Spotkanie dyrektorów szkół województwa małopolskiego

spotkaniezwiceminister

24 maja 2024 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, p. Anna Fido reprezentując szkoły podstawowe z gminy Dąbrowa Tarnowska uczestniczyła w Krakowie, w spotkaniu dyrektorów szkół województwa małopolskiego z Wiceminister Edukacji, p. Katarzyną Lubnauer i Małopolskim Kuratorem Oświaty, p. Gabrielą Olszowską.
Podczas spotkania Wiceminister przedstawiła plan Ministerstwa Edukacji Narodowej na najbliższe lata.
Uczestniczący dyrektorzy w spotkaniu mogli zadawać pytania i zgłaszać problemy, które zauważają na co dzień w swojej pracy. Dyrektor SP2, p. Anna Fido skorzystała z tej możliwość i poprosiła, by przy przeprowadzanych zmianach zwrócić uwagę na potrzebę ujednolicenia ram statutu w szkołach, a także by w programie nauczania techniki było więcej treści poświęconych umiejętnościom praktycznym z zakresu gospodarstwa domowego.
Zarówno pani Wiceminister, jak i pani Kurator podziękowały wszystkim za udział w spotkaniu i podkreśliły, że Kurator to opiekun, stąd też zebranie zakończone zostało słowami: "Nie lękajcie się korzystać z pomocy kuratorium".