Z wizytą u Leonarda i na Zamku Królewskim w Chęcinach.

wycieczkaklas3

W dniu 17 maja 2024r. uczniowie klas 3 uczestniczyli w wycieczce w czasie której poznali atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego. Pierwszą z nich były ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach, które wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam uczniowie mieli okazję oglądać fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa da Vinci. Obejrzeli wystawę "Czlowiek- niezwykła maszyna", która przedstawia czynności życiowe człowieka. Wiele pozytywnych emocji wywołał udział w warsztatach naukowych pt. "Cztery żywioły na ziemi panują, swoją siłę światu pokazują", w których dzieci wykonały szereg doświadczeń pozwalających zagłębić się w nasz niezwykły świat. Przekonali się, że nieustanna walka żywiołów trwa...
J. Moździerz, A. Świerczek.