Udział Szkolnego Klubu Teatralnego „Dwójka” w wojewódzkim przeglądzie teatralnym!

wojewodzkiprzegladW tym roku w Brzesku w dniach 22-23 maja odbyły się z naszym udziałem 12 Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne lustra”. Dojechaliśmy tam jednym wielkim autobusem wspólnie z grupami teatralnymi z Dąbrowskiego Domu Kultury dzięki życzliwości dyrektora p. Pawła Chojnowskiego. Na miejscu zaprezentowało się 16 grup teatralnych. Nasz zespół wypadł bardzo dobrze – otrzymaliśmy wiele pochwał i życzliwych wskazówek technicznych na przyszłość od komisji złożonej z profesjonalistów, czyli prawdziwych aktorów np. Matyldy Baczyńskiej, Anny Graczyk i Kamila Tolińskiego. Otrzymane Wyróżnienie jest dla naszego klubu zachętą do podejmowania kolejnych wyzwań w duchu współtworzenia wysokiej kultury w regionie. Nasze przedstawienie miało szansę zobaczyć nie tylko grono szkoły, ale cała społeczność miasta przy różnych okazjach w ciągu roku szkolnego – głównie dzięki współpracy z dąbrowską książnicą i naszym domem kultury i za każdym razem spotykało się z bardzo dobrym odbiorem. Na dużą uwagę zasługuje fakt, że niektórzy nasi podopieczni brali udział w innym projekcie teatralnym, który był realizowany na użytek brzeskich konfrontacji na kółku teatralnym DDK pod okiem Pawła Chojnowskiego. Jednym z reżyserów tego drugiego spektaklu był nasz Cześnik, czyli Judyta Kądzielawa i ten debiut również został bardzo ciepło przyjęty na brzeskiej scenie! A my bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie realizują takie pasje i potrafią zachwycać publiczność przyczyniając się do kreowania dobrego imienia dąbrowskiej dwójki w środowisku lokalnym i szeroko poza nim.