Certyfikaty i dyplomy dla pierwszoklasistów „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

ABP

Klasy I, wraz z zaangażowanymi wychowawcami, z radością ogłaszają zakończenie realizacji programu ogólnopolskiego edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program ten koordynowany przez p. M. Gawlik, stanowił niezwykle wartościową część cyklu edukacyjnego, mając na celu promowanie bezpieczeństwa wśród uczniów klas pierwszych.
Podczas trwania programu, uczestnicy poznawali kluczowe aspekty bezpieczeństwa w różnych sferach życia, takich jak dom, szkoła, droga do szkoły oraz Internet. Poprzez interaktywne zajęcia, karty pracy, zagadki oraz zabawy ruchowe, dramatyczne i dydaktyczne, dzieci zdobywały nie tylko wiedzę, ale również umiejętności praktyczne dotyczące zachowań bezpiecznych.
Puchatek, bohater programu, pełnił rolę przewodnika, ucząc dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnie, jazdy na rowerze oraz zdrowego wypoczynku podczas ferii i wakacji. Dodatkowo, program poruszał kwestie mądrego korzystania z Internetu oraz świadomości ryzyka związanego z nieznajomymi.
W kwietniu wszyscy uczestnicy przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Wyniki testu świadczą o wysokim poziomie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w różnych obszarach ich życia. Po pomyślnym zakończeniu testu, uczniowie otrzymali Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka, a szkoła została uhonorowana Certyfikatem potwierdzającym udział w programie.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i wsparciu dyrekcji szkoły, program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” przyniósł wymierne korzyści w postaci zwiększonej świadomości i umiejętności bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach.