Rozbudzić opowieścią miłość do małej ojczyzny ZAJĘCIA REGIONALNE w klasie I a.

1a

Podczas lekcji religii w klasie 1a dzieci odwiedził rycerz - czyli nasz historyk, pan Sławomir Bator, który w ramach zajęć związanych z historią Dąbrowy Tarnowskiej i legendami opowiadał dzieciom o lokalnej historii i legendach. Nie obyło się oczywiście bez rozmowy o dawnych obyczajach i życiu rycerzy, o tym jak ludzie dawniej żyli przygotowując np posiłki, czy ubierając się na co dzień, czy od święta.
Pierwszoklasiści aktywnie brali udział w spotkaniu, analizowali fakt, dlaczego miecz nie może ważyć 8 kilogramów i po co rycerzowi u pasa tyle rzeczy - czyli w poszukiwaniu kieszeni. Uczyły się krzesać ogień za pomocą krzesiwa i poznawały szczegóły stroju średniowiecznego. Zajęcia minęły niezwykle szybko.