Włoska podróż świetlików - muzyka, taniec i odkrywanie kultury

ItaloDisco

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, Świetliki zrealizowały kolejne fascynujące zadanie, poznając muzykę i taniec charakterystyczny dla Włoch. Fantastyczna zabawa, w której wszyscy mogli spróbować swoich sił w tańcu przy włoskiej muzyce, stanowiła niezapomniane doświadczenie.
Podczas naszej podróży po Włoszech, nie ograniczaliśmy się jedynie do poznawania geografii i symboli narodowych. Dzieci miały okazję odkrywać bogactwo kultury włoskiej - od tradycyjnych bajek po lokalne zwyczaje, a także zanurzyć się w charakterystycznej florze i faunie śródziemnomorskiej. Eksplorując włoską muzykę i taniec, otworzyliśmy przed nimi drzwi do wielu fascynujących aspektów włoskiej tradycji.
Nasza podróż po tym pięknym kraju jest nie tylko lekcją geografii, ale także niezwykłym doświadczeniem kulturowym, wzbogacającym nasze zrozumienie języka, historii i tradycji włoskich.