Smaczna lekcja techniki – robimy kanapki – kl. 5c

kanapki5c

W klasie 5c odbyła się wyjątkowa lekcja techniki, która rozbudziła apetyty i zachęciła uczniów do zdrowego śniadania. Temat? Kanapki - nie tylko ! Wszystko, co uczniowie poznali na lekcjach o zdrowym odżywianiu, przygotowywaniu posiłków i bezpiecznym korzystaniu z przyborów kuchennych, znalazło praktyczne zastosowanie podczas tego wyjątkowego warsztatu kulinarnego.
Zaczęliśmy od omówienia składników, które można wykorzystać do stworzenia zdrowych i smacznych kanapek. Warzywa, owoce, chude mięso, ser, to tylko niektóre z propozycji, które pojawiły się na stole. Następnie przeszliśmy do praktyki.
W ciągu zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, tworząc swoje własne kompozycje kanapek. Po intensywnej pracy przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną część zajęć – degustację!
Wszystkie przysmaki wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej! Uczniowie mogli cieszyć się smakiem swojej pracy, a jednocześnie przekonać się, że zdrowe jedzenie może być równie smaczne.
Ta lekcja była nie tylko zabawnym doświadczeniem, ale również ważnym krokiem w kształtowaniu nawyków żywieniowych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą teraz chętniej sięgać po zdrowe przekąski i czerpać radość z przygotowywania posiłków samodzielnie.