Rozbudzić opowieścią miłość do małej ojczyzny ZAJĘCIA REGIONALNE w klasie I c.

1c

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie jako kontynuacja spotkań w klasach pierwszych zajęć związanych z historią Dąbrowy Tarnowskiej i legendami. Nasz nauczyciel historii zapoznał dzieci z historią regionu i rozbudził ich ciekawość opowiadaniem legend dąbrowskich i przeprowadzając rozmowę o dawnych obyczajach i życiu rycerzy.
Zainteresowanie jak zwykle było ogromne – dzieci bardzo chciały potrzymać prawdziwy miecz w rękach, sprawdzały jego ciężar, uczyły się krzesać ogień za pomocą krzesiwa i poznawały szczegóły stroju średniowiecznego. Oglądały repliki monet, dowiedziały się, do czego słyżył nożowidelec i dlaczego miecz nie musi być ostry jak brzytwa.