Sukces Naszych Uczniów w 33. Edycji Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej

plastykaobrzedowa

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 33. edycji Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej, zorganizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury. Ten wyjątkowy konkurs, który ma na celu pielęgnowanie obrzędowości i tradycji świątecznych, szczególnie związanych z Wielkanocą, stanowi niezwykłą okazję do wyrażenia twórczej pasji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego.
W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono imponującą liczbę 143 prac, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu uczestników. Nasi uczniowie nie zawiedli, prezentując zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne podejście do zdobnictwa pisanki oraz innych form plastyki obrzędowej.
Jury, w składzie: Ewa Łazowska, Edmund Wilk i Danuta Szczygieł, dokonało niełatwej selekcji, nagradzając naszych utalentowanych uczniów w różnych kategoriach. Ich wysiłek i kreatywność zostały docenione:
Kategoria Szkoły Podstawowej Klasy I – III
Pisanka Współczesna
II miejsce – Klara Bociek
Plastyka Obrzędowa
III miejsce – Igor Wrona
Kategoria Szkoły Podstawowej Klasy IV – VI
Pisanka Tradycyjna
III miejsce – Hanna Zawiślak
Plastyka Obrzędowa
I miejsce – Aleksandra Głuszek
Wyróżnienie: Jakub Drąg
Kategoria Szkoły Podstawowej Klasy VII – VIII
Pisanka Współczesna
I miejsce – Igor Bociek
II miejsce – Karolina Janeczek
Nagrodzeni uczniowie otrzymali zasłużone nagrody i dyplomy, które wręczyli Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.
Należy podkreślić, że taka inicjatywa nie tylko promuje sztukę i tradycję, ale również buduje więzi społeczne oraz zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze lokalnej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom za ich talent i wysiłek, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie fantastycznych prac. Wasza kreatywność rokrocznie nas zachwyca i inspiruje. Zapraszamy do udziału za rok, by kontynuować tę wspaniałą tradycję i wspólnie tworzyć niezapomniane dzieła sztuki.
K. Banaś, M. Gawlik, R. Klimek, P. Mikos