Broaden Your Mind 2024!

broadenYourmind24

24 maja, już po raz szósty, odbył się w naszej szkole finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Broaden Your Mind. W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczestników wyłonionych w I etapie konkursu, przeprowadzonym w 12 szkołach Powiatu Dąbrowskiego, tj.: SP nr 1 i SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Zarzeczu Dużym, SP w Zalipiu, ZSP w Woli Mędrzechowskiej, SP w Bolesławiu, SP w Smęgorzowie, SP w Gruszowie Wielkim, SP w Laskówce Chorąskiej, SP w Radgoszczy oraz SP w Luszowicach i SP w Oleśnie. Uczniowie rozwiązywali test składający się z czytania ze zrozumieniem oraz z zadań leksykalno- gramatycznych. Uczestnicy finału wykazali się imponującą znajomością języka angielskiego oraz zaprezentowali ducha zdrowej rywalizacji. Konkurs Broaden Your Mind, podobnie jak w ubiegłych latach, znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Tytuł laureata uprawnia do dokonania wpisu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie ucznia oraz umożliwia zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im Mikołaja Kopernika oraz organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Staroście Dąbrowskiemu Panu Lesławowi Wieczorkowi oraz Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Panu Krzysztofowi Kaczmarskiemu za objęcie patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród. Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom gratulujemy wysokich wyników, a oto lista zwycięzców:
I miejsce i tytuł laureata
NATALIA TOMOŚ - SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce i tytuł laureata
LILIANA RITTER - SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce i tytuł laureata
ex aequo
JAKUB RZEŹNIK - SP w Smęgorzowie