaki. Dzień ten upłynął nie tylko na samych przygotowaniach i degustacji witaminowych dobroci, nie zabrakło również zabaw logicznych, muzyczno-ruchowych, zgadywanek. Dzień pełen wrażeń podsumowały prace plastyczno-techniczne przedszkolaków. Zaangażowanie dzieci pokazało, że warzywa i owoce staną się nieodzownym elementem ich codziennej diety.