„Wspólnie Mocniejsi” - odkrywanie pasji i integracja - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny 2023/2024

wspolniemocniejsi

W roku szkolnym 2023/2024 świetliki uczestniczyły w niezwykłej inicjatywie - Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wspólnie Mocniejsi - Uczymy się przez integrację”. Ta fascynująca inicjatywa skupiała się na rozwijaniu różnorodnych umiejętności oraz tworzeniu silniejszych więzi między uczestnikami.
W strefie edukacyjnej, gdzie rozwijano pasje, kreatywność, promowano naukę i wrażliwość na różnice między ludźmi, projekt ten wyróżniał się nie tylko swoim zasięgiem, ale przede wszystkim podejściem. Celem głównym było zintegrowanie zespołu świetlicowego poprzez wspólne działania, a także rozwijanie umiejętności, odkrywanie talentów oraz promowanie aktywnego spędzania czasu.
Pod kierunkiem M. Gawlika, projekt skupiał się na różnorodnych tematach, od ekologii po sporty, od języka po plastykę, tworząc przestrzeń do wszechstronnego rozwoju uczestników. To nie tylko czas poświęcony na zdobywanie wiedzy, lecz również okazja do eksperymentowania, kreatywności i integracji, co sprawiło, że każde kolejne wykonane zadnie było pełne fascynujących odkryć i inspirujących doświadczeń.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wspólnie Mocniejsi - Uczymy się przez integrację” nie tylko wzbogacił życie uczestników o nowe umiejętności i pasje, lecz także okazał się niezapomnianą podróżą po świecie nauki i współpracy, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich naszych świetlików.
M. Gawlik