Szkolny konkurs „ Mistrz Pięknego Czytania”

mistrzczytania

W dniach od 8 do 10 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania. Udział wzięli uczniowie klas I – III.
Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Pięknego Czytania, popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów, propagowanie idei pięknego czytania, rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, sztuka interpretacji tekstu, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Oto wyniku konkursu:
W kategorii klas I Mistrzem Pięknego Czytania został Kazimierz Rugiełło z kl. 1b.
Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Kiełbasa z kl. 1b i Julia Żurawska z kl. 1c.
W kategorii klas II Mistrzem Pięknego Czytania został Hugo Warias z kl. 2a.
Wyróżnienia otrzymali: Emma Morawiec z kl. 2b i Piotr Surowiec z kl. 2a.
W kategorii klas III Mistrzem Pięknego Czytania została Zuzanna Wszół z kl.3b.
Wyróżnienia otrzymali: Karina Majka z kl. 3a i Nikodem Chabura z kl. 3b.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu umiejętności pięknego czytania na głos i życzymy, aby każda przeczytana książka napełniała satysfakcją i inspiracją.